Jump to content
Sign in to follow this  
denmeh1

İlahi Nizam ve Kainat'tan İlginizi Çekecek Bilgiler...

Recommended Posts

'Türk spiritüalizminin kurucusu' sıfatıyla anılan Dr. Bedri Ruhselman'ın 54 yıldır sır gibi saklanan İlahi Nizam ve Kainat adlı kitabı, 2013 yılında basıldı. Yıllardır noterde ve banka kasalarında saklanan kitabın, spiritüalistlerin ölüm anına ve sonrasına yaklaşımlarını açıkladığına ve başta doğal afetler olmak üzere önümüzdeki dönemlerde insanlığı bekleyen değişimleri haber verdiğine inanılıyor. İlkelerini kendi belirlediği neo-spiritüalizm (yeni ruhçuluk) akımının kurucusu Dr. Ruhselman, 1959 yılında 'Öte Âlemin Önderi' tarafından kendisine yazdırıldığını iddia ettiği kitabı, ölümünden önce üç kişiye emanet etti: Kitabın yazdırıldığı trans seanslarında hazır bulunan Hüsrev Bilgeoğlu, medyum Atilla Güyer ve her biri yaklaşık 20 saat süren seansları daktiloya çeken Metin Sakık. Ardından kopyalar, 'emir gereği' zamanı geldiğinde yayımlanmak üzere Beyoğlu 5. Noteri'ne teslim edildi. Çeşitli grupların kitabı noterden almak üzere baskı yapması üzerinde, Güyer daha sonra kitabı bir bankanın kasasına koydu. Güyer, birkaç yıl önce verdiği bir röportajda yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: "Bize verilmiş bir talimat var. Bu talimatı size söyleyemem. Hayatım kaydı. Konuşamamamın verdiği handikaplar var. Böyle bir bilgi asla kaybolamaz. Bu kitabın mesulu biz değiliz, yukarısı..."

 

MÜHÜRLER ÇÖZÜLECEK

Dr. Ruhselman'ın 1950 yılında kurduğu Metapsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Cemiyeti'nin bugünkü başkanı A. Cemal Gürsoy ise kitabın yayımlanması hakkındaki görüşlerini şöyle anlatıyor: "Yarım asırdan uzun süren bekleyişin ardından, kalplerdeki mührün çözülme vakti nihayet geldi. Yeryüzü bundan sonra daha farklı dönecek, insanlar ışığı başka bir şekilde görecek, sesi farklı şekilde duyacak. Bu bilgiler, gezegenin yeniden düzenlenişinde pay sahibi olacak." Gürsoy "Neden şimdi?" sorusuna şu yanıtı veriyor: "Yeryüzünde hiçbir kişi ya da organizasyon, yukarının iradesine karşı duramaz. Tarih, saat ve güne karar verilmişse, o eylem yerine gelecektir. İlahi düzen kendi tesirini sağlayacaktır."

 

Kurtuluş yolunu gösterecek

İlahi Nizam ve Kainat'ın 'yazdırılmasından' önceki 'hazırlık aşamasını', Ruhselman'ın öğrencisi Dr. Refet Kayserilioğlu şöyle anlatıyor: "Bir ruh çağırma seansında kendini 'Önder' olarak tanıtan bir ses araya girdi ve ondan tüm çalışmalarını yakmasını istedi. Böylece Ruhselman 40 bin sayfalık eskizlerini yaktı. 'Önder', 18 yıl sonra ona tekrar seslendi ve kıyamet gününe dair bir vizyon gösterdi. Ardından da insanlığı kurtaracak kitabı yazdırmaya başladı."

 

Noterle ruh çağırıyordu

 

Metapsişik konulara merakı çocuk yaşlarda başlayan ve 'Bilgi habercisi' olarak da adlandırılan Dr. Ruhselman, 1 Nisan 1953'te düzenlediği bir ruh çağırma seansında "Türkiye bir arızaya uğrayacaktır. Mersin Körfezi'nden başlayıp Seyhan Nehri yatağını izleyen kaviste deniz içeri çekilecektir," der. Bu sözler, seans sırasında Sirkeci 7. Noterliği tarafından tescil edilir. Kehanet, 13 yıl sonra gerçekleşir. 1966'da, gazeteler adı geçen bölgede denizin 31 metre çekildiğini, Antalya'daysa iki metre alçaldığını haber verir.

 

1. Dünya Savaşı'nın çıkacağını dört yıl önceden bildi

Parapsikoloji ve benzeri uğraşların Türkiye'deki öncüsü Dr. Bedri Ruhselman, 1898'de İstanbul'da doğdu. Babası kıdemli yüzbaşı askeri cerrah Cemal Efendi, annesi ise Kastamonu kale kumandanı Binbaşı Hüsnü Efendi'nin kızı Safiye Hanım'dı. Henüz çocukken, 1. Dünya Savaşı'nın başlayacağını dört yıl öncesinden bilen Ruhselman, liseden sonra tıp fakültesine girdi. Dördüncü sınıftayken müziğe olan ilgisi nedeniyle Prag Konservatuvarı'na devam etmeye başlayan Ruhselman, burada tanı��tığı kişiler aracılığıyla spiritüalizm (ruhçuluk) konusunda uygulamalı çalışmalara başladı. 1923'te konservatuvarı bitirip İstanbul'a dönen ve tıp eğitimini tamamlayan Ruhselman, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalıştı. 1960'da ölen Ruhselman'ın Ruh ve Kainat (1946), Ruhlar Arasında (1946), Allah (1950), Medyumluk (1951), Mukadderat ve İcabat (1953) adlı eserleri yayımlandı.

 

Afetleri haber verdiği iddia ediliyor

Kitapta, kutupların manyetik olarak yer değiştirmesi, güneş sistemimize yaklaşan ve de dünyayı etkileyen bir gezegenin varlığı ve dünyayı bekleyen doğal olaylar, afetlerden bahsediliyor. Özellikle önümüzdeki 100 yıl içinde içerisinde yaşanacak değişimlere, küresel ısınmanın sonuçlarına değiniliyor. Mu ve Atlantis uygarlıklarının günümüzle bağlantılarının yanı sıra anlatılan bir başka konuysa, dünyayı nasıl bir geleceğin beklediği ve 'Altın Çağ' ya da 'Yeni Çağ' olarak adlandırılan dönemin nasıl bir boyutta gerçekleşeceği...

Share this post


Link to post
Share on other sites

çok güzel bir yazı devamı varmi aceba yalnız doğum tarihi 1989 olarak yazılmış bi yanlislikmi var sonra 56 var orasını anlayamadım

Edited by semraoz
tarih
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...