Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Açık Öğretim Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Recommended Posts

Derse gitmeden, uzaktan eğitim ile önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olmayı mümkün kılan Açık öğretim sisteminde her akademik yıl iki dönemden oluşur. Öğrenciler öğrenim gördükleri programdan mezun olmak için bir dönemde her dersin vizesine ve dönem sonunda yine her dersin finaline girmek zorundadır.

 

 

Açık öğretim sisteminde vize notlarının % 30'u, final notlarının ise % 70'i alınır ve öğrencinin dersi geçebilmesi için en az 50 puan alması gerekir. Açık öğretim sınavlarına girmek isteyen öğrenciler yanlarında üzerinde TC Kimlik Numarası yazılı olan nüfus cüzdanı ve Sınav Giriş Belgesi bulundurmak zorundadır. Sınav Giriş Belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmaz.

 

 

Uzaktan eğitim sistemi içinde internet önemli bir yer tutar. Derslerin takibi, sınava giriş belgesi ve sınav notlarını öğrenmek için Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesi ziyaret edilmelidir.

 

 

Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

 

 

Sınav Giriş Belgesini almak için öğrencinin öncelikle https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim internet sitesini ziyaret etmesi gerekir. Bu internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numarası ve mevcut şifresiyle giriş yapan öğrenciler kendileri için düzenlenmiş sayfaya girebilirler. Şifre almak ya da değiştirmek için sayfada bulunan yönergeleri izlemeleri yeterlidir.

 

 

Sisteme giriş yaptıktan sonra çıkan ekranda öğrencinin kayıt durumu, mevcut not durumu, ders malzemeleri gibi bilgiler bulunur. Çıkan ekranda üst kısımda görülen sekmelerden "Sınav İşlemleri" seçilerek sınavlarla ilgili işlemler yapılabilir. Sınav tarihleri yaklaştığında bu sekme kırmızı renkte belirtilir. Sınav İşlemleri sekmesine tıklandığında "Sınav Giriş Belgesi" seçeneği çıkar, bu seçenek tıklanarak Sınav Giriş Belgsei PDF formatında görüntülenebilir. Öğrenciler dilerlerse anında bu belgenin çıktısını alabilir, ya da daha sonra çıktı almak üzere bilgisayarlarına kaydedebilir.

 

 

Eğer öğrenci sayfasında Sınav İşlemleri sekmesinde Sınav Giriş Belgesi seçeneği görünmüyorsa, giriş belgeleri henüz düzenlenmemiş olabilir. Sınavdan en az 1 hafta önce bu belgenin öğrenci sayfasında görünmesi gerekir. Herhangi bir sorun olması durumunda öğrenciler kendilerine en yakın Açık öğretim Fakültesi Bürosu'na gidebilir ya da 444 10 26 telefon numarasından yetkililere ulaşabilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...