Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Göcek'e Nasıl Gidilir?

Recommended Posts

Akdeniz'de saklı kalmış bir cennet olarak bilinen Göcek, Fethiye ve Dalyan gibi önemli iki tatil merkezi arasında yer alan etkileyici bir beldedir. Masmavi denizi, Akdeniz'in lezzetleri ve yemyeşil doğasıyla son yıllarda popülaritesi artan fakat sakin ve huzurlu yapısından ödün vermeyen bir alandır.

 

 

Dalaman Havaalanı'nın bölgeye uzaklığı 22 km'dir. Birçok farklı şekilde ulaşımın mümkün olduğu Göcek özellikle yaz aylarında oldukça popülerdir.

 

 

İstanbul-Göcek arası mesafe yaklaşık 830 kilometredir ve karayoluyla bu mesafe yaklaşık 12 saatte alınabilir. Uzun bir mesafe olduğu için karayolu çok tercih edilen bir alternatif olmasa da isteyenler araçlarıyla birkaç alternatif yoldan Göcek'e ulaşabilir.

 

 

İlk alternatif İstanbul'dan Gebze'ye daha sonra Alikahya-Fatih-Kütahya-Afyonkarahisar-Burdur ve ardından Fethiye'ye, Fethiye'den ise Dalaman yoluna doğru hareket ederek Göcek'e ulaşmaktır. Bu yolculuk yaklaşık 800 kilometredir ve trafiksiz bir seyahat 10 saate yakın sürecektir.

 

 

Bir diğer alternatif ise Gebze'den feribotla karşıya geçtikten sonra E881 yolunu kullanmaktır. Daha sonra İnegöl'den E90 yolunu kullanarak Bozüyük'ten Kütahya'ya ulaşmak ve Kütahya'dan sonra yine aynı istikamette hareket etmektir. Yolu biraz daha kısaltmayı sağlayacak bu alternatifle yolculuk trafiksiz ortalama 9 saat sürecektir.

 

 

Son alternatif ise Kütahya'dan sonra Altıntaş mevkiinden saparak Dumlupınar-Banaz-Çivril-Acıpayam rotasını takip edip E87 ve D350 yolundan Fethiye'ye ulaşmak, Fethiye'den sonra Dalaman yönüne hareket ederek Göcek'e ulaşmaktır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...