Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Kuşadası'na Nasıl Gidilir?

Recommended Posts

Birbirinden güzel koyları, su parkları, tatil köyleri, denizi ve doğasıyla Kuşadası Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Yerleşik nüfusun diğer tatil mekanlarına oranla oldukça yoğun olduğu bölge ayrıca çevresindeki jeotermal kaynaklarla da öne çıkar. Ayrıca Pygela gibi tarihi mekanları da Kuşadası'na önemli bir turizm merkezi özelliği kazandıran faktörlerdendir.

 

 

Her yıl İstanbul'dan birçok turistin ziyaret ettiği Kuşadası'na araba ile ulaşmak için gidilmesi gereken mesafe yaklaşık 550 kilometre ve seyahat süresi ortalama 7 saattir.

 

 

İstanbul Anadolu yakasından Kuşadası'na seyahat etmek için takip edilmesi gereken rota Pendik'ten Eskihisar arabalı vapurunu kullanarak Yalova'ya daha sonra Orhangazi-Bursa-Susurluk-Balıkesir-Akhisar-Manisa-İzmir-Aydın otobanı Belendevi Yolu-Selçuk-Kuşadası rotasıdır.

 

 

Avrupa yakasından ise Çapa-Yenikapı daha sonra buradan feribotla Mudanya'ya ulaşılır. Mudanya'dan sonra ise Bursa-Susurluk-Balıkesir-Akhisar-Manisa-İzmir-Aydın otobanı Belendevi Yolu-Selçuk-Kuşadası rotası takip edilerek yolculuk tamamlanır.

 

 

Yolculuğun tadına çıkarmak isteyenler ise Marmara Ereğli-Tekirdağ-Keşan-Gelibolu-Eceabat rotasını izleyip buradan feribotla karşıya geçerek Çanakkale-Ezine-Ayvacık-Altınoluk-Akçay-Ayvalık-Dikili-Foça-Menemen-İzmir-Selçuk-Şirince üzerinden Kuşadası'na ulaşabilir. Bu rota yaklaşık 11 saat sürer ve harika tatil alanları, yol üstündeki konaklama tesisleri, muhteşem manzarası ile yolculuğu keyife çevirebilecek bir seyahat planıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...