Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

İztuzu Plajına Nasıl Gidilir?

Recommended Posts

Dalyan'da yer alan İztuzu plajı bir tarafında tatlı diğer tarafında tuzlu su bulunan dünyanın en eşsiz plajlarından biridir. Yaklaşık 5.5 kilometre uzunluğunda olan İztuzu plajı caretta carettaların yumurtlama alanıdır ve bu özelliği ile de oldukça önemli bir yere sahiptir. Denizin yüksekliği insanların boyunu aşmadığı için yüzme bilmeyenlerin bile keyifle tercih edebileceği bir tatil rotası olarak öne çıkar.

 

 

Masmavi, berrak bir denize sahip olan sahil altın sarısı kumlarıyla ve doğal yapısıyla ziyaret edilmesi gereken bir alandır. Bu alana ulaşmak için öncelikle Dalyan'a daha sonra Dalyan'dan minibüslerle veya dolmuş teknelerle saat başı veya yarım saatte bir yapılan seferlerle İztuzu plajına ulaşmak mümkündür. Dolmuş tekne seferleri sabah 9:30'da başlar. Özel araç tercih edilecekse Dalyan meydanından itibaren İztuzu plajını gösteren tabelalar kullanılarak plaja ulaşmak mümkündür. Dalyan'ın İztuzu plajına uzaklığı yaklaşık 12 kilometredir.

 

 

İstanbul'dan Dalyan'a ulaşmak için ise yaklaşık 800 kilometre ve 12 saatlik bir mesafeyi katetmek gerekir. İzmir yolu üzerinden devam edip Aydın otobanına ve daha sonra otobanın Muğla çıkışına sapmak, Yatağan-Muğla-Gökova-Beyobası-Dalyan rotasını takip etmek Dalyan'a ulaşmanın en kısa ve keyifli yollarından biridir.

 

 

Ayrıca Yalova-Bursa-Kütahya-Burdur rotası takip edilerek Dalyan'a oradan da rahatça İztuzu plajına ulaşılabilir. Bu yol trafiksiz yaklaşık 10 saat sürer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...