Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Datça'ya Nasıl Gidilir?

Recommended Posts

Son yıllarda oldukça popüler bir tatil mekanı olmaya başlayan Datça, Muğla il sınırları içerisindedir. Muğla'ya yaklaşık 125 kilometre uzaklıkta yer alır. Muhteşem doğası, denizi ile Datça, Ege ve Akdeniz'in birleştiği bir alanda Marmaris yarımadasının en uç noktasında yer alır.

 

 

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti çeken Datça'ya İstanbul'dan ulaşım yaklaşık 12 saat sürer ve 900 kilometreden daha fazla uzaklıktadır. Dalaman Havaalanı'ndan yaklaşık 150 kilometrelik bir yolculuk ile ulaşılabilecek Datça'ya araçla gitmek için ise birkaç alternatif mevcuttur.

 

 

En çok tercih edilen rota İstanbul üzerinden Yalova-Bursa-Susurluk-Nazilli-Muğla-Marmaris güzergahını takip etmektir. Marmaris üzerinden D400 yolu kullanılarak Hisarönü-Emecik-Reşadiye rotasının takip edilmesiyle Datça'ya ulaşılır.

 

 

Bodrum üzerinden feribot seferleri de bulunan Datça'ya gidebilmek için keyifli ve alternatif güzergah ise Silivri-Tekirdağ-Keşan-Eceabat rotasıdır. Buradan feribotla Çanakkale'ye ulaştıktan sonra Ezine-Ayvacık-Edremit- Burhaniye-Menemen-İzmir-Torbalı-Söke-Milas-Bodrum güzergahına devam edilir. Bodrum'dan feribotla karşıya geçilerek Knidos Yolu üzerinden Datça'ya ulaşılabilir. Bu rota oldukça önemli tatil mekanlarının, hoş manzaranın ve yol üstünde keyif alınabilecek lezzetlerin olduğu biraz uzun bir rotadır. Zamanı olanlar ve tatile yolun keyfini çıkararak başlamak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...