Jump to content
denmeh1

Günün Farkındalık Sorusu.

Recommended Posts

Farkındalık çok önemliymiş meğer. Farkındalığın artması, hayatımıza, kendimize, çevremize değer katacak. Kendimizi ve çevremizi anlayabileceğiz. O zaman her gün bir farkındalık sorusu soralım kendimize. Ve o gün o soru üzerinde çok kısa da olsa düşünelim.

Bugünün sorusu: Bugün düşüncelerini ne meşgul ediyor. Ençok neyi neden düşündün?

• Like 1

Bugün düşüncelerimi en çok merak ettiklerimin aslında beni hiç merak etmedikleri,başıma ne gelip gelmediğinin umrunda bile olmadıkları meşgul ediyor.Ortadan kaybolsan nerdesin diye soracağına sen beni neden aramadın diyen bencil insanları sırtımda ne çok taşımışım.Ne kadar verdiysem o kadar mutsuz olmuşum.Bunun farkına vardım.:thumbsup:

çok güzel konu olmuş canım takipteyim....

• Like 1

Öncelikle cok güzel bir konu olmuş bunu söylemeliyim tebrikler :)

Bugünkü Cuma toplantısında hoca ölümü anlattı,ve farz olan namaz dışında ne götürüceksiniz yanınızda azrail gelince hiç düşündünüzmü dedi,bende bütün gün bunu düşündüm,bazen boş işler boş diziler peşinde oldugumuzu,boşa cok vakit harcadığımızı düşündüm ve daha cok nafile ibadetler yapıp rabbimizi anmamız gerektiğinin farkına vardım..

• Like 3

Beğenmenize sevindim. Bugünün farkındalık sorusu: sevdiğiniz kişilere onları sevdiğinizi yeteri kadar söylüyor, hissettiriyor musunuz?

Beğenmenize sevindim. Bugünün farkındalık sorusu: sevdiğiniz kişilere onları sevdiğinizi yeteri kadar söylüyor, hissettiriyor musunuz?

Gercekten sevdiklerime,aileme vs. sevdiğimi her zaman söylerim,söylemekten ziyade de fazlasıyla hissettiririm.Zaten sevgi sadece sözle ifade edilecek bir şey değil ki.Sevdiğinizi kuru kuru söylemeyin bir insana hissettirin her durumda,hissettiremiyorsanız dilden çıkan o sözün ne anlamı var ki :) Sonra bir bakmışsınız hayatınızdan gitmişler "ama ben onu çok severdim" demek için çook geç olabilir :thumbsup:Bunun farkında olarak yaşamalı.

• Like 1

Söylüyorum hemde hep,,ama galiba ne hissettiğim kadar nede söylediğim kadar hissettirebiliyorum malesef :/

• Like 1

[h=3]Farkındalık sorusu sormamızın temel amacı, yapmadıklarımızı ama yapabileceklerimizi farkedip hemen yapmaya başlamak aslında. Çok geç olmadan hissettirmekte lazım:)

Yarın gününü nasıl planlıyorsun? Ve ne öğrenmek istiyorsun?[/h]

• Like 1