Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Hızır Dokunsun Dualarına

Recommended Posts

hizir-dokunsun-dualarina-kitabi-mustafa-kaya-Front-1.jpeg

Yazar: Mustafa Kaya

Yayınevi : Fenomen Kitaplar

"Allah, dualarınızı kabul ediyorsa; bu sizin imanınızı arttırır. Geciktiriyorsa; sabrınızı arttırır. Eğer kabul etmiyorsa; biliniz ki sizin için hazırladığı daha güzel şeyler vardır. Unutmayın ki; Rabbim ihmal değil imtihan eder." diyorlar ve sen de inanıp kendini bu sözlerle teselli ediyorsun ya, peki başka bir ihtimal daha gelmiyor mu aklına?

Ya sen dua etmesini bilmiyorsan!!!

"Ey gönül istedik de vermedi deme. İstemeyi bilmedin bari yalan söyleme."

-Mevlana Celaleddin-i Rumi-

Dua etmeyi, duanın sistemini, senin en büyük gizemin olan Su'yun sırrını ve en büyük hazinen Besmele'nin sırrını bilseydin hayatın böyle olmayacaktı. "İsteyin vereyim." diyen Allah, senin istediklerini vermez mi sanıyorsun? Dua ve Kader sistemi bildiğin gibi değil.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe

Yayınevi: Fenomen Kitaplar

• Like 2

En kısa zamanda alacağım,okuyanlar bilgilerinide paylaşsa güzel olur.

Ben"size bir sir vereceğim" sayfasını takip ediyordum bu kitabın. Ve 3 kişiden mesaj aldım o dönemde neden bana attılar bilmiyorum sanırım Yorumlarda gördüler. Kötü bir yorum yaptığında ya da işlerine gelmeyecek bir yorumda en ufak eleştiride seni sayfadan engelliyor. Sadece boş veya olumlu yorum yapanları bırakıyor. Merak içinde olanları vs. Ben neden yorumları silip insanları engelliyorsunuz bu şekilde güvenilirliğinisi azaltiyorsunuz diye yorum yapınca engellenmiştim. Bu yüzden pek güvenemiyorum. Zaten yazar hakkında da bilgi yok hiçbir yerde.

• Like 1

Bana Allah yeter di sanirim kitabin adi, terapilerine bir suru para aliyormus. Burada okumustum, Incisel yazmisti galiba tam hatirlayamiyorum simdi :)

Gunumuzde insanlarin once psikolojik sorunlari,sonra kalan dunya sorunlari artti. Bunu firsat bilenler de iste Allahin duasini degisik sekilde pazarlamaya calisiyor. Bu kitaplar yerine camiide vaaz dinlemek daha faydali. Gonul isterki kimse psikolojik bosluga dusmesin,herkes iyi olsun. Ama imtihan dunyasi sonucta, bir seylerle sinanicaz. Bu adamlara pek inanmamak lazim. Psikoloji kitaplari daha faydali bence.

Ek olarak da dua etmek elbette cok guzel. Ama bir sey olmuyorsa olmuyordur diretmenin anlami yok. Bu tur kitaplar insanlari biraz bosa umitlendiriyor gibi. Hayati meseleler olur elbette dua birakilmamali ama sevgilim gitti vs gibi seylerde bosluga dusup bu kitaplarin gaziyla hareket etmemeli. Ne demek kader dua bildigin gibi degil. O zaman kendisi neden suan cok iyi bi konumda degil. Bunlar bana kandirmaca gibi geliyor.

• Like 1

Bende bir seyi paylasmak istiyorum evet bu tür kitaplar cok güzel insanin ruhunu oksuyor sahlep üste anlattigi gibi o kitabi ben kitapcida görmüstüm ve ic sayfalara göz attim daha önce adami görmüstüm tvde nedense icim isinmamisti adami izlerken tabi bu benim gördügüm kadar ve sayfalari karistirirken hep ayetler yaziyordu üstelik bildiklerimdi ve kitabi almadim ben bu tür kitaplari bilincli sekilde almiyorum cünkü nedeni su benim görüsüme ve hayat tecrübelerime göre o yazilan kitaplarda mesela hep ümit verici seyler yazar ya sanki hersey mümkün müs gibi pazarlamaya calisirlar iste bu noktada bizler cok yaniliyoruz bir kere herkesin kaderi ayni degildir mutlaka olumsuzluklar basa gelir ayette yazildigi gibi ya insandan azaltiriz malini eksiltiriz vs. gibi ben kandirmaca olarak görüyorum ama ayetleri kendi ve cevremde takip edebildigim kadari ile hep mutlaka sinanmisizdir... ve hep dogru cikmistir ya hemen yada bir zaman sonra...

Bana Allah yeter di sanirim kitabin adi, terapilerine bir suru para aliyormus. Burada okumustum, Incisel yazmisti galiba tam hatirlayamiyorum simdi :)

Gunumuzde insanlarin once psikolojik sorunlari,sonra kalan dunya sorunlari artti. Bunu firsat bilenler de iste Allahin duasini degisik sekilde pazarlamaya calisiyor. Bu kitaplar yerine camiide vaaz dinlemek daha faydali. Gonul isterki kimse psikolojik bosluga dusmesin,herkes iyi olsun. Ama imtihan dunyasi sonucta, bir seylerle sinanicaz. Bu adamlara pek inanmamak lazim. Psikoloji kitaplari daha faydali bence.

Ek olarak da dua etmek elbette cok guzel. Ama bir sey olmuyorsa olmuyordur diretmenin anlami yok. Bu tur kitaplar insanlari biraz bosa umitlendiriyor gibi. Hayati meseleler olur elbette dua birakilmamali ama sevgilim gitti vs gibi seylerde bosluga dusup bu kitaplarin gaziyla hareket etmemeli. Ne demek kader dua bildigin gibi degil. O zaman kendisi neden suan cok iyi bi konumda degil. Bunlar bana kandirmaca gibi geliyor.

Evet canım ben yazmıştım Uğur Koşar'dan bahsediyorsun,seansları oldukça pahalı,O'nun kitaplarının zaten bu amaçla yazıldığını düşünüyorum bende.Ama Mustafa Kaya'nın kitabının içeriği çok farklı,Size Bir Sır Vereceğim serinin ilk kitabıydı ben su ve rüyalarla ilgili bilmediğim birçok şeyi öğrendim.

Zaten bir mucize bekleyerek okumayın kitapları bence herkes almak istediği kadarını alır:thumbsup: Gerek sayfasından gerek kitaplarından sürekli takip ediyorum ve engellenmedim :) En kısa zamanda bunu da okuyacağım,okuduğumda paylaşırım inşallah huzur arkadaşım.

• Like 1

İncisel'ciğim birşey kafama takıldı facedeki paylaşımlarında ki bir yazıda isteğimizi hayırlïsı olsun diye istersek kader senin resmini çeker,sen ne istediği net söylersen sen kaderin resmini çekersin hayırlısı olsun derken hayırlı olan senin imtihanın olur vs...gibi yazı var ya şimdi tam net hatırlamıyorum eeee yani nasıl isteyeceğiz önceden illa şu olsun deyip de olan şeylerin ardından hüzne uğrayınca hayırlısı olsun diye dilemedik diyoruz burada kafam karıştı benim sen bundan nasıl bir sonuç çıkardın canım:rolleyes:

Birde İncisel su ve rüyalarla ilgili ne öğrendin?

• Like 1