Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Hızır Dokunsun Dualarına

Recommended Posts

İncisel'ciğim birşey kafama takıldı facedeki paylaşımlarında ki bir yazıda isteğimizi hayırlïsı olsun diye istersek kader senin resmini çeker,sen ne istediği net söylersen sen kaderin resmini çekersin hayırlısı olsun derken hayırlı olan senin imtihanın olur vs...gibi yazı var ya şimdi tam net hatırlamıyorum eeee yani nasıl isteyeceğiz önceden illa şu olsun deyip de olan şeylerin ardından hüzne uğrayınca hayırlısı olsun diye dilemedik diyoruz burada kafam karıştı benim sen bundan nasıl bir sonuç çıkardın canım:rolleyes:

Birde İncisel su ve rüyalarla ilgili ne öğrendin?

Bu kitaptan daha önce ben dinle ilgili olan bir yakınımdan "hayırlısı" ni istemememiz gerektiğini duymuştum. Hatta sabır da istemememiz gerektiğini de duydum o sayfada da görmüşsündür. Kuranda "Rabbimiz bize bu dünyada hasene (iyilik , en iyisi en güzel şeyler ) ve ahirette hasene ver ve bizi ateşin(cehennemin) azabından koru" Dememiz söyleniyor. Hayırlı olanı ver' demek değil de hasene olanı ver demek öneriliyor. Böyle söyleyenlerin ödüllendirileceği söyleniyor. Hayır dilemek ahiretimiz için iyidir. Fakat bu dünyamızı zorlaştırır. Mesela dersin ki annem hayırlısıyla iyileşsin dersin , kurtulur iyileşir ama Allah korusun sakat kalır ve sen ona ömür boyu bakmak zorunda kalırsın. Bu sayede öteki dünya için güzel bir şey yapmış olursun ama bu dünyada bir zorluğu vardır. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Sabır istenmemeli zaten,peygamberimiz Allah’tan sabır isteyen birine "Allah’'tan bela mı istiyorsun? Önce afiyet iste." demiş.Tirmizi bununla ilgili Hadisin nasıl anlaşılması gerektiğine gelince: Bu hadisi şerh eden hadisçiler, sabrın ancak zor ve sıkıntılı zamanlarda olacağını, dolayısıyla böyle bir durumda değilken Allah’a “Allah’ım bana sabır ver” şeklinde dua etmenin “Allah’ım beni zor ve sıkıntılı bir duruma sok ki sabredeyim” anlamına geleceğini söylemişler.“Sen Allah’tan bela (sıkıntı) istedin, çünkü sabır sıkıntıdan sonra gelir. Allah’tan afiyet iste, çünkü bunun kapsamı çok daha geniştir. Zira herkes belaya (sıkıntıya) sabredemez.Peygamberimizin bu sözü bela gelmeden önceki durumlar için geçerlidir. Bela geldikten sonra sabır istenir. “Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır…” (A’râf, 7/126) ayeti bunu göstermektedir.

Sabır istenmemeli zaten,peygamberimiz Allah’tan sabır isteyen birine "Allah’'tan bela mı istiyorsun? Önce afiyet iste." demiş.Tirmizi bununla ilgili Hadisin nasıl anlaşılması gerektiğine gelince: Bu hadisi şerh eden hadisçiler, sabrın ancak zor ve sıkıntılı zamanlarda olacağını, dolayısıyla böyle bir durumda değilken Allah’a “Allah’ım bana sabır ver” şeklinde dua etmenin “Allah’ım beni zor ve sıkıntılı bir duruma sok ki sabredeyim” anlamına geleceğini söylemişler.“Sen Allah’tan bela (sıkıntı) istedin, çünkü sabır sıkıntıdan sonra gelir. Allah’tan afiyet iste, çünkü bunun kapsamı çok daha geniştir. Zira herkes belaya (sıkıntıya) sabredemez.Peygamberimizin bu sözü bela gelmeden önceki durumlar için geçerlidir. Bela geldikten sonra sabır istenir. “Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır…” (A’râf, 7/126) ayeti bunu göstermektedir.

Evet ben de aynen öyle biliyorum ve inanıyorum. :)

• Like 1

İncisel'ciğim birşey kafama takıldı facedeki paylaşımlarında ki bir yazıda isteğimizi hayırlïsı olsun diye istersek kader senin resmini çeker,sen ne istediği net söylersen sen kaderin resmini çekersin hayırlısı olsun derken hayırlı olan senin imtihanın olur vs...gibi yazı var ya şimdi tam net hatırlamıyorum eeee yani nasıl isteyeceğiz önceden illa şu olsun deyip de olan şeylerin ardından hüzne uğrayınca hayırlısı olsun diye dilemedik diyoruz burada kafam karıştı benim sen bundan nasıl bir sonuç çıkardın canım:rolleyes:

Birde İncisel su ve rüyalarla ilgili ne öğrendin?

hayrlısını dilemekle ilgili KatnissEverdeen çok güzel açıklamış zaten,bizim için her hayır olan her zaman bizi mutlu etmez ki,her hayırda bir şer,her şerde bir hayır olabilir biz bilemeyiz...

Sen kitabı okudun sanıyorum ses,su ve rüyalarla ilgili kısımı okumadın mı :)

Ben yeri geldikçe okuduklarımı paylaşıyorum bilmeyenler için,elbette bilenler vardır bu bilgileri.mesela rüyayla ilgili şu noktayı bilmiyordum.Yazmıştım.

http://www.estanbul.com/ruyalarin-gerceklesme-suresi-329094-3.html

Seslerle ilgili de beni şaşırtan bilgiler vardı.Ve anlatımı kurgusu da farklıydı kitabın ben beğenmiştim.

İkinize de çok teşekkürler,bundan sonra artık hayırlısını dilemek yerine iyisini,en güzelini dileyeceğiz ☺

Zaten suyun kaydetme,verdiğin enerji ile o hale dönüşeceğini biliyoruz,benim orada en dikkat çeken kısım koku olayı burnumuzla aldığımız kokuyu içimizde hissederiz kısmı.

• Like 1

1526730_1158564700842645_1113877484801340635_n.jpg?oh=18660fcae03f663b50945aea1648d19a&oe=5790E3B8

Gel sen güzelini yap hakkının çiğnendiğini anladığında ,öfkeden deliye döndüğünde beddua edip kendini de vuracağına en güzelini yap kendine dua et.Beddua edersen iki taraflı bumerang gibidir beddualar. Ya karşı tarafı vurur yada haksızlık var ise dönüp seni vurur bedduan. Sonuçları keskindir mutlaka yaşanır. Hem ne kadar o konuda sen kendini haklı görsen de ufakta olsa o olayda senin de suçun vardır. Bu olayın olması için fırsat vermişsindir. Hem Kur'an der ki ; “kendi yapıp ettkleriniz…” Gel sen en güzelini yap o sinir anında vücudundaki SU kabardığı tüm molekülleriyle uyandığı için inanılmaz elektriksel bir potansiyel oluşur. Frekansın inanılmaz bir seviyeye çıkar ki bu durum için onsekiz bin alemin Mustafa'sı Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimiz der ki ; “Bir kişi sinirlendiğinde abdest alsın.” yani sana der ki; içindeki ısınan SU'yu frekansı elektriklenmeyle kabarmış SU'yun etkilerini dışardaki SU ile gider sakinleş. .Öfkeli hiddetli anlarını fırsata çevir. Mucizeyi yakala..

Ezberin bozulmadan kaderin değişmez.Bildiklerini unut....

(kitaptan alıntı istek üzerine :) )

Artık başkasına sinirlenince kendimize dua edelim,tabii o sinirle aklımıza gelirse.Sağol canım.

benim bir arkadasim anlatmisti ya sabur zikretmis bana diyordu ki o kadar dertlerim var her konuda ama bu ya sabur var ya sanki dertlerimi benden cok uzak tutuyor demisti