Jump to content
Sign in to follow this  
sahlep

Atatürk’e Saygı Duruşunda 'Geçti O Devir' Diye Bağıran Öğretmene Gerekli İşlem Yapılsın!

Recommended Posts

Atatürk’e saygı duruşunda 'Geçti o devir' diye bağıran öğretmene gerekli işlem yapılsın!

İstanbul Kartal Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen ‘Öğretmen Adayları için Danışman Öğretmenler Semineri’nde İstiklal Marşı’nın ardındanMustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları adına saygı duruşu çağrısıyapıldığı sırada salondan bir bağırış duyuldu. Ayağa kalkan Cevizli İmam Hatip Lisesi öğretmeni Recai B. saygı duruşu sırasında “Allah’ın dışında kimseye saygı gösterilmez. Kimsenin önünde eğilinmez” diye bağırmaya başladı.

Seminerdeki öğretmenlerin tepkileri üzerine salonu terk eden Recai B., bir süre sonra seminere dönerek en ön sıraya oturdu. Yine salonun tepkisiyle karşılaşan gerici öğretmen, bu kez ‘Geçti o dönemler geçti. Artık Müslümanların devri başladı,’ diye bağırmaya başladı.

Seminer salonunda bulunan Eğitim-Sen İstanbul 5 No’lu Şube Başkanı Mehmet Aydoğan, olay üzerine mikrofonu alarak “Bu zihniyetle öğretmenlik yapılamaz, danışmanlık hiç yapılamaz. Bu IŞİD zihniyetidir” sözleriyle tepkisini gösterdi.

-Atatürk'e saygı duruşunda 'Geçti o devir' diye bağıran öğretmen 5 yıl önce de aynısını yapmış

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına yapılan bu saygısızlığa vatandaşların kayıtsız kalmamasını ve gerekli işlemlerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmasını temenni ederim.

MUHATABI

Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Adalet Bakanligi

Atatürk'e saygı duruşunda 'Geçti o devir' diye bağırarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına büyük saygısızlık yapan, Cevizli İmam Hatip Lisesi öğretmeni Recai Bahadır'a gereğinin yapılmasını saygıyla arz ederiz.

Kaynak: https://www.change.org/p/atat%C3%BCrk-e-sayg%C4%B1-duru%C5%9Funda-ge%C3%A7ti-o-devir-diye-ba%C4%9F%C4%B1ran-%C3%B6%C4%9Fretmen-ceza-als%C4%B1n

'Geçti o devir' diye bağıran...

İyi geçememiş demek ki. Aslında izmariti ezer gibi ezmek gerekiyordu.

Hadsizler. Lisede edebiyat kokenli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenimizin söyledi bir söz ;"Atatürk'ü sevmeyen vatan hainidir". Bir ülkenin kurtarıcı, kurucu ve önderini sevmeyen o ülkeyi sever mi?

Bunların yüz bulduğu bu ortam çenelerini iyice açtı,hain ve gafil kafalara mutlaka ceza verilmeli ama sanmıyorum ödül alabilir bu yalakalığı sayesinde.

Yetişti bile... Atatürkün getirdiği imkanlarla maas alıp onu kötüleyen bayan eğitimciler daha neler neler var.