Jump to content
Sign in to follow this  
denmeh1

İngiliz Üniversitelerinden Online Diploma.

Recommended Posts

Dünyadaki milyonlarca kişi yepyeni bir merkezi bağlantı sistemiyle İngiltere’nin dünya çapındaki 24 üniversitesinde bedava diploma kurslarına katılabilecek.

 

 

YouTube’a benzer şekilde devrimci hub’ı bilgiişlem merkezlerine yerleştiren İngiltere’deki bazı araştırma üniversitelerinin yarısının hazırladıkları kısa dersleri dijital platforma yükledikleri bildirildi. Kursların kaydolmak isteyen herkese şartsız açık olduğu belirtildi. Yani diplomalarda notlara bakılmayacak.

 

Bazı gözlemciler, bu trendin birçok üniversitenin kampuslarını olumsuz yönde etkileyebileceğini söylesede kimse nasıl bir sonuç alınacağını kestiremiyor. Birmingham,Bath, Warwick, King’s College London, Leeds ve Abdullah Gül’ün iki yıl yüksek lisans yaptığı Exeter gibi ünlü üniversiteler ücretsiz online dersleri geliştiren üniversiteler arasında.

 

Türkiye başta olmak üzere dünyanın her yerinden insanlar, kurslara, tablet, akıllı telefon veya bilgisayarlar aracılığıyla ulaşabilecekler. Beş veya altı haftalık kısa kurslardan, 10-12 haftalık akademik sömestre kadar uzun üniversite diploma kurslarına kayıt yaptırılabilecek. Üniversitenin birinci sınıfında okuyabilmek ve sınıf geçmek için haftada birkaç saat ders çalışmanın yeterli olacağı öğrenildi. Zamanla üniversitelerin düzenleyecekleri sınavlardan para alabileceği belirtildi.

 

Girişimi İngiliz hükümeti destekliyor ama Cambridge, Oxford, University College London, Imperial College üniversiteleri ücretsiz yüksek eğitim girişimine katılmaya yanaşmıyor.

Alıntı.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...