Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

2016 YGS Sınav Soruları ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

Recommended Posts

1457858492916.jpg

 

 

[h=2]Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği YGS sınavı sonra erdi. Sınav bitiminin ardından YGS soruları ve cevapları beklenmeye başlandı. Peki 13 Mart Pazar günü gerçekleşen 2016 YGS sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte tüm ayrıntılar...[/h]Milyonlarca üniversite adayının büyük heyecan içerisinde beklediği ve uzun dönem çalışarak emek verdiği gün geldi, çattı. 2016 YGSsınavı bugün gerçekleşti. Peki YGS sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? ÖSYM YGS sınav sorularını ne zaman sonra internet sitesine sunacak? İşte tüm detaylar..

 

YGS SORULARI 2 GÜN İÇERİSİNDE YAYINLANACAK

Adaylar, sınav başladıktan sonra ilk 120 dakika ve son 15 dakika içinde sınav salonunu terk edemeyecek, kısa süre için bile olsa salondan çıkamayacak. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday, bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 120 dakikası dolana kadar, sınav binasında bekletilecek.

 

YGS'deki soruların tamamı, "Temel Soru Kitapçığı" adı altında, ÖSYM'nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak.YGS sınav soruları ve cevaplarının 2 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

 

1457859185822.jpg

 

SONUÇLAR 25 MART'TA AÇIKLANACAK

ÖSYM, sınav sonuçlarını 25 Mart'ta açıklayacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ileÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

 

2 MİLYON BAŞVURU

 

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), için 2 milyon 178 bin 563 aday başvurdu.

 

SONUÇLAR NASIL DUYURULACAK?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, sms ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. YGS sonuçları, LYS sonrasında İnternet'ten duyurulacak olan sınav sonuç bilgilerinde de yer alacaktır.

 

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere "Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi" işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir "Sonuç Belgesi Kontrol Kodu" basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

 

Kaynak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...