Jump to content
Sign in to follow this  
BalveBadem

Çok Sevdiğimiz Aburcuburlar, Anılarımızdaki Aburcuburlar, Atıştırmalıklar

Recommended Posts

Benim aburcubur tahtımda patlamış mısır var.

Ardından çikolata ve cipsler.

Fakat muadili olmayan yalnızca taklidi için uğraşılan kral aburcuburlardan;

Hoşbeş, Eti burçak, Biskolatanın tria gofretleri, Halley, Eti pop kek... sayabilirim

Anılarımdaki ise Taç kraker.

Şimdi adı As kraker olmuş.

Biz ilkokuldayken dörtlü ve sekizli olarak satılırdı.

Günlük 4lü olanından alırdık ve paketini henüz açmadan içinde toz haline gelinceye dek ezerdik. Sonra un gibi lüpletirdik. İşte onu unutamıyorum.

Leblebi tozlarını, patlayan şekerleri... saymıyorum bile.

şimdi abur cubur çeşit çok balbadem ne ararsan var ...hayal meyal hatırlıyorum hayvan şeklinde küçük bisküvileri vardı bunun gibi çok severdim ...

P1140942+%28Medium%29.JPG

Ben abur cubur fazla sevmiyorum, ama çocukluğumdan hatırladıklarım, tadelle ve hobby çikolata vardı severdim, pamuk şeker severdim ama onu herkes sever, bir de aydede bisküvi vardı şekerli, elma şekeri ve onun anısı bir başkadır..

Şimdi abur cubur olarak çayın yanında keki saymazsak arada bir çikolatalı gofret yiyorum..

• Like 1

Ben halen aburcubur çok yiyorum,markete girdiğimde ilk aldıklarım çikolata,cubuk ve badem kraker,vazgeçilmezim nane şekerlerim,naneli sakızlarım,cips.Ceviz ve kuru meyveler de akşam gözümün önünde durması gerekenler..

Çocukken ise en çok leblebi tozu ve sade gazozu çok severdim.Taç krakeri hatırlıyorum bende çok severdim onu şimdikiler sanki o tadı vermiyor.Sulugöz ve turbo tatlı sakızlar vardı sık aldığım,bir de içinde kalpli aşk sözleri çıkan bir sakız vardı ismini hatırlayamadım,oda gözdemdi.Halley ve eti pufları o zamanda sevmezdim halen sevmiyorum.

Ben halen aburcubur çok yiyorum,markete girdiğimde ilk aldıklarım çikolata,cubuk ve badem kraker,vazgeçilmezim nane şekerlerim,naneli sakızlarım,cips.Ceviz ve kuru meyveler de akşam gözümün önünde durması gerekenler..

Çocukken ise en çok leblebi tozu ve sade gazozu çok severdim.Taç krakeri hatırlıyorum bende çok severdim onu şimdikiler sanki o tadı vermiyor.Sulugöz ve turbo tatlı sakızlar vardı sık aldığım,bir de içinde kalpli aşk sözleri çıkan bir sakız vardı ismini hatırlayamadım,oda gözdemdi.Halley ve eti pufları o zamanda sevmezdim halen sevmiyorum.

Bahsettiğin sakız şıpsevdi.

Ayrıca hayvan şekilli krakerlere ek olarak harflileri vardı.

Tadı pek güzel değildi ama sırf harfli oldukları için severdim.

Bilmem sizin oralarda var mıydı, ya da varsa siz hatırlıyor musunuz;

Topkrak diye bi cips vardı. Top top ve çok lezzetli kabarık mısır cipsi, sade.

Bakkala gider kardeşimle birer tane yazdırırdık.

Her akşam babam ödermiş.

Babam bize günlük birer tane yazdırdığımız topkraklar için hiç kızmamıştı.

Sanki onun haberi yok sanırdık, kim ödüyorsa :D

Ülker çikolatalı gofret, milka bademli çikolata fıstıklı tombi, probis, Eti tutku , Ülker çubuk kraker , tadelle goll fındıklı draje , tadım karışık kuruyemiş, hayatım abur cubur