Jump to content
Sign in to follow this  
KatnissEverdeen

Ben Kendimi Öldürmek İstiyorum

Recommended Posts

Ben gerçekten artık ölmek istiyorum. Annem babam ayrı benim annemin bir tek varlığı benim ona kiyamiyorum ama artık bu hayatı da yaşamak istemiyorum. Güçlü olmak başarmak hiçbir şey gerçekten umrumda değil ben sadece perde kapansın istiyorum.

Ölürsem cehenneme giderim biliyorum bu hiç mantıklı değil biliyorum geride annemi acılar içinde de bırakmak istemiyorum ama gerçekten artık gözlerimi kapatmak istiyorum. Hiçbir şey düşünmek istemiyorum hiçbir şey. Bu hayattan hiçbir şey istemiyorum yaşamak istemiyorum

İntihar etmek yerine sadece dua okuyup Allahın beni öldürmesini hatta annem kardeşim ve beni.. istesem mi diye düşünüyorum bir sürü dilek duası var sitede öldürmek de Allahtan biz diledigimizin ömrünü uzatır diledigimizinkini kisaltiriz diyor bir ayette neden olmasın diye düşünüyorum şimdi bencillik ediyorum belki evet ama bu hayatın bize kattığı hiçbir şey yok yalan dünya tamamen doğru değil mi ? Ben gidip de annemi acılar içinde birakamam annemi de götürsem bu sefer kardeşim yalnız kalır babama hiç güvenmiyorum...

Ben ne yapmalıyım bilmiyorum.

Herhangi bir şey için ugrasmak da istemiyorum. Gitmek istiyorum sadece

• Like 2

Allah yardımcın olsun.

Allah seni korusun ve iyileştirsin.

Çok ama çok acil psikiyatri polikliniğine git!

Bak hayır deme.

Hepimiz gittik. hepimiz aynı yoldan geçtik, benzer şeyler yaşadık.

Ben şahsen gittim ve hayatım değişti.

İlaç kullandım ve kullandığım dönem hem mutlu hem de enerjik oldum.

Herşey değişti.

Ama Allah'ın sana emanetini korumak zorundasın, iyi bakmak zorundasın.

O yüzden çaresine bak ve hemen doktora git.

Biz burdan seni dinler, dilersen sıkıntılarını paylaşırız.

Ama sen kendin için iyi olanı istemek zorundasın.

• Like 2

Yasama icgudusu insanin dogasinda vardir.Her turlu zorluga karsi yasamak icin direnir..o halde size bunu dusunduren nedir?

Tabiki ust uste gelen olumsuzluklar.

Boyle bir durumda ben hep sunu yaparim.cekilirim kenara hic mucadele etmem.uzaktan seyrederim hayati.hayatin akisina bieakirim kendimi..al bakalim hayat ne ... halin varsa gor derim..

Sende oyle yap.akisina birak herseyi..umarim hersey yoluna girecektir..

Bu arada anne baba ayri olmasi olagan bir durum..kabullenmeli..huzursuz bir evlilikte cocuklari buyutmekten zitade ayrilmayi tercih ederim..ayrilan kari kocadir..baba ogul yada baba kiz degil..

Hem aramiza yeni katildin..renan sultan duyarsa kizar valla benden demesi.

• Like 1

psikolojik durumlarda en güzel zikir Hz. Yunus duasidir ve La havle vela kuvvete illa billahil azim bunlari cok zikrettigim vakit olumsuzluklrin olumlu hale gelir..

gecmis olsun

canım herkezsin derdi var iyi görünen insanlarında kimbilir içlerinde ne derdi vardır ...

üzülme Allah büyüktür her zorlukla beraber kolaylık vardır ...bir kapı kapanır diğeri açılır ...sabırlı ol bekle zamanla her şey yoluna girer bak ne güzel annen kardeşin varmış seni seven en az iki insan var sıkı sıkı sarıl onlara ...

• Like 1

Annem ve babamın ayrı olması benim için bir bunalım sebebi değil, bunu sadece annemin yalnızlığını tek destek olabilecek kişinin ben olduğunu belirtmek için söyledim. Yıllardır bazı zorlukları, aylardır da bazı kişileri uzaktan izliyorum zaten. Bir çok şeyi denedim. Hayatımda olumsuz yaşadığım herşey için dua ettim. Umut ettim, sabrettim. Vazgeçmedim. Bazen boşverip devam edebildim. Bütün bunların hepsinin sebebi umut. Kazanabileceğine ya da daha iyisi olabileceğine dair. Rastladığım tüm olumsuzlukları hedefime varmam için sınav gibi gördüm. Ama artık sonunda görmediğim bir ışığın varlığına inanıp sürekli karanlık bir tünelde yürümek istemiyorum. Bugün biri bana hayatta herşeyin istediğimiz gibi olmayacağını öğretti. Haklı... Artık istediğim hiç bir şey yok. 1 ay önce psikoloğa gitmeyi düşündüm. Ama artık istemiyorum, bundan gocunmam. ama uğraşmak istemiyorum. umudum yok çünkü. isteğim yok.

Sen aklı başında bir insansın, kendini sevdiğini de biliyorum. Hayatta karşılaştığın sorunların seni yormasını, bunaltmasını anlıyorum ama mücadeleyi bırakmamalısın, her zaman bir ümit vardır, bir an sonra ne olacağını bilebilir miyiz? Sabah nasıl bir güne uyanacağımızı bilebilir miyiz? Yaşama dört elle sarılmalısın, şöyle bir silkelen kendine gel.. Çevrende yalnızlık çekiyor olabilirsin, ama buradaki herkes sana destek olmaya hazır..

• Like 2

Hayat gerçekten güzel ve Allah tarafından bize verilmiş bir ödül, olumsuzluklar yaşayan bir sen değilsin etrafına bak dertlerindn sıyrılarak ,bir gün gelir her şey yoluna girer sende bu düşüncelerinden dolayı pişman olursun,en kısa zamanda kendine bir uğraş bul iş ,arkadaş bekarsan evlilik ,bu günler geçecektir inan,hayattan asla vazgeçme zaten bir gün yaşam bitecek ve sen aska bitmemesini isteyceksin anneni kardeşimi ölümden beter acılara terkedemessin,duaların gücüne inan güzel şeyler yaşayacağın günler gelicek hayırlı haberlerini bekliyoruz.

Edited by frezya

Bence psikoloğa git. Ben gitmem gerekirken gitmedim zamanında. Yani nereden baksan 6-7 senelik bir döneme denk geliyor bu gecikme.

Benim hayal bile edemediklerimi, elini kolunu sallaya sallaya gerçekleştirenleri görünce ölüm gözüme daha güzel gelirdi. Her gece elimi açıp "Neden?" diye sorardım ama cevap veren olmazdı haliyle. Mucize hikayeleri okuyarak kendimi motive etmeye çalışırdım ve dahası... Dünyanın sonunu gördüm desem yeri. Ne var ne yoksa içime attım hep. Bu yüzden çalışırken dikkatim çok dağılırdı. Bir keresinde sandviç yaparken dilimlediğim biberleri çöpe, biberin sapını falan sandviçe koyduğumu hatırlıyorum. Metal sacla elimi kestiğimde oldu. Marangozda çalışırken makine başında dalmışım öyle, burnum kaşınmasa dört parmağı testereye kaptırıyordum.

Bir buçuk ay kadar önce yine bir bunalım sürecine girdim. Ama nasıl içim daralıyor... Yana yana sarı kantaron çayı arıyorum. Düşük ve orta seviye depreşmelere iyi geliyormuş. Her neyse çayı bulamadım. Havalar azıcık düzelmeye başlayınca o da geçti. Lâkin bu sefer eskisine göre kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Herhalde geçmişten kalan bir iki bir şey vardı. O sarsıntı ile onlarda döküldü.

Tüm bu sıkıntıların, hayal kırıklıklarının, aksiliklerin bir faydasını gördün mü? Gördüm diyebilirim. Kırgınlıklarım var mı? Elbette.

• Like 2

insirah suresi oku bol bol cok rahatlatici gelir ya fettah cek beynin kalbine sakinlik verir alt yapini düzene sokar kendimden biliyorum

• Like 1