Jump to content
Sign in to follow this  
KatnissEverdeen

Ben Kendimi Öldürmek İstiyorum

Recommended Posts

Burada gercek hayatta birbirini taniyan sayili kisiler var.

Cekince olmadan seni bezdiren sorunu yazarsan tecrube sahibi olan yada bir fikre sahip kisiler belki sorunu asmanda yardimci olabilir.

Mesela kendimi dusunuyorum..Ask acisiyla yanip kavruldugum ve yasamima son verme dusuncesinde oldugum zaman uzerinden tam 27 sene gecmis:)) bu zaman zarfinda daha kackere asik oldum sayisini bende unuttum:)

Simdi o anlari hatirladigimda gulumsuyorum..Nasilda cikmazdaydim imkansizdi nefes almam..

Korkma..Sorun her ne ise yarin sende bunu anilar defterine yazacak cocuklarin paylasacaksin:)

Muhtemelen aşk acısı başta olmak üzere türlü sıkıntılarından bunu istiyorsun.Çoğumuz dönem dönem bu sıkıntılardan geçmişizdir.Hayat malesef öyle bizim sevdiğimiz bizi sevsin,her istediğimiz hemen olsun diyeceğimiz bir yer değil.Ne biz seviyoruz diye istediğimiz bizi sevmek zorunda,ne de her istediğimiz tamda istediğimiz zamanda olmak zorunda.Bunun için bir dileğimiz için bile günlerce hatta yılarca dua ediyoruz da vakti gelmeden olmuyor yada hayırlı değil ki olmuyor.Eğer olsaydı O zaman yaşamın bir gayesi emeğin,çabanın en önemlisi imtihanın anlamı kalmazdı.Bir aileniz var madem sağlıklı ve sıhhatliyseniz en başta şükredin o dilek duaları biz isteyelim istediğimiz

zaman Allah canımızı alsın diye okunacak dualar değil bence tövbe edin.Allah kimseye taşıyamayacağı yük yüklemez,ben demiyorum ayeti kerime diyor.Kendinize gelmek için hastahanelerin kemoterapi bölümlerine bir gidin görün bakalım onlar bile yaşama nasıl dört elle sarılıyorlar.Onları düşününce aşk acısı bile devede kulak kalıyor.Hepimizin kalbi kırıldı,üzüldü,terkedildi,çıkmazda kaldı,sevdiklerini kaybetti eminim. Bu sitede bile neleri gördüm ben.Ondan başkasıyla yapamam öleceğim diye sızlananların ileride başkalarıyla evlendiklerine daha mutlu olduklarına şahit olduk.Duamız nasıl kabul olur bilemeyiz..

Yani demem o ki dertler kalıcı değildir bize düşen tevekkül,güzel bir sabır.Daha genceciksin çoğumuzun kardeşi yaşındasın daha ne güzel günler yaşayacaksın,kul bittim dediğinde Rab yettim der.Bol dua et ama en önemlisi kendin için iyi birşey yap derhal profesyonel yardım al,sana bizden daha çok faydası olacaktır.Ayrıca buraya konu açıp yazman bile iyi bir şey bence halen umut var,Allah yardımcın olsun kardeşim.

• Like 1

Canım ,sen herkesi mutlu sanıyorsun sanırım,bu hayatta ölüm hepimizi bulacak elbet birgün..Tüm kalbinle Allah a sığın aşamayacağın şeyler olmayacakdır emin ol..doçent bir arkadaşım var altında son model arabası,inanılmaz güzel,evli ve bir cocugu var dısardan kım baksa her anlamda imrenir ona gel lakin iç dünyasına kulak ver oturup haline şükrediyorsun,bir kere sağlığın için şükretmelisin,annen ve kardeşinin varlığı için şükretmelisin,hayrına olabilecek tüm güzelliklerin seni elbet bırgün bulacağına canı gönülden inanmalısın.bize böyle ölmeyi düşünüyorum diye gelme bize bırkac gun önce ne guzel alacagın spor ayakkabılar ıcın danısmısdın ya o tür konularla gel..seni cok öpüyorum,yüreğinde hayata karşı,canlı,cansız herşeye,herkese karşı sevgi tohumu olsun ve sen hergün özenle o tohumu büyüt..

• Like 1

Benimde yaşamak için bir sebebim ve isteğim yok. Yıllar önce yeni boşandığımda çok bunalmış intihara kalkışmıştım. Ölmedim ama kalıcı rahatsızlıklar bıraktı yıllardır onlarla uğraşıyorum. Yaradanın emanetini sonuna kadar taşıyıp gönül rahatıyla gidelim hayırlısıyla öbür tarafa.

• Like 1

yapma kardeşim. bir arkadaşım da intihar edecekti kendisini vazgeçirdik. sende etme. hayata kaşı dik dur,acıların ustune yuru. sabahı olmayan gece yoktur kesinlikle.

• Like 2

Mutsuzluğunun sebebi bizzat kendi yazdığın mesajlarda gizli.. Sürekli umut ettiğini yazmışsın. Kazanabileceğine veya daha iyi olabileceğine dair sürekli umut etmişsin. Kendi kendini adeta bir yarış atı gibi zorlamışsın dostum bu da sana bıkkınlık hayal kırıklığı bezginlik olarak geri dönmüş olmalı . Oysa hayat böyle birşey değil dostum. Hayat daha kendiliğinden , daha senin elinde olmayan , daha sürprizlere açık birşey . Kendini zorlamayıp kasmayıp AKIŞINA bırak . OLURUNA bırak . Allah ile yakınlığını duanı sebatla devam ettir. Gör bak ne güZel şeyler olacak hayatında. Bu dünyada tek gerçek Rabbimizdir dostum ve herşey onun yansımalarıdır , İlahi tecellileridir . Herşeyin, her olayın , her diyaloğun , her neticenin arkasındaki süper güç deyim yerindeyse Allah dır. Sevdiğin aramıyor mu Allah'dan bil. Mesaj atmıyor mu Allah'dan bil. Seni terk mi etti Sana nankörlük mü etti Allah'dan bil. Yahut seni aradı iyi mi davrandı, Allah'dan bil . Böyle bakar böyle yorumlarsan olayları ki zaten böyle, insanlara kızmaktan veyahut darılmaktan vazgeçersin . Ne kendine ne de insanlara fazla yüklenmezsin. Şeytanın düştüğü hataya düşüp, ben ben demezsen , Takdir-i ilahiye boyun eğersen ,Rabbe asi olmazsan ,nimete şükredip iyi olmaya çalışırsan Allah karşılığını verir elbet .ki Rabbimiz son derece şefkatli ve merhametlidir .Yalnızca dua et , Melek'ler gibi hep dua et dostum ....

• Like 3

zaman zaman bende ıstedım cok ıstedıgım dua ettıgım zamanlar bıle oldu nekadar gecerlı sayılır bılmem ama ozamanlar cok gecerlı sebeplerım vardı sonra hayatım oyle bır hareketlendıkı bırak ölmeyı yasamaya bıle zamanım yok :) demem o kı koşturman lazım kendınle basbasa kalmıycaksın bu demek degılkı kalabalıklarda ol yoo kendını duyamayacagın kadar mesgul ol sabırlar dılerım sana guzel bır yasam dılerım allaha emanet ol

• Like 1