Jump to content
Guest eliff

Kıyamete Kadar Havada Duracak Olan Kaya

Recommended Posts

Guest eternity

S.a

Bilgiler dogrudur, yalniz bu resimdeki orjinal haceri muallak degil,

kayanin orjinali kudusteki kubbetu-s sahra'nin binasinin icindedir, disarida gunes alan bir yerde yada bir bahce icinde degildir. Kayanin oldugu bolume iceriden merdivenle iniliyor.

Selametle kaliniz..

Guest hayalim

resmi yenilerseniz iyi olur arkadaşlar uçmuş çünkü

Guest erkan89

Arkadaşlar taş kuş başına benziyor dikkatli bakın

Guest YeLLoWTweTy

Merak ettiğim konu onu herkes bir olup yere indiremez mi ?

Guest slipknotgnl

gerçekmi bilmiyom ama ilginç guzel :D

Guest Muhabbetci

Arkadaslar öyle her gördügünüze inanmayin...Bu bir uydurma, hurafe...Baskada hic birsey degil...Delinin biri kuyuya tas atar , kirk akilli cikaramaz misali...Ama bir akilli cikariyor simdi...Bu gördügünüz tas Photoshop calismasi..gercek muallak tasinin resimlerini size göstercem simdi;)

Hakiki muallak tasi (hacer-i muallak) kudüs'te kubbetus sahra'nin altindadir:

33kubbetussahramuallaktdt5-1.jpg

34kubbetussahramuallaktup6-1.jpg

Hadisin kaydına göre Hz. Cebrail, Resulullah'ı binadan çıkararak üzerine Mi'rac'ın indirildiği kayanın yanına götürür ve bundan sonra Mi'rac hadisesi vuku bulur. Gelenekte anlatıldığına göre üzerinden Mi'racın gerçekleştiği bu taş da Peygamber'i takiben yükselmek ister. Ancak ya Hz. Muhammed ya da Hz. Cebrail eliyle taşı tutarak yere rapteder. Taşın üzerinde ikisinden birinin el izi kalır böylece. Kubbetüssahra'nın altına girdiğinizde Müslümanların saygı ve heyecanla ellerini bir kovuktan içeri sokup sonra ellerini hürmetle öptüklerini görürsünüz. Burası Hz. Peygamber'in Mi'rac'a yükselirken ayak izini bıraktığı yer olarak tespit edilmiştir.

Muallak Kayası'nın havada asılı kaldığı inancının sonradan çıktığı besbelli.

Öyle her gördügünüze inanmayin..Böyle bir tas yokdur, olmadida,olmicakdi:D

Guest jamescof

teşekkürler

Guest sabur

allaaaaaaaaaaahuu ekber allaaaaaaaahu ekber la ilahe illallahu vallahu ekber allahu ekber ve lillahilhamd ....yav kardesim varya kim bu resmi buraya koymak icin gayret etiyse allah ondan sonsuza kadar razi olsun.amin ...amin...amin.....lutfen kimse ustune alinmasin ,,,kalbi kör olanlara hem kalbini ve hem gözlerini doyuracak kadar tatminkar acik bir delil ....eyer buda yetmese yaraticiya lutfen duada bulunun deyinki yarabi sen beni doyur ben gercekten ac yaratilmis bir kulum ,,,,,,amin,,,,,amin,,,,amin,,,,,,,,,,,,,,,,,hz .allah tum kullarini doyurur insaallah bi hurmeti hz.muhammed salallahu teala aleyhi vessellem

Guest ebrarnaz

ilginç bi paylaşım .teprikler...

Guest sala_zar
peygamber efendiğimiz (s.a.v.) gök yüzüne yükselirken miraç gecesi o taş üzerinden gök yüzüne çıkıyormus o taş'dan yardım almış inerken taşa dur demiş taş o şekilde durmus ve kıyamete kadar o şekilde kalacakmış.

www.estanbul.com

mutlaka bilimsel bi açiklamasi vardir taşin olduğu yerde itici bi enerji olabilir benim bildiğim kadariyla peygamber efendimiz bedenen değil ruhen yükselmiştir vede burak adini taşiyan kanatli bi at'la biliyorsunuzki islam dini bilime önem veren tek dindir her ne kadar kara cahilliği seçmiş olsak'da islamiyet güzel yaşandiği dönemlerde hep ilim be bilimle uğraşmiştir cehalet bizim kendi seçimimiz olmuştur

bu son yazdiklarimin senle alakasi yok arkadaşim sadece yazmak istedim yanliş anlama

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...