Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Kurşun Nasıl Dökülür ?

Recommended Posts

Kurşun dökmek , nazardan korunma , kötü enerji ve etkileri yok etmek adına insanların uzun zamandan beri kullanmış oldukları bir yöntemdir.

Kurşun dökmek kimi topluluklarda eğlence ve fal amaçlı olduğu gibi , kimi toplumlarda ise dini bir rituel olarak uygulanmaktadır.

 

Kurşun dökmek bizim toplumumuzdaki uygulama şekliyle herkes tarafından yapılamaz .

 

Kurşun dökecek olan kişi el verme yöntemi ile daha önceden bu işi yapmış olan bir kişiden yetki almalıdır.

 

 

El verecek olan kişi de bu yetkiyi daha önce bu işi yapan bir yakınından aynı şekilde almış olmalıdır. Ayrıca kurşun döken kişiye , mutlaka daha önceden belirlenmiş yada kurşun döktüren kişinin gönlünce belirlediği bir ücret ödenmelidir !

 

Kurşun Dökmek Yararlımıdır ?

 

 

Kurşun dökmek , kişinin üzerinde yoğunlaşan olumsuz enerjilerin kırılmasını , bununla ortaya çıkan hastalık ve bitkinlik halinin ortadan kaldırılmasını temel alır.

 

Kimi insanların nazar , kimi insanların negatif enerji , kimilerinin ise kötü ruhların etkisi olarak isimlendirdiği bu olguyu bir örnekle açıklamak gerekirsek ;

 

Sakin bir denizin ortasında küçük bir adacıkta olduğunuzu düşünün , kıyıya atılan bir taşın oluşturduğu dalgalar genişleyerek sizin adacığınıza ulaşacaktır , aynı zamanda yakınınızda bulunan başka bir adacıktan atılan taş ta daha etkili ve hızlı bir şekilde adacığınızın kıyısına vuracaktır , bu şekilde adacığınıza ulaşan dalgalar çoğaldıkça kıyılarınız aşınmaya başlayacak ve kendinizi sıkışmış , hareket edemez halde hissetmeye başlayacak ve enerjiniz günden güne tükenecektir.

 

Burada tek çözüm adacığınızın etrafına küçük dalgakıranlar koyup dışarıdan gelen dalgalanmaları önlemektir. Kurşun dökmek bu noktada bir dalgakıran gibi , üzerinize diğer insanlar tarafından gönderilen , kıskançlık , kötü dilekler ve yıkıcı etkilerle dolu dalgaların yörüngesini bozarak , maruz kaldığınız etkilerden çıkmanıza yardımcı olur.

 

Kurşun Dökmek için Gerekli Malzemeler Nelerdir ?

 

 

Kurşun dökme esansında, maruz kaldığınız negatif enerjilerden kurtulacağınıza inanmak olmazsa olmazınızdır.Kafanızda bu inanca sahip olduktan sonra yapmanız gerekenler ise çok basit ;

 

*Kurşun dökmek için 30-40 cm genişliğinde metal bir kap

*Bu kabın altına koyacağınız bir tepsi

*Metal bir kepçe yada küçük bir cezve

*200 gr kadar kurşun (balık malzemesi satan dükkanlardan temin edebilirsiniz)

*Bir ocak

*Bir çarşaf

 

 

 

Kurşun Nasıl Dökülür ?

 

Öncelikle kurşun kepçenin içerisine konularak , ocağın üzerinde eriyinceye kadar bekletilir.Tepsinin üzerinde konulan 30-40cm genişliğindeki kabın yarısına kadar su doldurulur.Bu kap tepsinin üzerine yerleştirilir.Kurşun dökülecek olan kişi yere oturarak , çarşafı başının üzerinde tutar Kurşun dökecek olan kişi tepsiyi , kişinin başının üzerinde tutup , erimiş kurşunu bu esnada kabın içerisindeki suya döker.Bu işlem tüm vücudun arınması için , göbek üzerinde ve ayaklar üzerinde birer kez tekrar edilir.

Eviniz için kurşun dökmek isterseniz , kapınızın hemen girişinde bu işlemi tekrar etmeniz yeterlidir.Bu şekilde evinize yönlenmiş olan negatif etkilerden kurtulabilirsiniz.

 

Not : Yukarıda anlatılan yöntem , dini rituellerden arınmış , klasik kurşun dökme işlemidir.Kurşun döken kişinin bu işi daha önce yapan birisinden el verme yöntemiyle yetki almış olması , kurşun dökme sırasında abdest alınmış olması yada kurşun dökme sırasında okuyacağınız dualar sizin kendi iradeniz ve inanışınızla belirleyeceğiniz etkenlerdir.

 

 

alıntıdır

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...