Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Pozitif Düşüncenin Gücü...

Recommended Posts

berresu, 19 dakika önce yazdı:

Neden kavga ediyorum kendi kendime. Insanlara inanıp hemen kandiriliyorum maddi manevi coook zarar görüyorum sonrada kendimle kavga ediyorum hâlâ safsın hâlâ inanıyorsun kötü niyetli insanlara

İçine attığın üstünü örttüğün ve Kimsenin bilmesini i istemediğin olaylar var. Bunları geçtim herkese kendine bile itiraf edemiyorsun. Mutluymuşsun gibi bir çizelge çiziyorsun. Şimdi en basit nerden başlaman gerekli onu yazayım. Kızgınlığı her kimse annen baban kardeşin teyzen vs... Aile ferdleri, arkadaşların çevren vs... Bunları ancak sen biliyorsun. Baktın konuşmakla olmuyor al eline bir kalem defter yaz yaz yaz... sakın pes etmeden istersen beş ciltlik defter doldur. Resim çiz yazı yaz doldur o defteri öfkeni, sevgini aşkını ne bileyim aklına ne gelirse yaşanmışlıkları yaz defteri kapat bir hafta sonra oku işte o zaman sakinleşmiş kafa yapınla nelere kızdığını neleri sevdiğini görecek fark edeceksin. Her bir olayda yara bandı bulup olayın üzerini kapatmışsın. 

Önce özür dile, sev, affet, teşekkür et. 

Kısaca, 

Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa. Kaybettiysen ara, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet: çünkü hayat çok kısa. - Şems-i Terbizi

Not: Berresu sen saf değilsin sadece düşüncenin kurbanısın şöyleki, ben safım herkes benden faydalanıyor... Ben saf ve temizim her ne yapıyorsam Allahın izni ile Allah yolundayım. Her yapan iyi veya kötü kendine yapar. 

Herkesin adaleti şaşar, fakat Allah'ın adaleti şaşmaz

Edited by hacersş
  • Thanks 1