Jump to content
Sign in to follow this  
Melâl

Kendinize Uygun Spor Aktivitesi Seçmenin 6 Yolu

Recommended Posts

[h=2]Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin en doğru yolu kendinize uygun spor aktivitesi seçmektir. İşte doğru sporu seçmenin 6 yolu...[/h]

Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton; forma girmek için spor yapmaya başlayacaklara önemli tüyolar verdi. Fit olmanın tek yolu, fit olmayı istemektir diyen Clayton; kişilere kendilerine en uygun fitness aktivitesini seçmenin püf noktalarını anlattı.

Yeni bir kursa, fitness grubuna ya da spor takımına katılırken ne kadar istekli olursanız olun, seviyenize göre başlayın uyarısında bulunan Clayton; "Başlangıç seviyesindeki birinin ileri seviye bir kurs seçmesi hızla bıkkınlığa neden olur ve bazen yaralanmalara yol açabilir” dedi.

[h=4]Fitness stilleri ile yaptığınız sporu birleştirin[/h] Kendiniz için en uygun fitness aktivitesini seçmenin 6 pratik yolu olduğunu söyleyen Clayton; "Birinci ve en basit yol, zamanın sınavından geçen fitness stillerini başka disiplinlerle birleştirmek. Örneğin; bale, ağırlık çalışma veya geleneksel dansları yaptığınız sporla birleştirerek aktivitenize heyecan katmak eğlenceli olabilir” dedi.

[h=4]Aşırılıktan ya da anında sonuç vaat eden her şeyden kaçının[/h] İnsanlar fit olmalarını sağlayacak mucize bir program istiyor. Bunu söylediğimde hayal kırıklığı yaşasalar da doğrusu şu ki; yavaş ve istikrarlı olan yöntemler aslında en iyileri.

[h=4]Fitness hedeflerinizle örtüşen bir trend seçin[/h] Maraton koşmak istiyorsanız, güç ve ağırlık kaldırma içeren bir antrenmanı tercih etmek istemezsiniz. Kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız, basit bir dans kursu işinize yaramayabilir. Özellikle, zaman sınırlamanız varsa önceliğiniz hedeflerinize uygun bir program seçmek olmalıdır.

 

 

[h=4]Bazen en iyi seçenek basit olandır[/h] Doğal haraket modellerine ve kanıtlanmış bilimsel örneklere dayalı "Fonksiyonel Fitness” yaşınız ya da mevcut fitness seviyeniz her ne olursa olsun mükemmel bir başlangıç olacaktır. Başka bir deyişle, oturmak ve kalkmak için ihtiyaç duyduğumuz kasları geliştiren squat gibi egzersizlere zaman ayırmalısınız.

[h=4]Bütçenize uygun bir fitness trendini seçin[/h] Yeni fitness trendlerinin avuç dolusu para gerektirmesi size uygun oldukları anlamına gelmez. Genellikle çok para ödemeyi kalite garantisi olarak algılarız. Ancak pek çok spor salonu ücretsiz bir derse katılma imkanı sunar. Ayrıca fitness DVD'leriyle son derece düşük maliyetlerle popüler fitness trendlerini denemeniz mümkün.

 

[h=4]Kendinize fazla baskı yapmayın[/h] En baştan başlayacaksanız, 12 aylık finansal taahhüt ya da çok sayıda ekipman gerektirmeyen basit bir program seçin. İnanın fit olmak için baskı altında hissetmeniz sizi öfkelendirmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...