Jump to content
Sign in to follow this  
Melâl

Dünyanın En Yakışıklı Atı

Recommended Posts

ABD’nin Arkansas eyaletindeki Ozark Dağları’nda yaşayan Büyük Frederick adlı siyah at, birçok kişi tarafından dünyanın en yakışıklı atı olarak niteleniyor.

5745247318c7736e8ca6f870.jpg

Adını 1740-1786 yılları arasında yaşamış olan Prusya hükümdarı Büyük Frederick’ten alan Friesian cinsi at, parlak ve uzun yelesiyle bu unvanı almayı başardı.

5745247318c7736e8ca6f877.jpg

Büyük Frederick’in 12 bin takipçisinin olduğu bir Facebook hesabı ve blogu da var.

5745247318c7736e8ca6f86f.jpg

5745247318c7736e8ca6f86d.jpg

'En seksi at' olarak gösteriliyor

Adını 1740-1786 yılları arasında yaşayan Prusya Kralı Frederik'ten alan atın dünyanın dört bir yanında binlerce hayranı var. Facebook hesabı 19 bin kişi tarafından takip edilen atın videosu ise Youtube'da milyonlarca kişi tarafından izlendi. Hayranlarından biri, Frederik için 'sanki aşk romanının içinden çıkmış gibi' diye yazarken, diğerleri onu gelmiş geçmiş 'en görkemli', 'en güzel' ve hatta 'en seksi' at olarak gösteriyor.

Adını 1740-1786 yılları arasında yaşayan Prusya Kralı Frederik'ten alan atın dünyanın dört bir yanında binlerce hayranı var. Facebook hesabı 19 bin kişi tarafından takip edilen atın videosu ise Youtube'da milyonlarca kişi tarafından izlendi. Hayranlarından biri, Frederik için 'sanki aşk romanının içinden çıkmış gibi' diye yazarken, diğerleri onu gelmiş geçmiş 'en görkemli', 'en güzel' ve hatta 'en seksi' at olarak gösteriyor.

'Siyah inci'

Frederik'in geçen yıl doğan oğlu da 9 ay sonra güzellikte babasından geri kalmayan yakışıklı bir ata dönüştü. Friesian cinsi atlar, 16-17. yüzyıllarda Hollanda'da çıkarıldı. Güzelliğinden dolayı 'siyah inci' adını alan bu atlar, çok hızlı şekilde öğrenme yeteneğine de sahip.

• Like 1

Posted (edited)

Ben çocukken anneannem in kör eşşeği vardı beni köyden bindirirler yaylaya kadar götürür evin önünde dedemlerin gelip beni indirmesini beklerdi, yolda hiç durmazdı. At ve eşşekleri çok severim, atlarada dek sepeti bağlar içine minder koyup bizi oturturlardı, ey gidi günler beni geçmişe götürdünüz. Sonra kendimiz biner istediğimiz yere giderdik dıkıdık dıkıtık :)

Çok güzel atlarımız vardı. 

Edited by hacersş
  • Like 1
  • Sad 1