Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Diş Telleriyle Tedavi Süresi Hakkında Tüm Bildiklerinizi Unutun!..

Recommended Posts

Diş telleriyle tedavi süresi hakkında tüm bildiklerinizi unutun!

 

1466153029496.jpg

 

Toplumda diş telleriyle tedavinin uzun yıllar sürdüğüne dair bir kanının yaygın olduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, Fastbraces tekniğiyle diş teli tedavisinin avantajlarına değiniyor.

 

Genellikle toplumda diş telleriyle tedavinin çok uzun yıllar sürdüğü düşünülür. Birçok kişi sırf bu yüzden ortodonti uzmanına gitmeye çekinmektedir. Özellikle yetişkinler, iş yaşamında ve diğer sosyal ortamlarda çok uzun süre diş telleriyle bulunmak istemezler. Bunun yanı sıra metropollerde yoğun iş yaşamı nedeniyle vakit bulamama ve yoğun trafik gibi problemler yıllar boyunca her ay ortodonti uzmanına gitmeyi zorlaştırmaktadır.

 

Klasik diş telleri veya şeffaf dişlikler gibi yöntemlerle 18 ila 48 ayı bulan diş teli tedavileri, Fastbraces tekniğiyle 5 ila 12 ay arasında tamamlanabilmektedir. Aylarla ifade edilen diş teli tedavi süresi birçok yetişkin için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tüm dünyada 20 yılı aşkın bir süredir uygulanan bu teknik sayesinde, gençliğinde diş teli tedavisi görememiş ve uzun sürecek kaygısıyla tedaviyi sürekli ertelemiş yetişkinler, düzgün dişlere sahip olabilmektedirler.

 

Bir yıldan az süren bu teknikle ortodontik tedavilerde süre - maliyet ciddi oranda azaltılabilmektedir. Uzun süren tedavilerde görülebilen diş çürükleri, dişeti çekilmeleri gibi istenmeyen durumlar minimum seviyeye indirilebilir. Dişlere doğal sürme hareketine benzer, çok küçük miktarlarda kuvvetler uygulandığından ağrı ve sızlama ya hiç hissedilmez ya da minimum düzeyde hissedilebilir.

 

Özellikle düğün, mezuniyet, seyahat gibi durumlar söz konusuysa hızlı diş telleri süre konusunda ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Hastanın detaylı bir muayenesinin ardından oluşturulan tedavi planıyla, net bir tedavi süresi belirlenebilir. Hızlı diş teli tekniğiyle tedavi gören bireyler, tedavinin ne zaman biteceğinin baştan bilinmesi sayesinde, daha rahat ve belirgin planlar yapabilirler.

 

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...