Jump to content
Sign in to follow this  
кυвiŁαу

2016 KPSS Tercihleri Başladı

Recommended Posts

2016 KPSS tercihleri başladı

 

22 Haziran 2016 Çarşamba

 

ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'ye giren adaylar, tercihlerini bugünden itibaren yapabilecek. Peki KPSS tercihleri ne zaman son? Yerleştirme ücreti ne zamana kadar ödenebilecek? İşte detaylar...

 

 

1257313_620x410.jpgfavourite-add-btn.png

 

 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar tercihlerini bugünden itibaren yapabilecek. Peki KPSS tercihleri ne zamana kadar sürecek? İşte detaylar...

 

KPSS TERCİHLERİ BAŞLADI

ÖSYM'nin internet sitesinde, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınmasına ilişkin duyuru yayımlandı.

Buna göre, kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

 

Adaylar tercihlerini 22 Haziran-1 Temmuz 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebilecek.

 

Yönetmelik gereği, KPSS-2014/2, 2015/1 ve 2015/2 yerleştirme işlemleri sonucu 2014-KPSS puanı ile herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın ya da yapılmasın, 2014-KPSS puanları ile bu yerleştirme işlemi için tercih yapamayacaklar.

 

YERLEŞTİRME ÜCRETİ NE ZAMANA KADAR ÖDENECEK?

Adayların ilgili kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.

 

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine 15 lira yatırabilecek. ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ödemeler" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapılabilecek.

 

Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 11 Temmuz 2016 tarihinde mesai saati bitiminde, ÖSYM'nin internet sayfasında yapacak adaylar için 11 Temmuz 2016 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacak.

 

T.C KİMLİK NUMARASI VE ŞİFREYLE TERCİH YAPILACAK

 

Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabilecek.

 

Adaylar, tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapabilecek, tercih süresi tamamlandıktan sonra değişiklik yapılamayacak.

 

Mezun olunan program ile ilgili nitelik koşulunun karşılanmadığı bir sözleşmeli pozisyona tercihler arasında yer verilmesi ve yerleştirilme halinde ilgili kurum tarafından adayların ataması yapılmayacak.

 

Adayların, mağduriyete uğramamaları için tercihlerini internetle ÖSYM'ye göndermeden önce tüm tercihlerinin durumlarına uygun olduğundan emin olmaları gerekiyor.

 

Mezun olunan ortaöğretim/ön lisans/lisans programı, tercih edilen kadro/pozisyon için aranan nitelikler ile uyumlu değilse yapılan tercih sistem tarafından kabul edilmeyecek.

 

Adaylar, tercihlerini KPSS-2016/1 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, internet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

 

Kaynak: 2016 KPSS/1 tercih kılavuzu! KPSS tercihleri başladı | Gündem Haberleri

Share this post


Link to post
Share on other sites

İyi ki konuyu açtın,tamamen aklımdan çıkmış...Tercih yapayım bari çok umutlu değilim ama kısmet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az önce yaptım tercihlerimi..30 hakkım var..Kadromuz çok ama yüksek puan istiyor..En ücra köşeleri yazdım..Kpss'ye de girmedim bu yıl..Son kez tercih hakkımı kullandım..Umarım olur...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...