Jump to content
Sign in to follow this  
Guest elacayib

Cinlerle Evlenmek.

Recommended Posts

Guest elacayib

Cin'in asıl cevheri ateştir.İnsanların ki ise (Su,ateş,toprak,hava.)

Ateş unsuruna sahip dişi cin'in rahminde insan nuftesi nasıl barınabilir,buna imkan var mıdır?

Bilindiği gibi,insan nuftesi yaştır,ateşin şiddetli hararetine dayanamaz,eriyip gider.Bu mümkün olsaydı tabii ki,insanlarla cinlerin birbirleri ile evlenmeleri de mümkün olurdu.İşte bu sual,yıllardır insanları düşündürüp duruyor.

Bu soruya güvenilir bir kaynaktan şu cevabı bulmuştum ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

cevaben:

Onlar her ne kadar ateş unsurundan halk edilmişlerse de,yemek,içmek,evlenip çoğalmak suretiyle tıpkı ana unsurları toprak olan Ademoğullarının ana unsurlarını kaybettikleri gibi,onlar da ana unsurlarını kaybetmişlerdir.

Kaldı ki,ateşten halk edilen cinlerin babası olan Adem'in topraktan halk edildiği gibi...Babadan başka diğer cinler,ateşten yaratılmış değildirler.Adem'den başka,diğer insanların topraktan yaratılmadıkları gibi...

Hz.peygamber (S.A.V.) haber vermiştir:Namaz da iken kendilerine arız olan şeytanın boğazını sıktığında şeytanın dilinin soğukluğunu hissetmişlerdir.

Dilinin veya salyasının soğukluğu,onun asıl ana unsurundan (ateş olmaktan) çıktığını gösterir.

Kaynak(cinlerin esrarı / İmam-ı Şibli)

Arkadaşlar! Cinlerle evlenme bahsinde sizin yorumlarınız nedir...

Guest buskas

Yapısal / fiziksel / ruhsal / sosyal yaşayış ; her türlü alanda farklı olan cinler ve insanların birbiriyle evlenmelerine olanak yoktur..

İnsanların cin'lerle irtibatta olduğu bir gerçek , nadirde olsa bu irtibat sırasında samimi / içten / sevgi dolu bir arkadaşlık ortaya çıkabilir bu açıdan yaklaşıp sürekli görüşülen anlaşılan bu varlıkla neden evlilik olmasın denilebilir , ama bu irtibat boyutunun bir mührü veya sembolü gibi bir şey olur başka bir şey olmaz:)

Ayrı boyutların varlıklarıyız, evlenilmesi mümkün değil :P Cin'i kimden istiyecen , isterken sana kahve bile yapamıyacak , elleri titremiyecek , ayrıca başlık parası varmıdr yokmudur çok soru işaretleri var bu konularda.. Örf ve adetlerede uymaz hahah :D

Guest elacayib

Merak etme, kahveyi maneviyat da içen zatlar var.:)

Guest buskas
Merak etme, kahveyi maneviyat da içen zatlar var.:)

Maneviyatta çocuk yapanlarıda duydum cinlerle evlilik konusunda :D

Herşey ruhani olmuyor ama...

Guest esmanur

Ayrı boyutların varlıklarıyız, evlenilmesi mümkün değil :tongue: Cin'i kimden istiyecen , isterken sana kahve bile yapamıyacak , elleri titremiyecek , ayrıca başlık parası varmıdr yokmudur çok soru işaretleri var bu konularda.. Örf ve adetlerede uymaz hahah :biggrin:buskas...buna cok guldum...konudaki yorumlari merakla takip edecegim..sanirim urum buna en guzel cevabi verecektir....

Guest mirzamir

bencesi;cinler ve insanlar farklı dalga boylarının ve sistemlerinin parçası ama bazı durumlarda bazı insanlar yada cinler bu aralıkları gecıyor dıgerınınkıne adabte oluyor ama bazen,,ewlılık ıse sureklılık ıster bu sureklılıgın saglanamayacagını dusunuyorum,ayrıca cinlerin ewlılık anlayısı bızımkınden farklı olabılır bunuda dusunmek lazım

Guest buskas
bencesi;cinler ve insanlar farklı dalga boylarının ve sistemlerinin parçası ama bazı durumlarda bazı insanlar yada cinler bu aralıkları gecıyor dıgerınınkıne adabte oluyor ama bazen,,ewlılık ıse sureklılık ıster bu sureklılıgın saglanamayacagını dusunuyorum,ayrıca cinlerin ewlılık anlayısı bızımkınden farklı olabılır bunuda dusunmek lazım

Katılıyorum..

Cin ister insana zarar vermek niyetinde olsun ister olmasın , farklı dalga boyları ve ayrı boyutlardan dolayı insanın sürekli yanında olmaları bile insanı kötü etkileyebilir. Böyle bir kötü etki söz konusu iken nasıl evlilik olur, Sürekli görmediğin , dokunamadığın , eve geldiğinde hanım ne yemek var diyemediğin biriyle nasıl evlenilir .. :)

Ayrıca cinlerle evlendim çocuğum var diyenleride , büyük oranda obsesyona uğramış düşünceleri / beyninde oluşan vizyonları etki altında olan insanlar olarak görüyorum..

Cinler tam olarak ateş değil aslında ateşin dumanı desek daha dogru olacak yalnızca şeytan saf ateşi temsil eder...

Başka düşüncede olanlar vardır tabi :)

Guest elacayib

Malik b. Enes (R.A.)'a sordular:

-Cinlerden bir adam var.Bizden kız istiyor.Helal (yoldan) evlenmek arzu ettiğini ileri sürüyor,ne dersiniz? Malik:

-Dince bunda bir sakınca yoktur.Lakin ben şahsen bunu hoş karşılamam.Çünkü kadın cinden hamile kaldığı zaman,bu çocuk kimdendir?diye sorduklarında,<<Cin>>den,diye cevap verecektir.Ve bu yüzden müslümanlar arasında fesad alıp yürüyecektir.

Guest esmanur

insanlarin anlatilari yalniz telkin yada o insani elde etmek icin o sekildemi telkin ediyorlar

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...