Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
blackout

İslam ve Ben

Question

Merhaba benim kendimde islama ters düşen hareketlerim var ve bunları düzeltmek istiyorum,

ilk olarak yakın arkadaşlarımın başarılarını kıskanıyorum,çekemiyorum.

fitne-fesatım vallahi yalan yok :D

bir de namaz kılmak istiyorum ya da ibadet yapmak istiyorum dyelim nefsime yenik düşüyorum yapamıyorum bitürlü.

Mesela şöyle bi şey var namaz kılanların hayatları daha güzel işleri yolunda gidiyor benim de öyle olsun diye namaz kılmak istiyorum ya da kpss yi kazanayım diye kuran okuyorum.Bunlar yanlış mı allah rızası için yapıyorum ama asıl amaç işte kpss yi kazanıyım diye dua etmek

Bana yardım edin lütfen hele ki bu kıskançlık fitne fesat ahlaki olarak Allahın sevmediği şeyler bunlardan kurtulmak istiyorum!

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Sürekli içinden tevbe estafırullah cek ,Allahım içmde ki tüm olumsuzlukları temizle,günahlarımı bağışla diye niyet edebilirsin..bunun faydasını cok görürsün.Bununla birlikde salavat çekebilirsin,içsel olarak her daim Allaha dua et tevekkül et yani Allah ı düşün..dünya ve ahiret hayatın için Allah dan yardım dile..namazıda kolaylasdıracakdır inş Allah..

• 0

insanlardan uzak dur bir müddet kendine cekil o kötü aliskanliklarin zamanla kendini kontrol etmeyi ögrenirsin asil burada basliyorsun tek tek söküp attiginda tekrar azar azar insanlarin icine gir o zaman dünyan daha anlam kazanacaktir baktin tekrar eski haline dönüyorsun tekrar kabuguna cekil ama biraz zamaninin cogunu kendine ayir... terapi etmis olursun kendini hem ibadetten daha keyif alirsin

• 0

Gayet insancıl duygularınız sadece ibadetten uzaklasmanıs icin şeytanın vesveselerine kapılmışsınız.Namazdan sonra hepimiz dünyalık şeyler isteriz.Kuran okurken de okudugumuzu ölmüslerimize hediye edip onların hürmetine yine birşeyler isteriz.Bunlar dogal .Ama rahatlamak vesveseden kurtulmak icin bol bol tövbe edin