Jump to content
Sign in to follow this  
denmeh1

Kavuşmak İçin.

Recommended Posts

Sevdiğine kavuşmak için duanın 1. günü (cuma)

Sabah namazını müteakiben 4 rekat nafile namazı kılınır. Namazdan sonra duanın ilk günü olması hasebiyle mukaddime okunur. Mukaddime, giriş manasına gelir ve duanın niyet kısmıdır. Duanın niyet kısmı şu biçimdedir:

 

 

"Ya Vedud, sevilmeye layık varlıkların en yücesi sensin. Bizim gönüllerimize merhamet ve sevgi hislerini koyan da sensin. Sen hakim olansın, sen kadir olansın. Sen dilimizle söylediklerimizi de kalbimizde sakladıklarımızı da bilirsin. Ya Rabbim, gönlümdeki sevdadan da hiç şüphesiz ki haberdarsın. Onu bana hayırlara vesile olacak bir eş kıl. Bize tertemiz nesiller bahşet. Sen duaları hakkıyla işitensin. Rahman ve Rahim olan sensin. Amin"

Bu mukaddimeden sonra Cuma suresi art arda 4 defa okunur. Yani cuma sabahı duaya Cuma suresi ile başlanmıştır ve duanın kalan günleri kadar sure okunmaktadır ki diğer günler de cumanın hayrı nispetinde hayırlı olacaklardır.

 

 

Sevdiğine kavuşmak için duanın 2. günü (cumartesi)

Dua öğle namazını müteakiben okunur. Namazdan sonra Şuara suresi 7 defa okunur. Şuara suresi kadın ile erkek arasında muhabbeti artırır, gereksiz tartışmaların önüne geçer.

 

 

Sevdiğine kavuşmak için duanın 3. günü (pazar)

İkindi namazının ardından Duhan suresi 1 defa okunur. Duhan suresi eğer aileler bu ilişkiye karşı çıkıyorlarsa onların bu birlikteliğe onay vermelerini sağlar.

 

 

Sevdiğine kavuşmak için duanın 4. günü (pazartesi)

Akşam namazı kılındıktan sonra Necm suresi 2 defa okunur. Necm suresi kişilerin sevgisini artırır ve aradaki şüpheleri yok eder.

 

 

Sevdiğine kavuşmak için duanın 5. günü (salı)

Yatsı namazından sonra Taha suresi 3 defa okunur. Taha suresi kişilerin sabırlı ve kararlı olmalarını sağlar. Zaten sabır ve kararlılık ikili ilişkilerdeki en önemli hususlardandır.

 

 

Bu gün duanın son günü olduğu için hatime okunması gerekmektedir. Hatimede hitap esması Ya Mucib'dir. Ya Mucib, "duaları kabul eden" anlamına gelir. Hatimenin sözleri şöyledir:

 

 

"Ya Mucib, sen kullarına nimetlerinden bolca verensin. Bizi yeryüzünde rızıklandıran ve bize tertemiz eşler bahşeden de sensin. Sen şüphesiz ki duaları layıkıyla işitensin. Dualarını kabul et ve beni ümmetin sevinen kullarından eyle. Amin"

[h=4]Sevdiğine kavuşmak için dua ile ilgili önemli uyarılar[/h]

1-Sevdiğine kavuşmak için dua her zaman namaz sonrasında yapılır. Fakat namaz sonralarında fırsat bulunamazsa yine 5 gün olmak kaydı ile ve belirtilen surelerin okunma sayılarına uyularak başka vakitte de dua edilebilir. Eğer dua başka vakitlerde yapılacaksa mutlaka abdest alınmalıdır. Abdestsiz dua yapılamaz.

 

 

2-Sevdiğine kavuşmak için dua mutlaka yalnız bir ortamda yapılmalıdır ve bu duanın yapıldığından kimseye bahsedilmemelidir. Zira dualarda ketumluk önemli bir hususiyettir.

 

 

3-Dua eden kişi duanın saf ve temiz bir gönülle yapılması halinde kabul göreceğini bilmeli ve ona göre gönlü vesveselerden arındırarak dua etmelidir.

 

Alıntı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...