Jump to content
Sign in to follow this  
KatnissEverdeen

16 Temmuz Sabahı Hissedilenler

Recommended Posts

Aslında nereden başlayacağımı bilemiyorum. Umutsuzluk, üzgünlük, şaşkınlık... Bunca yanlışa rağmen destek olsalar da hâlâ bir umudum vardı halkın %49 undan. Şimdi geri kalanının ancak bir kısmı umut veriyor. Askerlerimiz oyuna geldi, halk oyuna geldi, meydanlara sürüldü ve beklediğim olaylar gerçekleşti, keşke yanılmış olsaydım. Kafası kesilen , kanları göl olmuş askerler... hem de uğruna ölmeyi göze aldıkları halkları tarafından... Bu o kadar üzücü ki. Sen Türkiye'sin , senin bir asker tarafından kuruldu , önderin bir askerdi, yurtdışında gurur duyduğun şey askerinin gücüydü onuruydu, hani her Türk asker doğardı? Ne ara devşirdiler sizi ? Sen askerine nasıl bunu yaparsın? Bir insana bunu nasıl yaparsın ? Sen boynuna bağladığın Al Bayraktan da mı utanmadın? Okunan ezanlardan Allahtan da mı korkmadın? Ve şuanda korkuyorum insanlardan midem bulanıyor , bir otobüse bindiğimde acaba bu da mı o canilerden diye düşünürken bulucam kendimi biliyorum. İçim yüreğim parçalanıyor ve elimden hiçbir şey gelmiyor. Yapabileceğim bir şeyler olsaydı?... Böyle kahrolmazdım. Tek yapabileceğim dua etmek... Allah o Mehmetçiklerin kanlarını onlara helal etmesin. Haram olsun Türk düşmanlarına.

• Like 1

Düşüncem biraz abartı biraz öfkeli..

Bu halk hiç bir şeye değmez..İkincisi tekbirden nefret ettim bugün..Tekbir getirenden nefret ediyorum..Her tekbir getirişte bir vahşet sergileniyor..

Sonra Bu dan nefret ediyorum.Her şey onun eseri o ve onu seçen seçmenlerin eseri..Bu ortadoğuyu kan gölüne çevirdi şimdi dalgalar bize vuruyor..

Gece iş cıkısı ögrendim darbeyi.Serviste radyo dan calısınca dünya yansa duymuyoruz .Yollar gündüz den beter biz isten cıktık millet niye anlıyoruz ki birileri halka cıkın demiş Her yer araba insan ama hiç asker görmedim polis coktu eve geldim Diyanet hemen anlam veremedim sela fetvası verdi tüm gece daha ölümler olmadan camiler den sela gece sokaga cıkma yasagı olacakmı diye baktım yok sabah 7 de darbe de olsa işe devam sonra ögreniyorum ki gencecik vatan evlatlarının kafası kesilmis vatan haini diye toplamıslar gencecik cocukları kendini aslan terbiyecisi zanneden biri kemerle vuruyor onlara demiyorki madem darbe var bunu tüm askeriye yapmıyor ee darbe yapmayan asker niye yönetime yardımci olup durdurmuyor bu darbecileri de vatandaşa haydi sokağa deniyor bizim kiler de hurra sokakta niyeeee

• Like 2

Korna basıyorlar, kutlama yapıyorlar.. Gencecik, emre uysa vatan haini uymasa vatan haini ilan edilecek fidanları kesmişler, savaş naraları atıyorlar. milli istihbaratın da yok, askeri istihbaratın da. Milleti birbirine kırdır. TSK yı itibarsızlaştır. Selalar ver, demokrasi savunucusu gibi davran. israile kucak aç, dön bu vatanın evlatlarını vur. Kimsiniz yaHu? Nesiniz, necisiniz?

Darbeeee ile yağlar da sürüldü bir sürü hainin ekmeğine, boğazınızda kalsın o ekmekler,haram olsun masum evlatların kanı hepinize. Bir de diyorlar mahşerde görüşürüz. Emin misiniz, o kadar cesaretiniz var mı orada görüşmeye???

Gece iş cıkısı ögrendim darbeyi.Serviste radyo dan calısınca dünya yansa duymuyoruz .Yollar gündüz den beter biz isten cıktık millet niye anlıyoruz ki birileri halka cıkın demiş Her yer araba insan ama hiç asker görmedim polis coktu eve geldim Diyanet hemen anlam veremedim sela fetvası verdi tüm gece daha ölümler olmadan camiler den sela gece sokaga cıkma yasagı olacakmı diye baktım yok sabah 7 de darbe de olsa işe devam sonra ögreniyorum ki gencecik vatan evlatlarının kafası kesilmis vatan haini diye toplamıslar gencecik cocukları kendini aslan terbiyecisi zanneden biri kemerle vuruyor onlara demiyorki madem darbe var bunu tüm askeriye yapmıyor ee darbe yapmayan asker niye yönetime yardımci olup durdurmuyor bu darbecileri de vatandaşa haydi sokağa deniyor bizim kiler de hurra sokakta niyeeee

Niye ? Çünkü insanları ona bağlayan bir diğer zincir "paralel yapı" uydurması. Bir paralel yapı varsa o da kendisi, ikinci yüzü. "Paralel yapı var , hainler var , biz gidersek aç kalırsınız, biz gidersek batarsınız, tc biziz" algılarıni yerleştirmişler, insanlar artık devlet kavramını bir grup insana bağlamış durumda (partiye). Onlar yoksa devlet yok, onlara karşı gelirsen devlete gelmiş olursun ve vatan haini olursun. Bu yüzden herkese hain diyorlar. Asıl gaflet ve hiyanet içinde olduklarının farkında değiller. Eğer ki deseydi ki "bir grup asker var Dağılın sokaklara " insanlar karşılarında "asker"kavramı olduğu için bir kaç adım geri duracaktı. Çünkü asker ; milli değer. Ama dedi ki " bir grup feto örgütü var, çıkın meydanlara" ve askerlere paralel yapı , darbeci maskesi giydirdi. Ve insanlar da kurulmuş robot gibi dediklerine uydular. Bu da askerlerin masumluğundan mazlumluğundan... halkı sokağa dökerek o yaptırdı her şeyi o planladı. Daha önce de yapmıştı bunu dolaylı yoldan. Yazık yazık. Çok yazık. Eli kanlı katil, harami. Allahım al bu belayı başımızdan.

Korna basıyorlar, kutlama yapıyorlar.. Gencecik, emre uysa vatan haini uymasa vatan haini ilan edilecek fidanları kesmişler, savaş naraları atıyorlar. milli istihbaratın da yok, askeri istihbaratın da. Milleti birbirine kırdır. TSK yı itibarsızlaştır. Selalar ver, demokrasi savunucusu gibi davran. israile kucak aç, dön bu vatanın evlatlarını vur. Kimsiniz yaHu? Nesiniz, necisiniz?

Darbeeee ile yağlar da sürüldü bir sürü hainin ekmeğine, boğazınızda kalsın o ekmekler,haram olsun masum evlatların kanı hepinize. Bir de diyorlar mahşerde görüşürüz. Emin misiniz, o kadar cesaretiniz var mı orada görüşmeye???

Allah onları ıslah etsin. Kendi askerlerini öldürmelerini kutluyorlar.

Düşüncem biraz abartı biraz öfkeli..

Bu halk hiç bir şeye değmez..İkincisi tekbirden nefret ettim bugün..Tekbir getirenden nefret ediyorum..Her tekbir getirişte bir vahşet sergileniyor..

Sonra Bu dan nefret ediyorum.Her şey onun eseri o ve onu seçen seçmenlerin eseri..Bu ortadoğuyu kan gölüne çevirdi şimdi dalgalar bize vuruyor..

Ever katılıyorum. Onların din gösterisiyle yaptıkları yüzünden ceza verecek Allah inanıyorum. Midemi bulandiriyorlar. Katılıyorum sana. Ve hakkımı helal etmiyorum hiçbirine. Zerre varsa dahi helal etmiyorum.

TEKBİR i sorguluyor beynim...Allahu ekber allahu ekber.. Böyle tüylerim diken diken oluyor..Ben müslüman değilmiyim yoksa..Neden bu kadar tepki veriyorum.. Ama eminim "LA İLAHE MUHAMMED" sloganı atan sürüden daha dindarım..

Tekbir namaz kılarken,ezan okurken,kurban keserken Burada KESMEK altını çiziyorum,sonra cenaze namazlarında ,sonra bayramlarda teşrik tekbirleri vardır herkesin iştirak ettiği böyle uğultuyla camiden yükselen..v.s şu an aklıma gelmeyen bir çok yerde getiririz..

Beni derinden etkileyen Bir insanı katlederken neden tekbir getiririz. Neyse bunu konu yapayım ben..Bir öğrenelim bir insanı katlederken neden tekbir getiririz..ilk tekbiri kim getirmiştir.

O gece çok şey hissettim, 17 ağustosu yaşayanlar beni anlar, deprem gecesi ne hissetiysem aynını 15 temmuzda hissettim. Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak dedim. Gerçektende hiçbirşey eskisi gibi olamıyor. depremdende ülkenin tamamı etilenmişti herkesi öyle veya böyle bir yakını depremde gitti 15 temmuzdada. Yıllardır bugün deprem olacak yarın olacak deprem profesörleri tv lerde boy gösterip belki gerçekten halkı uyarıyorlar ama bence sadece korkutuyorlar. Şimdide ellerine bugün yine darbe olur yarın yine darbe olur diye boy gösterecek fırsat geçti. Kıyaslamam doğrumu yanlışmı bilemem ama ben böyle düşünüyorum.