Jump to content
Sign in to follow this  
KatnissEverdeen

IŞİD, Türkiye'den Çekilme Kararı Aldığını Açıkladı

Recommended Posts

IŞİD, Türkiye'den Çekilme Kararı Aldığını Açıkladı: ''Terör ve şiddet açısından kendi kendine yetebilen bir ülke...''

 

15 Temmuz gecesi ordu içindeki bir cunta tarafından gerçekleştirilen ve 200'ün üzerinde can kaybıyla sonuçlanan darbe girişiminin yaraları yavaş yavaş sarılırken, terör örgütü IŞİD'dense Türkiye'ye iyi haber geldi...

Örgüt, savaş uçaklarının kendi meclisini vurup halkın kendi askerini boğazlayabildiği bir ülke olarak Türkiye'de kendileri için yapılacak fazla bir şey kalmadığı gerekçesiyle Türkiye'deki operasyonlarını durdurma kararı aldı.

"Dehşetle izledik"

IŞİD sözcüsü Şerif el Husseini, Türkiye ile ilgili kararı açıklamak üzeren bugün bir kez daha kameraların karşısındaydı. Hafta sonu tüm dünya gibi kendilerinin de Türkiye'de yaşanan gelişmeleri şaşkınlık ve endişe ile takip ettiklerini belirten Husseini, örgüt üst yönetiminin dün akşam konu ile ilgili olarak acil koduyla toplandığını ifade etti.

Toplantıda, Türkiye'den gelen görüntülerin detaylı olarak incelendiğini ve durumun masaya yatırıldığını söyleyen IŞİD sözcüsü, 4 saat süren değerlendiremelerin ardından alınan kararı mikrofonlara okudu:

"Türk kamuoyunun dikkatine,

 

15-16 Temmuz.2016 tarihlerinde Türkiye'de gerçekleştirilen darbe girişimi ve sonrasında yaşanan olaylar örgütümüzün üst kademesince de dehşet ve kaygıyla takip edilmiştir. Olayların ardından yapılan durum değerlendirmesinde, Türkiye'nin terör ve şiddet eylemleri açısından kendi kendisine yetebilen bir ülke olduğu sonucuna varılmış, örgütümüzün bu topraklara bahsi geçen konularda önemli bir katkıda bulunamayacağı üzüntüyle kabul edilmiştir.

Kendi uçağıyla kendi meclisini vurabilen, askerin ve polisin birbirini, her ikisinin de vatandaşları öldürdüğü, vatandaşların da asker boğazı kesebildiği bu tablo ışığında, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde herhangi bir eylem yapmanın gereksizliği, kaynak ve zaman israfı dışında herhangi bir anlamı olmadığı inkar edilemeyecek bi şekilde ortadadır. Kaldı ki bizim savaş uçağımız dahi bulunmamakta, istesek dahi bu kadarını yapmamız an itibariyle mümkün görünmemektedir.

Tüm bu sebeplerden örgütümüz, tekrar istikrarlı ve huzurlu bir ülke haline gelene kadar Türkiye Cumhriyetli sınırları içindeki tüm eylemlerini durdurma ve aktif mensuplarını geri çekme kararı almıştır.

Ne haliniz varsa görün.

Saygılarımızla...

IŞİD Merkez Karar ve Yürütme Kurulu"

 

 

Bir süredir tartışılıyordu

 

Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan IŞİD sözcüsü, Türkiye'deki eylemlerin zaten bir süredir örgüt içinde tartışma konusu olduğunu belirtirken, "En son Atatürk Havalimanı'nı patlattıktan sonra bu tartışmalar daha da yüksek sesle dile getirilmeye başlanmıştı." ifadelerine yer verdi.

El Husseini, "Normal bir ülke olsa 1 ay kendine gelemez, başka konu konuşmazdı ama bunlar ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi köprü açıp 2 gün sonra da aynı havalaanından güle oynaya tatile gittiler. Ülkenin bir kısmında zaten iç savaş gibi bi şey var, her gün ölü haberi geliyor ama o da kimsenin umurunda değil. Bak söylüyorum size bu olaydan en geç 3 gün sonra yine İsmail Köybaşı transferi en önemli konuları olur. Artık arsızlık mı desem, alışkanlık mı desem adını da tam koyamadık." diyerek, Türkiye'nin bünyesinde barındırdığı doğal şiddet kaynakları normal değerlere ulaşmadığı sürece dışarıdan ekstra bir katkı yapmanın anlamsızlığına dikkat çekti.

"Daha büyük eylem düşünüldü mü?"

IŞİD sözcüsü, "Peki, örgüt Türkiye'de daha büyük eylemler yaparak bir nebze de olsa daha uzun soluklu etkiler bırakma opsiyonunu değerlendirdi mi?" şeklindeki bir soruyu ise "Yani... Tabii o da mümkün. 2 uçak kaçırıp 11 Eylül gibi bir yerlere de dalınabilir ama hem sonuç getirip getirmeyeceği meçhul hem de Türkiye o yatırıma değer mi bilmiyoruz. O kadar uğraşacaksak zaten gider Amerika'da yaparız. Hem adı 'Amerika'yı vurdular' olur hem de onlar bi 10 sene unutmuyorlar" sözleriyle yanıtlayarak toplantıya son verdi.

(labirent300a Brüksel'den bildirdi)

 

 

Zaytung - IŞİD, Türkiye'den Çekilme Kararı Aldığını Açıkladı: ''Terör ve şiddet açısından kendi kendine yetebilen bir ülke...''

Edited by sessiz nehir
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

IŞİD'i, darbeyi, cuntacıları boş verin de, Pokemon Go'nun sunucuları yine çöktü. Ne zaman düzeleceği hakkında bir bilgisi olan var mı?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kadar sacma bır bıldırı bu ya,işid de bu duyarlılık gözlerimi yasarttı,cocuk mu kandırıyor bunlar..sacma salak şeylere maruz kalıyoruz ınanılır gıbı degıl.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne kadar sacma bır bıldırı bu ya,işid de bu duyarlılık gözlerimi yasarttı,cocuk mu kandırıyor bunlar..sacma salak şeylere maruz kalıyoruz ınanılır gıbı degıl.

 

 

Kaynak olarak gösterilen Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, html kodlarına varıncaya kadar yalandır uydurmadır.Saçma olması normal :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaynak olarak gösterilen Sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, html kodlarına varıncaya kadar yalandır uydurmadır.Saçma olması normal :)

Anlamamak için aptal olmak lazım zaten canım.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bir haber daha vardi..Turkiyede gerceklestirilen teror eylemlerinde guvenlik zaafiyeti bulamayan isid teror orgutunde istifalar basladi diye:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...