Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

"Pokemon Go" Oyunu Yasaklanacak mı?..

Recommended Posts

"Pokemon Go" oyunu yasaklanacak mı?

 

1469103009817.jpg

 

"Pokemon Go" oyunu yasaklanıyor mu? Endonezya'dapolis ve ordu mensuplarına, akıllı telefonlarla internet üzerinden oynanan "Pokemon Go" yasaklanacak. İşte detaylar...

 

Antaranews haber sitesine göre, Ulusal Güvenlik Güçlerinin sözcüsü Orgeneral Boy Rafli Ama, Endonezya'da henüz resmen piyasaya sürülmeyen ancak şimdiden popüler hale gelen Pokemon Go oyunu için "Bu oyunu emniyet teşkilatı çalışanları için yasakladık.Polislerimizin oyuna bağımlı hale gelerek çalışma disiplininden kopmalarını istemiyoruz." açıklamasını yaptı.

 

Amar, polisin görevinin halkın güvenliğini sağlamak olduğunu ve Pokemon Go oyununun, devlet güvenliği açısından riskli bulunduğunu vurgulayarak, "Bu oyunla gerçek harita, lokasyon ve kamera kullanılıyor. Devlet sırları ve güvenliğini ilgilendiren bilgiler kötü ellere geçerse bu ülke güvenliği açısından iyi olmaz." diye konuştu.

 

Orgeneral Amar, oyunun orduda yasaklanmasının gündemde olduğunu, vatandaşların da ordu ve polis noktalarına yakın yerlerde oyunu oynamamaları için yasaklamalar getirileceğini sözlerine ekledi.

 

Endonezya'da geçen hafta Fransız bir turist, Pokemon Go oyunu oynarken askeri alana girince göz altına alınmıştı.

 

Pokemon Go, artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak iOS ve Android cihazlar için geliştirilen ve gerçek dünya üzerinde fiziksel olarak oynanan konum tabanlı bir mobil oyun. Nintendo, Niantic (Google) ve The Pokemon Company tarafından geliştirilen oyun, 6 Temmuz 2016'da birkaç ülkede ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

 

Çizgi filmin orijinalinde olduğu gibi oyununda da pokemon karakterlerini yakalama, eğitme, takas etme ve karşılıklı savaştırma gibi görevler bulunuyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...