Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
bernabp

Zikir Çekmeyi Bırakmalı mıyım?

Question

ben bir hafta fazla değil her gün 10.000 in üzerine bazen 8.000 yada 2.000 kere zikrediyordum bi esmayı esmanın günlük çekilme sayısı 812 olması lazım rüyalarım çoğaldı ama devam etmedim bıraktım çekmeye başladığımdan beri başımıza gelen bazı hadiseler oldu 2 defa kaza geçirdik tabi bunların sebebi olarak göstermemek gerekir rüyalarımda sürekli kabuslar görüyorum sadece kabus değil güzel rüyalarda aynı zamanda ama kabus çoğunlukta ve ailem geceleri bağırıp çağırdığımı kalkıp oturduğumu bişeyler anlattığımı söylüyor bense bunların hiçbirini hatırlamıyorum bi sitede görülen o kabusların kendi nefsimiz olduğundan bahsetmiş bana biraz ayrıntılı açıklama yapan biri çıkarsa çok mutlu olurum devam etmelimiyim etmemelimiyim iyi bi yanını söyliyim artık korkum kalmadı kimseden eskiden gece karanlıktan bile korkardım şimdi zerre korku yok

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Mrb. şahsi kanaatim bu kadar yüksek sayıda yapmamalısınız. Azdan çoğa doğru gitmeliydiniz.

• 0

Birden Bire Yüksek sayıda zikir yapmanın neticesinde bu ve benzeri durumlar yaşanabilmektedir.

• 0

daha önce az miktarlarda zikir tecrübesi olmayanların manevi kuvvetine ağır gelebiliyor o nedenle yavaş yavaş sayıyı yükselt

• 0

Bu kadar yüksek sayıda zikri nasıl cekiyorsun cünkü uzun zaman alıyor.Bu kadar cok sayıda zikir cekecegine.Her gün düzenli 100 tane tövbe,sükür,salavat,kelimei tevhit cek.Ne zikri yada esmaül hüsna cekecekcen.sayısız cek ve her bos kaldığında sayısız besmele çek.Hem vesvese gelmez kalbine Hem okuman çesitlenir

• 0

O dediklerinizi çok küçükken yapiyordum. Tatilimiz bitti evdeyiZ yemekten temizlikten başka is yokki aksama kadar bosum bu yüzden çok cektim

• 0

Zikir çekerken kalbinizi yoklayın . İnsanların bir kısmı bazı kişisel beklentiler veya gelişim için zikredebiliyor. Eğer zikirle Allah'ın sevgisiini kazanmayı hedefliyorsanız ve namazlarınızı aksatmıyorsanız sorun olmaz. Fakat şunu unutmamak lazım: Peygamberimizin belli vakitlerde yaptığı ve bize sünnet olan zikirleri onun yaptığı sayıda yapmak (örneğin 70 kere ESTAĞFURULLAH) diğer nafile zikirlerden binlerce kat üstündür. Peygamberimizden zikirler tarzı bir kitaptan faydalanmanızı tavsiye ederim.