Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
KatnissEverdeen

Kul Hakkı ile İlgili Soru (Hukukî ve Dinî Açıdan)

Question

Merhaba arkadaşlar. Bir aile problemimiz var, çözüm yolu arıyorum. Şöyle bir hikâyemiz var;

Benim annem 7 kardeşin en büyüğü. Annem ilköğretim 5. Sınıf bitmesine yakın istanbul a taşınmışlar. Ve annem işe başlamış hemen o yaşta. Dedem kumarciymis zaten hep libyadaymis iki sene sonra ayrılmışlar. Dayak kumardan bıkmışlar. Istanbula gelince bir gecekondu almışlar. Arsanın yarısı annemin amcasına aitmis anannem annem ve teyzemin bilezigiyle o yarı kısmı da satın almış. Bu sefer gidip müteahhit e senet imzalamış üç kat yapmak için. Annemler (3 kız ) 2 işte sigortasiz çalışmak zorunda kalmışlar borcu ödeyebilmek için. Oraya 3 kat yapılmış. Sonra annem evlenmiş. Anannem gel 4. Kata daire yap demiş baski kurmuş üstünde. Annem evlendiği sene altinlarla işte bana hamile haliyle çalışıp 4. Katı yapmış. Babamın mutfak masrafi haric pek katkısı olmamış. Tabii ev anannemin üstüne. Ben 12 yaşındayken de 5. Kata dayima ev yaptırdı. Çatı Katı. Bir dairede oturdu anannem 2 dairenin kirasını aldı , emekli oldu , ce birikimiyle bir ev daha aldı. Annem kendi evini 25 sene üstüne istedi ama hep oyaladi bahane etti bir şeyleri vermedi bize evimizi. Şimdi istanbuldaki 5 katlı bina olan o arsanın tapu sorunu oldu. Anannem mutahhite verecek ve 4-5 daire alacak. (3 tam bir dublex) mutahhit tapuyu da ödeyecek. Ama bize hakkımız verilmiyor. Eviniz yıkıldı gitti (öyle görün ) deniyor. Annem; " ben yıllarca size babalık ettim, çalıştım büyüttüm" deyince sen enayiysen biz napalım deniyor. Ve annem 47 yaşında tam 36 senedir çalışıyor vücudu bitmiş durumda ama o küçük hiç çalışmayan 3 kardeşinin birinin 400binlik diğerinin 2 sinin trilyonluk mal varlığı var. Yani ihtiyacı bile olmayan kişiler. Bu nankörlugu ve aç gözlüğü kaldiramiyoruz. Ne yapmalıyız? Dua olsun hukukî süreç olsun hiç başına böyle bir şey gelip de hakkını alabilmis biri var mı ?

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet