Jump to content
Sign in to follow this  
urum

İnanılmaz Derecede Yüksek Egom Var Nasıl Başedeceğimi Bilmiyorum?

Recommended Posts

yazacaklarım biraz uzun olacak. Ben 28 yaşındayım hukuk fakültesinden yeni mezun oldum. okul hayatım boyunca kimseyle ilişkim olmadı. bundan 4 yıl kadar önce birisiyle tanıştım. görür görmez hoşlanmadım. ama o çok üstüme düştü aylarca uğraştı yakın arkadaşken sevgili olduk. ilk günümüzde kendini geri çekti bambaşka birine dönüştü kısa tabirle şımardı. ses tonu bile değişti bana bağlanma , gibi şeyler. bi kaç gün sonra ben memlekete döndüm yarı yıl tatili için 20 gün sonra okula geri döndüğümde yine tartıştık ben böyleyim ben değişmem tarzı çocukça şeyler söyledi çok kötü kavga ettik ayrıldık. benim bu ilk doğru düzgün ilişkim olacaktı. çok şartlanmıştım doğru insan olduğuna, çok seviyordum. ama yutmadım söylediklerini başlamadan bitti. aylarca açmadım telefonlarını 1 yıl geçti aradan her gün ağlıyordum. ama aramadım hiç. derken bunun dayısının kızıyla nişanlandığını öğrendim. hemen aradım konuşmaya başladık tekrar. bana pişman olduğundan falan bahsetti ama geri dönemeyeceğini söyledi. sürekli görüşüyorduk telefonla bazen yüz yüze arkadaş olarak. ben neden bilmiyorum takıntı haline getirdim. çaresizce onu istiyordum yaşayamadıklarımızı yaşayalaım diye. o ise ağlıyor sızlanıyordu hayatımı mahvettim acele karar verdim diye. hatta bi ara ayrıldı kızdan sevmiyordu çünkü. böyle 1 yıl daha geçti. o okulunu bıraktı devam edemedi. ailesiyle sorun çıktı, ben onu daha yakından tanıdıkça onun bu zayıf halini gördükçe biz zaten olmazmışız demeye başladım. ama yılların alışmışlığı vardı. beni aradığında mutluysa sinirleniyordum, ama üzgünse içten içe seviniyordum sonra pişman olup ağlıyordum. kısacası ben hayatında yokken onun mutlu olabilme ihtimaline katlanamıyordum. istiyordum ki hep pişman olsun üzgün olsun. derken 1 yılın sonunda koptuk. bir anda kestik iletişimi. son 1 buçuk yıl içinde hiç görmedim sesini duymadım aradı bi kaç kere açmadım. hatta birisine aşık oldum okuldan. ama platonikti. şimdiyse geçen gün onun evlendiğini öğrendim. hiç umrumda değil derken tekrar dört yıl öncesine döndümmm. sürekli ağlıyorum , istiyorum ki onun mutsuzluğunu bileyim yine beni unutmadığını söylesin. bu durumla başedemiyorum. nasıl kurtulacağım ben bu durumdan bu hislerden bilmiyorum.

Takinti yapma evlenmis gitmis sanane ki? Evlenecegim adam diye cok sartlamissin kendini ama dogru kisi degil,bacim bak hayat boyle gecmez sana zarari olur elin adamidir nihayetinde aklina gelince dusunmemeye calis kendini mesgul edecek seyler yap kismetin gelir seni bulur uzulme,bunu dusinmeye devam edersen saplanti haline gelebilir dikkat et ve tekrar ediyorum elin adami sonucta senin icin sokaktaki adamdan farki yok boyle dusun

Söylemek çok zor ama artık unutmadım dese mutsuzum dese ne değişecek ki,gitmiş evlenmiş adam size mutsuzum dese bu saatten sonra bu sadece sizin ona karşı yine umutlanmanıza sebep olur.Sizin için elinden geleni yapmayan başkasıyla evlenen insanı af mı edeceksiniz.? Onu Allah affetsin artık siz yolunuza bakın daha hayırlıları denk gelsin o an o aklınızdan çıkar zaten.

• Like 1

bu vesveseden kurtulamıyorum ne yapıyım ben bunu söylemek çok zor ama saplantı haline geldi bende biliyorum

• Like 1

bu tutum bende de vardı hatta bir yakin arkadaşım da da var gider ortak arkadaşımıza yer içer kendi paylasmaz sonra öteki arkadaş evlenmiş diye duyduk kıskançlık krizine girdi hep aşağılardi kendi mutsuz diye onunda mutsuz olmasını istiyor neyse ben biraz azalttim o icten geliyor ego tavan yapıyor birde vesveselikten fazla odaklanma mümkünse aklına geldiğinde hissler kötüyse iyilik şöyle beynine komut ver zamanla azalıyor..

Sevgi yok saygı yok ask hic yok ... Bi insana takıntılı olmak karşıdakine de çok büyük bi rahatsızlık veriyor gönlü yoksa sizede egolu değilde birazda gururlu olmayı ogrenmeliyiz herseyisin asirisi zarar tabiki

Bu konuyu okuyunca, nereden aklıma geliyor bilmiyorum ama, aklıma Serdar Turgut'un bir köşe yazısı geldi.

Başlığın adı "Schadenfreude", bu ne acaba diye düşünmüştüm.  Gerçi yazar schadenfreude ne demek  anlatmıştı ama, o  aralar  Almanya'dan bir arkadaşım geldi, kelimenin tam anlamını sordum, bunu bana açıkla, dedim. Ya bu Almanlar bir çok anlamı aynı kelimede yüklemede çok ustalar,  "birinde  gördüğün acı, sıkıntı, veya başına gelen kötü bir durum karşısında sende oluşan gönül rahatlağını anlatan bir kelime" dedi, ya da buna benzer bir şeyler söyledi.

Vallahi helal olsun o zaman bu Almanlara dedim. Yani bunca duyguyu tek kelimeye yüklemek inanılmaz bir şey.

Neyse işte, üyeliğini dondurmuş urum ama, sizdeki de tam anlamı ile  "Schadenfreude" olsa gerek :)