Jump to content
denmeh1

Herkesi Uyutabilen Dua.

Recommended Posts

Çok kez denediğim ve öğrettiğim kişilerden de heyecanla ''ya inanmıyorum nasıl oldu'' diye tepkiler aldığım bir duadır. Bu gün bir kez daha yaşayınca paylaşmak istedim. Ayet demem daha uygun olur. Amme suresinin 9. ayeti:

''ve cealna nevmeküm sübaten''

Bu ayeti birisinin yüzüne üflediğinizde uykusu geliyor. Kendiniz için bile okuyabilirsiniz. Üniversite hayatım boyunca sınavlarda gözetmenlere, dersi erken bitirsin diye hocalara okuduk. Derste uyumasalarda sürekli esneyip mayışmış bir hal aldılar. Dedemi ziyarete gittiğimizde erkenden uyusun da dışarı kaçalım diye okurduk, sabaha kadar evde dolaşan adam derin uykuya dalardı. Hasta olan ev arkadaşıma okuduğumda o kadar ağrıya rağmen uyuya kaldı. Örnekleri çok hiç aklımdan çıkmayan bir duadır. Okuma sayısı yok art arda okuyun abdest de gerektirmiyor. Umarım faydalı olur sizlere de :)

Alıntı.

• Like 3
  • Thanks 1

subhaneke duasi da okuyunca uyku getiriyormus Ispanak Namik konu acmisti ögretmenlere yaparlarmis genelde

peki uyumamak gecirici öneriniz var mi ? Uykum gelipte uyumamak gibi uykumu kacirici dua..

• Like 2

Tam benim kızı uyutmak için bebekliğinden beri gece saat 2 etmeden uyumuyor seneye'de sabahçı olacak,sağol denmeh.

Çocuklarını uyutamayıp şikayet edenler için çok güzel bir uygulama,

Neb'e Suresi (Amme suresi) 9. ayeti uykusuzluk problemi çekenler için ezberlenmesi ve tekrarlanması halinde kurtarıcı olacaktır.

"Vecealna nevmeküm sübata"

Meali: "Uykunuzu size bir dinlenme zamanı kıldık"

Geceleri uyuyamayan, uyumakta zorluk çeken bir kimse bu ayeti kerimeyi ezberleyerek her gece yatmadan önce okumalıdır. Özellikle 3, 5 ya da 7 kez tekrarlanabilir.

Düzenli olarak tekrarlandığında uykusuzluk problemini ortadan kaldırmaya vesile olacaktır. Sadece uykusuzluk için değil, uykudan daha dinlenmiş ve zinde bir şekilde uyanabilmek adına da bu ayet-i kerimeye başvurulabilir.

Cangirl75, 08.08.2016 - 16:49 yazdı:

subhaneke duasi da okuyunca uyku getiriyormus Ispanak Namik konu acmisti ögretmenlere yaparlarmis genelde

peki uyumamak gecirici öneriniz var mi ? Uykum gelipte uyumamak gibi uykumu kacirici dua..

Kevser süresini devamlı oku uykun kaçar:)

• Like 1
  • Thanks 1