Jump to content
Sign in to follow this  
denmeh1

Ruh Eşinizi Bulun.

Recommended Posts

Evren cast ajansı gibidir. Bizim niyetlerimiz ve dileklerimiz doğrultusunda, enerjimiz doğrultusunda ilgili kişi, durum ve şartları oluşturan ve yaşamak istediğimiz deneyim için gerekli detayları düzenleyen muazzam bir düzen var. Yeter ki biz“ne istediğimizi” bilelim. Yeter ki biz arzularımızı iyi belirleyelim. İstek ve niyeti birbirinden ayırmak gerek. Gün içerisinde yüzlerce şey isteriz. Tramisu yemek isteriz, akşam arkadaşlarla buluşmak isteriz, mavi bir çanta almak isteriz, filanca filmi görmek isteriz. İsteriz de, isteriz. Bu isteklerin birçoğu da hipnotize edilmeye çok müsait olduğumuz alanlardan gelir. Toplu bilinç istekleri, modern yaşamın getirdiği sonsuz teknolojik ürünler, gözümüze sürekli sokulan reklamlar aracılığı ile ne hoş olduğunu düşündüğümüz birçok şey.

Ben uzun yıllardır tv izlemem. Sevdiğim birkaç şeyi internetten kendi belirlediğim ve istediğim zamanda izlemeyi tercih ederim. Yine takip ettiğim dizilerden “how i meet your mother” ın, bilmem kaçıncı sezon, bilmem kaçıncı bölümü izliyordum geçen gece. Bölüm teması bir hamburgerci üzerine kurulu. Dizi karakterleri yıllar önce izini kaybettikleri ama tadını hala unutamadıkları bir hamburgerciyi arıyorlar. Sürekli farklı mekanlar da, farklı hamburgerler yiyerek “o mu acaba” diye dolaşıyorlar. 25 dakikalık dizi boyunca, oyun bunun üzerine kurulu. Dizi bittiğinde 2 yıldır fast food ürün yemeyen ben, gecenin bi saati arabaya atlayıp hamburger mi alsam diye muazzam bir istek içerisinde buldum kendimi :) Tabii ki gidip hamburger yemedim ama orada bir kez daha fark ettiğim şu oldu.

Biz bir şey isterken gerçekten onu istiyor muyuz? Yoksa istediğimizi sandığımız şeye mi çekiliyoruz? Hipnoz sertifika eğitimim sırasında, sevgili hocam bize şunu söylemişti. “Neye çekildiğinizi, sizi neyin hipnotize ettiğini iyi fark edin”. Bunu o zaman tam olarak oturtamamıştım zihnimde. O diziyi izlerken ampul yandı bende :) Yaşadığımız dünya bize sonsuz istek uyandırıcı seçenek sunuyor. Hazırlanan reklamlar, billboardlar vs.. sürekli bir isteğe ve dolayısı ile tüketime zorluyor. Burada kimseyi suçlamıyorum. Herkes kendi doğrusunu yaşıyor ve kendi işini yapıyor. Ama bize düşen uyanık olmak gerekiyor. Farkında olmak gerekiyor. Neye çekildiğimizi, ne istediğimizi iyi bilmemiz gerekiyor.

Neyse fazla dağıldım, toparlıyorum :)

Bir ilişki yaşarken de, biz gerçekten ne istiyoruz ve neye niyet ediyoruz? Enerjimiz ile ne yaratıyoruz ve kimleri kendimize çekiyoruz? İsteklerimiz arzu boyutunda güçlü mü? Çünkü bizim için gerçekten önemli ve değerli olan bir niyetin enerjisi de aynı oranda güçlü ve yüksek olacaktır. Bunu anlamanın en kolay yolu hislerinize bakmak, iç sesinizi dinlemektir. O niyeti düşündüğünüzde, hayal ettiğinizde yüreğiniz sevgi ile doluyor ve yüzünüze bir gülümseme yerleşiyorsa bu yoğun bir niyettir. Yoğun bir enerjidir. Ruh eşi vizyonlama ile neyi deneyimlemek istediğimizi detaylandıran bir çalışma yaptık bu akşam.

Elbette bizim ve ilgili herkesin ve bütünün en yüksek hayrına.

Sevdiğim sözlerden biri ile yazımı bitiriyorum.

[h=3][/h][h=3]Hayat size ancak ondan istemeye cesaret ettiğiniz şeyleri verecektir!

“Oprah Winfrey”[/h][h=3]

Bize bahşedilen bu özel yaşamı inandığımız ve hak ettiğimiz şekilde yaşamak için lütfen arzu edin, lütfen güçlü niyetlerde bulunun, lütfen hayatınızı sevgiyle yaratın…[/h][h=3]

Sevgiyle kalın,[/h]Alıntı.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ben de ne istesem basima tam tersi gelir ... anlamadım gitti.

 

Sende tam tersini iste hep istediğin olsun :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayat size ancak ondan istemeye cesaret ettiğiniz şeyleri verecektir!

“Oprah Winfrey”

 

Hayat, şu saatten sonra hayatıma burnunu sokması yeter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bos bos istemekle hicbirsey olmaz önemli olan istemek değil ki istediğin şey için emek vermek hak etmek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...