Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Instagram’dan İndirilme Rekoru

Recommended Posts

Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra yükselişine hızla devam eden Instagram, sürekli güncellemeleri ve yeni özellikleri ile daima dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Uygulama son olarak geçtiğimiz haftalarda Snapchat benzeri hikaye ekleme özelliğiyle gündeme gelmişti.

 

 

 

 

Android Police isimli sitenin haberine göre Instagram, Google Play Store üzerinde 1 milyar+ indirilme limitini aştı. Yani popüler fotoğraf paylaşım uygulaması 1 milyardan fazla kez indirildi.

 

 

Bu rekor oldukça ender ve çok az sayıda uygulama şimdilik bu sayıya ulaşabilmiş durumda. Facebook, WhatsApp ve Facebook Messenger, 1 milyardan fazla indirilme sayısına ulaşan diğer popüler uygulamalar arasında. 1 milyar indirilme sayısına iOS platformunun dahil olmadığını belirtelim.

 

 

Eylül 2015’te açıklanan rakamlara göre dünya genelinde 1.4 milyar aktif Android işletim sistemli cihaz bulunuyor. Dolayısıyla bu rakam oldukça önemli. Uygulamanın 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Günlük olarak Instagram uygulamasını kullanan kişi sayısı ise güncel rakamlara göre 300 milyon seviyesinde.

 

 

Logo değişikliği, direkt mesajlaşma özelliği, çoklu hesap desteği, ana ekran tasarımının değiştirilmesi ve 24 saatlik hikaye ekleme gibi özellikleri kısa bir süre içerisinde duyuran Instagram’ın yeniliklerini takip etmeye devam edeceğiz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...