Jump to content
  • 0
hera

Fikrinizi Almak İstiyorum....

Question

sizden ricam okuduktan sonra içinizden ilk geçeni benimle paylaşmanız....

ben dua etmeyi çok seven bir insanım. yani küçükken okula giderken bile arkadaşımla gitmeyi sevmezmişim yolda dua okuyabileyim diye. anneciğime de konuşmayalım lütfen dermişim :))

öyle birşeyler istemek maksadıyla değil, dua okumayı seviyordum.. büyüdükçe, yaşım ilerledikçe bu huyum değişmedi. ama hep bir hayalim vardı; birşeyin için çok dua edip onu elde ettikten sonra ona Yaratan ile aramdaki iletişimim bu benim gibi bi haz yaşamak.

bundan 7 yıl evvel ulaşmayı gerçekten çok hedefledğim bir konu oldu ve başladım artık dua etmeye. ama dua etmekten zevk ala ala ediyordum öyle hemencik de olup bu hazzı kısa süre yaşarsam diye de tedirgin oluyordum.( buna benzer bikaç tane daha konular olmuştu daha evvel her dua edişimde bir yerde kesildi. hepsinden evvel anneciğime sen de dua et lütfen dediğimde ben sıcak bakmıyorum diyordu. bu bayram konuştuk da zaten dua etmemiş o vakitler aslında :)) ben de duaya başladığımda uzun sürmeden vazgeçmiştim.) 7 yıldır verdiğim çaba ise benim tüm bu ruh halimi dünyamı değiştirdi. tabi hakkımda hayırlı mı şuan istediğim diye iki ayrı kişiye benim için istihare yapmasını istedim. bunlardan biri beni çok iyi tanıyan bir yakınım diğeri ise hiç tanımyan dili dualı birisi. ikisi de hayırlı olduğunu söyledi. hatta dili dualı dediğim şahıs olduğu takdirde bu dünyada da hiçbir zorluk çekmeyeceğimi söyledi.. bir astrolog ise isteğini görüyorum lakin senin kayıp hanende yer alıyor dedi. doğum saatimi tam verememiştim bu ne kadar etkiler bilmiyorum. bikaç kez bu duaya devam etmeli miyim diye kendimce işaretler beklediğimde olumlu da olumsuz da çıkan olduğu için kendime bu anlamda güvenmiyorum. ama biyerde okumuştum istediğiniz konuda içinizdeki dua etme isteği geçmedikçe vazgeçmeyin yazıyordu.sebatla isteyebiliyor olmak olacağındandır diyordu. neyse.. yıllar içinde bu işle ilgili tüm engellerim ortadan kalktı. yani imkansız olan şeylerdi bunlar.... hayatımda olması gereken vefat, evlilik, maddi değişiklikler ve şehir değişikliği dahil bu işe engel gördüğüm herşey kendiliğinden oldu.. bunlar için birşey yapmadım ayrıdan şu şöyle olsun demedim. sadece isteğimi düşündükçe bunlar böyleyken kabul görmem çok zor diyordum içimden. yani resmen istediğime ulaşmam için herşeyim hazırlanmıştı. ama geçen nisan ayında bir anlık kederimle yaptığım bir hata herşeyi bitirdi.. görünenin ardındaki gerçeği yalnızca Hak bilir elbet.. şimdi şüpheye düştüm her anlamda ne yazıkki.. anneciğim ben hâlâ olumlu bakyıorum dese de ilk defa bana göre yollar kapandı..

çok uzun anlattığım için affınıza sığınarak soruyorum;

siz olsanız ne düşünürsünüz? vaz mı geçer yoksa her engel kalkabilir mi dersiniz ??

size sakin bir yazı olarak görünen bu anlatımım, içimden yükselen feryattır aslında....

hakkınızı helal edin....

• Like 1

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Bende pek anlamadim ama icinden dua etmek geciyorsa et. 7sene boyunca olanlar da dualarin sayesinde olmussa niye de devam etmeyesin. Ustelik o is senin hatan yuzunden bozulmus hersey guzel ilerlerken. Duzelte bilirsen eger duzelt hatani.

• 0
Bende pek anlamadim ama icinden dua etmek geciyorsa et. 7sene boyunca olanlar da dualarin sayesinde olmussa niye de devam etmeyesin. Ustelik o is senin hatan yuzunden bozulmus hersey guzel ilerlerken. Duzelte bilirsen eger duzelt hatani.

uğraştım ama artık düzelir yolu yok.. geçen nisan ayından beri çok çaba verdim. zaten demek istedğim bu. o kadar yıl çaba verdim ve ilerledim. ama bir hatamla yerle bir oldu hersey. şimdi siz olsanız vaz mı geçerdiniz yoksa dua mı ederdiniz hiçbirşey değişmediği halde ?

• 0

Ben hala dua ediyorum. Oysa duzelecegi bile yok. Ne olacagini bilmiyorum. Baska caremiz yoksa duaya devam

• 0
Ben hala dua ediyorum. Oysa duzelecegi bile yok. Ne olacagini bilmiyorum. Baska caremiz yoksa duaya devam

Allah razı olsun.. eğer bi isteğimiz için sabirla dua edebiliyorsak bu olacagindanmis öyle okumuştum.. aslında hiç bıkmam ben. Sadece o hatayı yaptırıp yollarım kapandığına göre vazgeçmeli miyim diye şüpheye düştüm.

Yani sen de sabırla ediyorsan düzelir bence. Sadece zamanı gelmemiştir belki henuz

• 0

şöyle diyeyim duayı ettiren de kabul eden de Allahtır

istiyorsan dua et fakat o isteğin için değil sadece Allahın rızasını kazanmak için et, eğer ki bir şeyin gerçekleşmesine umut bağlamdan edersen zaten o istediğin senin kısmetin ise gerçekleşecek değilse en güzellerine senin ayağına gelecek

• 0

Sır kitabını okumuşsun ne güzel. Çekim yasasını dene ve herkesi sev , şükret yolun açık olsun.

Allaha emanet.

• 0
şöyle diyeyim duayı ettiren de kabul eden de Allahtır

istiyorsan dua et fakat o isteğin için değil sadece Allahın rızasını kazanmak için et, eğer ki bir şeyin gerçekleşmesine umut bağlamdan edersen zaten o istediğin senin kısmetin ise gerçekleşecek değilse en güzellerine senin ayağına gelecek

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun....

Sır kitabını okumuşsun ne güzel. Çekim yasasını dene ve herkesi sev , şükret yolun açık olsun.

Allaha emanet.

Çekim yasasını kullanabilmem için inanmam gerekiyor. Benim umudum zedelendi :(( bu yüzden çok kararsız kaldım. Çok teşekkürler Allah razı olsun siz de Allah emanet olun....

• 0

Gerçi asıl anlatmak istediğinizi netleştirmemişsiniz ama, çok farklı, çok önemli, ve hayranlık duyarak bir cümlenize bayıldım. işin özü aslında bu cümlede.

"ama dua etmekten zevk ala ala ediyordum, öyle hemencik de olup bu hazzı kısa süre yaşarsam diye de tedirgin oluyordum"

Kıskandım bu cümlenizi. hayran oldum.