Jump to content
  • 0
Sura88

Önerileriniz Varsa Yazın Lütfen Çok İhtiyacim Var

Question

Konuyu belki yanlis yere acmisimdir kusura bakmayin. Cok caresizim. Olmuyor olmuyor umut isigi bile yok, duzelir yani yok. Ne dualar ettim cozulmuyor problemim. Sevdigimle kavusmama izin vermiyor ailem. Hakli sebepleri bile olsa ben onu seviyorum. Kim ne derse desin. Ama sebeplerinin cogu mantiksiz. Artik sabredecek gucum kalmadi. Guclu olmak istemiyorum. Sadece dualarimin gerceklesmesini istiyorum. Mucize istiyorum. Onunla mutlu olmak istiyorum. Bir senedir mucadele ettim sabrettim bekledim ama sonuc sifir. Cok kotuyum. Onerileriniz varsa bana yardim icin biseyler yazin lutfen.

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

canım ailenin haklı sebepleri var diyorsun birde çoğu mantıksız demişsin , enim içindede soru işareti uyandı aileler öyle diyorsa vardır bir bildikleri düşünüyorum ... neler oluyor hayatta ,ilerde çok pişman olmamak istiyorsan sabret bekle derim ben ...senin hakkında hayırlısı iyisi ne ise o olsun ...

• 0
canım ailenin haklı sebepleri var diyorsun birde çoğu mantıksız demişsin , enim içindede soru işareti uyandı aileler öyle diyorsa vardır bir bildikleri düşünüyorum ... neler oluyor hayatta ,ilerde çok pişman olmamak istiyorsan sabret bekle derim ben ...senin hakkında hayırlısı iyisi ne ise o olsun ...

Ben herseyi goze aldim. Ondan ayrilirsam ben bidaha toparlanamam. Herseyi icime atan ve derin yasayan biriyim uzuntuyu de. Kendi gordukleri degil de sadece duyduklari seyler var onlarin da dogruluk payi ne kadar bilemeyiz. Insanlar biseyi buyutmeyi severler. Annem kafasina takmis. Kafasinda oyle bi cizmis ki herseyi hicbir dogruyu da kabul etmiyor. Ailemden baska hicbir akrabam onlar gibi dusunmuyor. Hayat benim hayatim. Yanlisiyla dogrusuyla herseyi goze aldim. Sadece benim icin dua edin lutfen su an tek cozum yolum o

• 0

herşeyde vardır bir hayır. Allah bilir. belki onunla bir araya gelmemen daha iyi. dua et ama bence çok isteme. oluruna bırak.

• 0
herşeyde vardır bir hayır. Allah bilir. belki onunla bir araya gelmemen daha iyi. dua et ama bence çok isteme. oluruna bırak.

Ondan baska istediyim hicbir sey yok. Tek dilegim o Allahtan. Ben bu saatten sonra ondan baskasini sevemem. Onu unutamam bile

• 0

Bende kızımı nişanladım. Hayır mı Şer mi Allah bilir o nedenle ne seni biliyoruz nede sevdiğinin Ailesini dua edelim Rabbim Hayırlısını versin Eğer senin için Hayırlı değilse de sebeb ve nedenlerini görmek nasip eylesin.Anne Olarak sana Tavsiyem Ailene sırtını dönme her kim olursa olsun sana tek kucak açıcak olan güveneceğin sığınak Ailendir. Samimi olduğun kim ise onla görüş Annen olabilir yada baban neden olmadığı hakkında yorumlarını al artılarını eksilerini değerlendir hangisi ağır basarsa o yönde ilerle.

Rabbim Hakkında Hayırlar eylesin.

Allaha emanet olun...

Not: sözlerinde hep istiyorum yazmısşın bu önünde gerçekleşmesi uzun sürecektir.

isteklerin gerçekleşmiş gibi şükret. Allahım sevdiğimi bana bağışladığın için şükürler olsun gibi.

• Like 1

• 0
Bende kızımı nişanladım. Hayır mı Şer mi Allah bilir o nedenle ne seni biliyoruz nede sevdiğinin Ailesini dua edelim Rabbim Hayırlısını versin Eğer senin için Hayırlı değilse de sebeb ve nedenlerini görmek nasip eylesin.Anne Olarak sana Tavsiyem Ailene sırtını dönme her kim olursa olsun sana tek kucak açıcak olan güveneceğin sığınak Ailendir. Samimi olduğun kim ise onla görüş Annen olabilir yada baban neden olmadığı hakkında yorumlarını al artılarını eksilerini değerlendir hangisi ağır basarsa o yönde ilerle.

Rabbim Hakkında Hayırlar eylesin.

Allaha emanet olun...

Not: sözlerinde hep istiyorum yazmısşın bu önünde gerçekleşmesi uzun sürecektir.

isteklerin gerçekleşmiş gibi şükret. Allahım sevdiğimi bana bağışladığın için şükürler olsun gibi.

26 yasima geldim ne cok kismetim cikti hicbirisini onaylamadilar. Cogunda bi eksiklik buldular. Ya ailesinde ya kendinde. Nereye kadar devam edecek bu. Annem bi arkadasini ornek veriyor. Bak kizlarina 30 yasinda iyi kismetler cikti evlendiler. Bekle sana da biri cikacak. Ne yani onlar 30unda evlendi diye benimde oyle yapmam gerek. Herkesin kendi kaderi var. Bide mukemmel insan yoktur ki. Ne olacagini da bilemeyiz ilerde. Bu cocukla evlenirsen sana bunlari yapacak diyorlar ama ne malum onlarin onaylayip evlendirdigi insanin bana oyle seyler yapmayacagi. Hersey kader kismet. Gelecegimizin bi garantisi var mi, yok. Ya benim hisslerim. Beni dusunen yok anca oyle o ne der bu ne der. O bunu soyledi falan filan. Isyan ediyorum ama hakliyim. Ben yasayacaksam o insanla karari da en son ben veririm. Esya degilim ki. Fikirlerimi dinlemek bile istemiyor annem. Babamla da konusamam. Hos karsilamaz. Kotuyum ve cikmazdayim.

• Like 1

• 0

dört dörtlük kimse yokki kadı kızı bile kusurluymuş, eksiklikler muhakkakki olucak birbirinizin eksikliklerini zamanla tamamlayacaksınız.zengin diye kız veriyorlar fakirleşiyorlar. fakir diye veriyorlar zengin oluyorlar. ya bunların hepsi kafamızda kurduğumuz düşünceler.iyi düşün iyi olsun. canım malesef bu durumlar yaşanıyor. Armutun sapı üzümün çöpü denmeyecek kader kısmet. benim çevremdede var 50 55 yaşlarında hala bekar.

benim bir lafım var sizede söyleyeyim; bende maddi zorluk çektim her iyi ve her kötü olayların tek sebebi ben mişim. bunu anladığım an hayatım değişti kızıma her daim söylerim ne annene ne babana nede kocana kesinlikle güvenme , olursa benim ve babanın imkanlarımız senin lakin oku mesleğini eline al kendi emeğine cebine, güven her istediğini ancak kendi imkanınla yap diye...

çalışıyormusun yani maddi olarak rahatmısın.

esasında ben mi? bir tuhafım hiç bir anne babadan duymadım ama kendi kızıma etrafı onu bunu boşver bir nikah kıyalım evinizi yapalım kendiniz mutlu olun yeter diyorum. düğün yapıp para saçmaktansa o paraları kendileri değerlendirsin. neyse çenem düştü yine.

Abdestini al namazını kıl dualarını yap. gece yatmadan önce gerçekleşmesini istediğin hayallerini kurarak uyu, sabah kalktığında güzellikleri düşün mesala sevdiğin için evlendiğini kahvaltı hazırladığını 1 hafta dene tüm düşlerin gerçekleşecek biiznillah.

NOT: Esasında beynin çok dolu kendini bir dinlendir. Düşün Düşün bütün bu olayların sebebi de nedeni de sensin. hislerini duygularını rahatça yaşayabileceğin bir hayat dilerim.

• 0

canım benm çok üzüldm. Allah yardımcın olsun. ailen sonuçta.. inanarak dua etmekten başka çaren yok gibi....

• 0
Inanarak ettim hep ama mesele daha da cikmaza dogru gidiyor

bazen öyle görünür. sen sığındıkça zora doğru ilerliyor gibi görünür. çünkü dua etmek; yerine getirilen bir iş değil içten olması gereken itikat.. bu yüzden sınav zorlaşır, itikadin sınanır.. sonra en zifiri karanlıkta çıkarsın aydınlığa sen de şaşırırsın. bu yüzden Yaratandan ümidini kesme