Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Kıskanç Kadınla Nasıl Baş Edilir?..

Recommended Posts

Kıskanç Kadınla Nasıl Baş Edilir?

 

kiskanc-kadinla-nasil-bas-edilir_646x340.jpg

 

Kıskançlık karşınızdaki insandan beklediğiniz ilgiyi alamadığınızda başlayan ve diğer insanlara özenme, çekememe olarak devam eden genellikle kadınlarla anılan bir tür davranıştır.

 

Kıskanç kadınla nasıl baş edilir?

 

1) İlgi gösterin

Tartışmaların ve anlaşmazlıkların baş problemlerinden biri ilgisizlik. Karşı cinse karşı gösterilecek ilgi kıskançlığı ve kıskançlığın boyutunu azaltır.

 

2) İletişimi artırın

İnsanların temel problemlerinden en çok sorun teşkil eden kavramı iletişimdir, çünkü insanlar karşıdaki insanları dinlemeyi ve anlamayı tercih etmek yerine geçiştirmeyi tercih ediyor. Karşınızdaki bireyi daha çok dinleyerek ve onunla daha çok iletişime geçerek kıskançlığın önüne geçebilirsiniz.

 

3) Değerli olduğunu hissettirin

Karşınızdaki insana değerli olduğunu, özel olduğunu hissettirin. Karşı cinse göstereceğiniz sevgi, davranış ve ilgi karşı cinste olumlu bir etki yaratır ve değerli olduğunu hissetmesini sağlar.

 

4) Sahiplendiğinizi gösterin

Kadınlarda kıskançlığın en önemli nedenlerden birid e sahiplenilmediğini düşünmekti. İnsanların temel duygusal ihtiyaçlarından biri ait olma isteğidir. Ait olmadığını hisseden kadın kıskançlık davranışını geliştirir.

 

5) Beraber hayaller kurun

Beraber yapacağınız işler, aktiviteler hem etkileşiminizi artırır hem de beraber geçireceğiniz zaman ilişkinizi yeniler. Bu sayede kıskançlık, öfke gibi duygular yerini birlikte geçirilen zamanlara ve hayallere bırakır.

 

6) Sevdiğinizi belli edin

Kıskanç kadınlar genelde sevilmediğini düşünür ve bunu takıntı haline getirir. Karşı cinsi sevdiğinizi ona sık sık göstermeniz takıntılarının yersiz olduğunu anlamasını sağlar ve kıskançlık davranışının körelmesine yardımcı olur.

 

7) Küçük süprizler yapın

Yapılan küçük süprizler karşı cinsi önemseyip ona değer verdiğinizi gösterir ve kıskançlık duygularını ortadan kaldırır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...