Jump to content
Melâl

Hangi Etek Hangi Vücut Tipine Daha Uygun

Recommended Posts

Etek seçimi yaparken vücut tipinizi göz önünde bulundurarak doğru bir seçimle üzerinize en çok yakışan modeli keşfedebilirsiniz.

 

Çoğu kadın aslında etek giymeyi çok sevse de "etek bana yakışmıyor” düşüncesi yüzünden maalesef tercih etmeyebiliyor. Oysaki vücut tipine uygun olan etek seçildiğinde etek her kadına yakıştığı gibi bir de stil sahibi yapıyor. Farklı farklı modellerde pek çok etek seçeneği mevcutken bir ya da birkaç modelin mutlaka sizin için üretildiğini anlayacaksınız.

İşte vücut tipine göre doğru etek seçimi:

 

 

[h=4]Elma tipi vücut[/h] Elma tipi vücuda sahipseniz, yani göğüsleriniz büyük, karnınız yuvarlak ve kalçalarınız darsa karnınızı kavrayan yüksek belli ve geniş kesimli kısa etekleri tercih edebilirsiniz. Böylece eteğin beli gövdenizin en dar yerinde duracak ve karnınız dikkat çekmeyecektir.

 

14748703580.04077500.png

 

 

[h=4]Armut tipi vücut[/h] Armut biçiminde bir vücuda sahipseniz, yani omuzlarınız dar, göğüsleriniz küçük ve kalçalarınız genişse, A kesim eteklerle harika görüneceksiniz. Bele oturan ve aşağıya doğru A şeklinde açılan etekler kalçalarınızın genişliğini kamufle ederek daha dengeli bir görüntü sağlayacaktır. Etek boyunu ise dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz.

[h=4]Kum saati tipi vücut[/h] Kum saati şeklindeki vücut tipi büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel olarak tarif edilebilir. Böyle bir vücuda sahipseniz, rahatlıkla kalem etek giyebilirsiniz. Kalem etekler kıvrımlarınızın çok daha belirgin bir hale getirerek, ince belinize dikkat çekecektir.

 

14748704950.11759600.jpg

 

 

[h=4]İnce yapılı vücut[/h] Vücudunuz ince yapılı, düz ve kıvrımsız ise bedeninize tam oturan mini etekler size çok uygun. Dar bir etek var olan tüm kıvrımlarınızı ortaya çıkartarak hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz vücut tiplerine uygun etek seçiminin yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da eteğin boyu. Genel bir yaklaşım olarak eteğinizin boyunun genişliğinden daha kısa olmaması tavsiye edilir. Ayrıca eteğiniz asla bacağınızın en kalın yeri hizasında bitmemelidir. Bu, bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...