Jump to content
Sign in to follow this  
Guest blessed trinity

KPSS Coğrafya Sorularını Burada Tartışalım...

Recommended Posts

Guest blessed trinity

Aklınıza takılan coğrafya sorularını burada paylaşalım... İyi forumlar :)

ben size elimden geldiğince yardım ederim bu konuda bana da çok ii bi matematikçi lazım

Guest elisa__

Türkiyenin iç bölgelerinin tarımsal özellikleriyle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

a) Dış satımda önemli yer tutan tarım ürünlerinin büyük çoğunluğu iç bölgelerde üretilmektedir.

b) Tarımsal sulamaya, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

c) Tarım ürünlerinin olgunlaşma süresi Doğu anadolu bölgesinden daha uzundur.

d) kış ılıklığı isteyen ürünlerin iç bölgelerde yetişmesi zordur

e) iç anadolu bölgesinde tarım alanlarının geniş olması makine kullanımını kolaylaştırmıştır

cevabı nedir sizce siz ne cvp verceksiniz acaba

Guest blessed trinity

hocam benim coğrafyam pek ii değildir ama ben bu soruya D şıkkı derdim :blink:

Guest elisa__

cevap a şıkkı imiş ben c şıkkı dedim olgunlaşma süresi doğu anadludan uzun değildir ki kısadır çünkü sıcaklık yaz aylarında doğuya göre daha yüksektir uzun olmaz ki ama

Guest blessed trinity

hocam ben sorudan tamamen kopmusum yaaaa :D:D:D bence a sıkkı dogru bi cevap(yani ifade doğru).. ama bi de violet hocam incelese soruyu daha ii olcak :) yani sizin dedğinz gibi c daha mantıklı gelior..

Guest elisa__
hocam ben sorudan tamamen kopmusum yaaaa :D:D:D bence a sıkkı dogru bi cevap.. ama bi de violet hocam incelese soruyu daha ii olcak :) yani sizin dedğinz gibi c daha mantıklı gelior..

hocam ama çok saçma c şıkkı nasıl doğru olur ki olgunlaşma süresi uzundur dio dogudan neden uzun olsun ki güneşlenme sürsi uzundur yani tarım ürünleri doğuya göre daa kısadır...

dış satımda önemli yrei olan üünler iç bölgelerimizde üretilmaz arkadaşlar zaten buğday arpa gibi ürünlerdir onlarda.ama olgunlaşma süresi de yanlış doğu anadoludan kısadır. çünkü doğuda kışlar daha uzundur yazlar çok çok sıcak geçmez.ayrıca makina kullanımının tarım alanlarının genişliğiyle ilgisi yok arazinin düz olmasıyla ilgisi var soru güzel değil arkadşlar iki cevabı var a ve c şıkları

Guest blessed trinity

hocam ben de C şıkkına doğru demiorum zaten :)ben soruyu tamamen yanlış anladıgım için böyle kopukluk oldu... :( elbette ki mahsuller İç anadolu'da daha çabuk olgunlaşırlar...

Guest elisa__
dış satımda önemli yrei olan üünler iç bölgelerimizde üretilmaz arkadaşlar zaten buğday arpa gibi ürünlerdir onlarda.ama olgunlaşma süresi de yanlış doğu anadoludan kısadır. çünkü doğuda kışlar daha uzundur yazlar çok çok sıcak geçmez.ayrıca makina kullanımının tarım alanlarının genişliğiyle ilgisi yok arazinin düz olmasıyla ilgisi var soru güzel değil arkadşlar iki cevabı var a ve c şıkları

yai soruyu nereden tutarsak elimizde kalıyo bende değilmiş yani problem teşekkürler violet hocam...:thumbsup: