Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Kâğıt Nasıl Geri Dönüştürülür?..

Recommended Posts

Kâğıt Nasıl Geri Dönüştürülür?

 

kagit-nasil-geri-donusturulur_646x340.jpg

 

Geri dönüştürücüler 1 ton kâğıt 17 ağacı kurtarır. Beyaz ofis kâğıdı, gazete kâğıdı ve renkli kağıt gibi bir çok kağıdı yerel geri dönüşüm programlarıyla geri dönüştürebilirsiniz.

 

- Yaşadığınız yerdeki geri dönüşüm programları ve geri dönüşüm noktalarını bulmak için yaşadığınız yerin kamu hizmeti departmanına danışın ya da sarı sayfalardaki geri dönüşüm kısmına bakın.

 

- Kâğıtları 3 gruba ayırın, beyaz ofis kâğıdı, gazete kâğıdı ve renkli kâğıt. Birçok geri dönüşüm programı kâğıtları bu şekilde topluyor.

 

- Tüm beyaz ofis kâğıdını bir arada dönüştürün. Kaplarını çıkarın. Beyaz ofis kâğıdı ile geri dönüştürülemeyen düşük kaliteli kâğıtlar renkli kâğıtlar ile birlikte geri dönüştürülmelidir.

 

- Gazeteleri gazetelerle birlikte geri dönüştürülebilen kese kâğıdına koyun ya da liften yapılmış doğal bir iple bağlayın. Renkli reklam ekleri de gazetelerle birlikte geri dönüştürülebilir. Lastik, plastik yani kâğıt olmayan her şeyi çıkardığınızdan emin olun.

 

- Tüm renkli kâğıtları bir arada toplayın. Dergilerden gereksiz postalara kadar her şeyi kullanabilirsiniz. Zımbayı çıkarmanıza gerek yoktur. Plastik yapıştırıcılar, üyelik kartları gibi kâğıt olmayan şeyleri çıkarın.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...