Jump to content
roseraie

Gerçekleşmiş Bir Dileği Masaya Yatırıyoruz Nasıl Gerçeğe Döndü?

Recommended Posts

Ho'oponopono nun üstüne yöntem tanımam. Annemin, yıllardır evin her köşesinden duyulan horlamasını geçirdim :)

Ya ne olur nasıl yaptın anlatsana ?benim bu yöntemi uygulemek için biraz yardım almam gerek?:confused:

arkadaslar hooonoponopononun lınkını verdim

konuyu dagıtmayalım

o konudakı paylasımlarınıza o baslıkta devam edın

ıslem basıt 4 cumlevar onları soyluceksınız bu kadar

konuya devam edelım lutfen

Guest lula
arkadaslar hooonoponopononun lınkını verdim

konuyu dagıtmayalım

o konudakı paylasımlarınıza o baslıkta devam edın

ıslem basıt 4 cumlevar onları soyluceksınız bu kadar

konuya devam edelım lutfen

Biri zamanında bana birşey söylemişti bir şeyi çok ister ve üzerine düşersen olmaz. Sadece iste ve bırak demişti. Bu kişi çekim yasası felan bilmiyorda. benim başımada çok olaylar geldi bu şekilde. Aşırı üzerine düştüğüm sürekli tekrarladığım değilde bir kaç defalık söylediklerim olmuştur.

Daha önce yazıyordum fakat birçok şeyi yazardım kendimle ailemle vs vs ilgili.

Çekim yasası işlerken yazmak şartmı onuda bilmiyorum. Şimdi öğrendikçe baktığımda kendi ailemde de bu uygulamanın bilmeden uygulandığını gördüm.

Babam benim çocukluğumda hayal kurardı iflaas etmişti büyük bir iflas geçirdik. Beni kucağına alırdı gel bakalım sen söyle bakalım nelerin olsun istiyorsun diyerek şimdi bakıyorum o zamanlar ben 6 yaşında felandım. 12 yaşında bu hayallerim gerçekleşti. Aynı zamanda babamın hayalleride. Annem "kızıda kendine çevirceksin hayal perest olarak" derdi mantıklı kadındır ona saçma gelirdi bunlar. Babam " Allah'ın izniyle olucak" derdi. "işimde alanımda isimimi duyurucam ve başarıcam" dedi ki bunuda yaptı.

Yıllardır bir hayali daha vardır çiftlik sahibi olmak işlerini bırakıp şehir dışına yerleşmek büyük bir çiftlik açmak.

Bu yaz babam oturdu en ince ayrıntısına kadar çiftlik hayalini kurdu. hayalinde bir sorun var oda ben işlerinin başına geçip işlerini devralmam beni yine kanatları altına almak.

Şimdi bunu söylüyorum nedeni şu acaba benim hayallerim ve babamın hayallerinde bir yerde çakışmamı oluyor? benim hayallerim farklı onun benim için hayalleri farklı bir anne ve baba olarak ailem yanlarında istiyor benim hayatım üzerinde planlar kuruyorlar benimse hayallerim çok farklı. Belki burada bir çakışma oluyordur hayatımda bir noktada engel olabiliyordur diye düşünüyorum.

Acaba senin içinde aynı şey olabilirmi? Beklediğin bazı şeylerde karşı tarafın beklentileri hayalleri farklı olabilirmi? Bu sadecce bir varsayım.

Ben şunun farkındayım ailemle bu anlamda bir barış imzalamamız gerekiyor. artık benim hayatımda bir yol çizdiğimi kabullenmeleri gerekiyor ilk başta bunun üzerinde bir çalışma yapmalıyım. konuşmayla denediysemde çok fazla bir yol kat ettiğim söylemek doğru olmaz. anlamak istediklerini alıyorlar iki inatçı sabit fikirli anne ve baba olunca konuşmamız güzel geçiyor. fakat sonrasında dönüp baktığımda yine aynı konuda kalmışız. Ya pes edip beyaz bayram sallıycam yada onların bu fikirlerini değiştirmeleri için bir çözüm bulucam.

Bunları anlatıyorum belki senin içinde bazı konular aynıdır. planlarında isteklerin başka bir şahıs içeriyorsa bu kişininde farklı bir görüşü vardır burda bir çakışma olamazmı?

Guest yamukprenses

wayy beeeeeee çok ilginç baştan sona heycanla okudum doğrusu..güzel düşün güzel olsun mantık bu sanırım

bilemiyorum lulacım

son yasinlerimi de bitiricem 10 günde de tefriciyemi okuycam sonra 1 tek dua bile etmiycem onun icin

gel gelelim bu baslıga konu olan arkadasla alakalı dılegın gerceklesmesıne

dıyorum kı bu yazma olayındakı can alıcı noktaları anlarsak dıger tum dıleklerımıze uygulayabılırız

acaba asıl onemlı olan neydı kı bu dilek gerceklestı?

Guest lula

belki kısa bir zamanda olucak birşey olamazmı? ya ben ne diycem benim burda ne işim var şimdi. yetiştirmem gereken 3 sayfalık bir sözleşme var çevirisi ve ben burdayım. ama çok hoş birşey oldu az önce çok mutluyum Allah'a şükürler lsun belki bu bir işaret bilemiyorum. Ho2opono.. uyguladım inanamıyorum tam olsun arkadaşlar inanın söylicem ne olduğunu. sanırım çok az bir zaman kaldı. bakarsın senden önce koştururmuşum çokmutluluk..... ;)

benim öyledir durur durur 12 den hedefi vururum. ay ,nanmıyorum Allah'ım çok Şükürler olsun. ya benim şu çeviriyi bitirmem gerek ne tembel uyuşuğum ben yaa hep böyle son güne bırakıyorum yaaa.....

Guest red

tam olarak deftere ne yazdığını cümle cümle buraya da yazabilir misin?

belki kısa bir zamanda olucak birşey olamazmı? ya ben ne diycem benim burda ne işim var şimdi. yetiştirmem gereken 3 sayfalık bir sözleşme var çevirisi ve ben burdayım. ama çok hoş birşey oldu az önce çok mutluyum Allah'a şükürler lsun belki bu bir işaret bilemiyorum. Ho2opono.. uyguladım .....

Lula cümlelerin nasıldı hopo da?

Guest lula

nasıldı şöyle dedim ismiyle söylerek ilişkimizin başlamasındaki engelleri ben oluşturdum bunun sorumluluğunu tam olarak üstleniyorum. seni seviyorum, beni affetmeni istiyorum, özürlerim ve teşekkür ediyorum

--------------------

ki bu engelleri çıkartanda gerçektende bendim. olumlama felan değil gerçekten bendim

--------------------

ki bu engelleri çıkartanda gerçektende bendim. olumlama felan değil gerçekten bendim

Guest Melinda

ve..? seni gerimi aradı lula?