Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Facebook'un Sırrı Ne?..

Recommended Posts

Facebook'un Sırrı Ne?

 

zuckerbeg-main.jpg

 

Son dönemlerde internet dünyasında en çok konuşulan konular arasında Facebook'un elde ettiği yüksek kar oranları olurken konu ile ilgili Mark Zuckerberg önemli açıklamalarda bulundu.

 

Facebook'un kısa süre içerisinde dünya genelinde popülerliğe ulaşması ve sosyal ağ için yapılan son güncellemeler ile birlikte Facebook'un çok daha iyi bir hale getirilmesi istatistiklere de yansıyor. Yapılan resmi açıklamalarda özellikle 2016'nın üçüncü çeyreği itibariyle yüksek kar oranlarına ulaşıldığı belirtilirken tüm bu açıklamaların ardından akıllarda Facebook'un nasıl bu kadar yüksek değil gelir sağlayabildiği yer aldı. Son bir yıl içerisinde cirosunu yüzde 10 arttırma başarısı elde eden Facebook, diğer sosyal medyalara göre ulaşılmaz bir durumda.

 

Mark Zuckerberg Anlattı!

Geçtiğimiz günlerde özel bir etkinliğe katılan ve burada yakaladığı başarı ile ilgili önemli detayları aktaran Mark Zuckerberg, konuyla ilgili gelen sorulara açık ve samimi bir şekilde yanıt verirken Facebook'un başarı sırlarını anlattı. Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalarda uygulamalarının geliştirilmesi noktasında bazı detaylara dikkat edildiğini ve bu değerler çerçevesinde yeni değişikliklerin yapıldığını söyledi.

 

Kullanıcı Deneyimine Önem Veriliyor

Özellikle kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi ve Facebook kullanımı sırasında kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamaması markanın en önemli amaçlarından bir tanesi. Facebook'un bu kadar tutmasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi de son olarak piyasaya sunulan mesajlaşma robotları.

 

Botlar Büyük Katkı Sağladı

33 bin sohbet robotunun bulunduğu Facebook'ta kullanıcıların daha kolay bir şekilde iletişim kurabilmesi ve destek sağlayabilmesi mümkün. Facebook kullanımını için yapılan açıklamalarda üstelik sohbet botları üzerinden artık satış işlemlerinin dahi yapılabildiği belirtilirken bu durumun de markalar ile müşterilerinin bir araya gelmesini sağladığı da ifade edildi.

 

Her ne kadar sosyal ağ olarak tanımlanmış olsa da markalar ve kurumlar mevcut müşterilerine sosyal ağ üzerinden daha kolay bir şekilde erişerek iletişim kurma imkanı elde edebiliyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...