Jump to content
Sign in to follow this  
denmeh1

Digital Pazarlamada Bunlara Dikkat.

Recommended Posts

Pazarlama dünyasının yükselen yıldızı dijital pazarlama. Ancak dijital pazarlama konusunda gözden kaçırılmaması gereken hususlara dikkat etmemiz gerekiyor. İşte uzmanlardan dijitalde gözden kaçmaması gereken faktörler…

Dijital pazarlamada öncelik vermeniz gereken faktörler

Konumuz: ‘Dijital Pazarlama. Amacımız: : “Dijitalde gözden kaçırılmaması gereken faktörler.’’

Pazarlamacılar her yıl hedeflerine ulaşmak için farklı farklı yöntemler deniyor. Bu yöntemlerin bazıları sektöre ve kurguya göre çok farklı geri dönüşler sağlasa da, günün sonunda hedefine ulaşamayanlar başarısız oluyor. Bu nedenle bugün, hedefine ulaşmak isteyen pazarlamacıları ilgilendiren birkaç konuya değineceğiz.

1- Tatil kampanyalarınızı önceden kurgulayın

Tatil kampanyalarınızı yılın en başında kurgulayın. Hiçbir özel günü kaçırmamaya özen gösterin. Biliyorsunuz, insanlar özel günlere çok değer veriyor, sizin de onlara değer verdiğinizi göstermeniz için daha zaman var. Mükemmel kampanyalar hazırlayın ve yapacağınız promosyonlarla farkınızı ortaya koyun.

2- Verilerinizi karşılaştırın

Her zaman söylendiği gibi dijitalin en güzel yanı verileri takip edebilmek. Sitenize kaç kişi girdi, kim neyi inceledi vb. bu verilere sahip olmak, markanızın geleceğine yön vermek için çok önemli. Bu nedenle şu anki verilerinizi bir önceki seneyle kıyaslamanız lazım. Bu karşılaştırmada hedeflerinize ulaşabiliyorsanız, mükemmel ama ulaşamıyorsanız; o zaman başka reklam modellerini denemenin zamanı gelmiş demektir.

3- Yeni yıla yeni planlarla girin

Dijital dünyada her an her saniye bir değişimle karşılaşabilirsiniz. Bu yeniliklere ve trendlere hemen ayak uydurmanız gerekebilir. Örneğin, logonuzu, web sitenizi ya da diğer dijital pazarlama araçlarınızı güncelleyebilirsiniz. Kısaca dijitale işinizi daha anlamlı büyütmeye yarayacak ve uzun vadede fayda sağlayacak yatırımlar yapabilirsiniz.

4- Web site ziyaretçi sayınızı ve tüm detayları takip edin

Web sitenizde her dokunuşu adım adım izlemenizin size neler katabileceğini hayal bile edemezsiniz. Özellikle veriyi doğru işleme konusunda çalışmalar yapıyorsanız, işte o zaman rakiplerinizin bir adım önüne değil 10 adım önüne geçebilirsiniz.

5- Web sitenizi mobile optimize edin

Google web sitelerinin mobile optimize olması gerektiğini ve herhangi bir cihaz ile kolayca ulaşılabilir olmayı tavsiye ediyor. Yani mobile uyumlu duyarlı şablon, tema veya tasarım yapmak şart.

Alıntı.