Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Elma Sirkesi ile Kilo Verebilir Misiniz?...

Recommended Posts

Elma Sirkesi ile Kilo Verebilir Misiniz?

 

elma-sirkesi-4.jpg

 

Elma sirkesi vücutta detoks etkisi yaratan ve hiçbir faydası dokunmayan fazla maddelerden kurtulmamıza yardımcı olan harika bir detoks malzemesidir.

 

Elma sirkesinin zayıflatıcı özellikleri

 

Hazmı kolaylaştırmak ve gazı önlemek için suyla karıştırılmış bir yemek kaşığı elma sirkesi gibisi yoktur. Hiç denediniz mi? Elma sirkesinin birçok faydası bulunmaktadır, o yüzden kesinlikle denemeye değerdir. Ancak biz bugün zayıflatıcı özelliklerine değineceğiz. Gerçekten işe yarıyor mu yoksa istenmeyen yan etkileri olur mu? Elma sirkesi sağlıklı bir beslenmeyi iyi bir şekilde tamamlayabilir, ancak unutmayın: elma sirkesini hiçbir zaman gün içinde tüketmemelisiniz. Bu sirke yalnızca belli kılavuz ilkelere göre beslenmeyi desteklemelidir. Haydi kilo vermek için elma sirkesini nasıl kullanabileceğimize bir göz atalım:

 

- Bağırsak temizliği için idealdir. İçinde bulunan asetik asit kabızlığın önlenmesine yardımcı olarak bağırsağın içinde bakteri birikmesini önler ve gazı alır. Özellikle günün sonuna doğru ağır hazım veya şişkinlik problemi yaşıyorsanız size çok faydası dokunacaktır. Bu sebeple elma sirkesi vücutta ihtiyaç duymadığımız maddeleri uzaklaştırma konusunda büyük bir yardımcıdır.

 

- Elma sirkesi tok tutar. Bu özelliğinden haberdar mıydınız? Artık biliyorsunuz. Öğünlerden önce bir iki yemek kaşığı elma sirkesiyle beraber bir bardak su içmeyi denerseniz çok hızlı ya da aşırı yemek yeme ihtiyacı duymayacağınızı fark edeceksiniz.

 

- A vitamini deposudur. Peki A vitaminin ne gibi faydaları var? Cilde bakar, cildi nemlendirir ve esnekliğini korur.

 

- Potasyum içeriği sayesinde, elma sirkesi çok iyi bir idrar söktürücüdür. Bu mineral kanı biraz daha alkalin hale getirerek baş dönmesi, ödem, kramp gibi sorunlarla savaşılmasına yardımcı olur.

 

- Sindirim sistemini arındırdığından kendimizi daha hafif, daha az şiş hissederiz ve vücut da daha etkili bir şekilde çalışabilir.

 

Kilo vermek için elma sirkesini nasıl kullanmalıyız?

 

elma-sirke.jpg

 

Bunu başarmanın en iyi yolu öğünlerden önce bir miktar elma sirkesi içmektir. Nasıl mı? Bir bardak suya bir yemek kaşığı ekleyin, iyice karıştırın ve yemek yemeden önce o şekilde için.

 

Bunu kahvaltıdan, öğle yemeği ve akşam yemeğinden önce yapın. Bazıları tatlandırmak için bir miktar bal ekler, ancak buna genelde ihtiyaç yoktur ve olumlu sonuçları bir an önce görmeye başlarsınız.

 

Ancak, unutmayın, elma sirkesini sağlıklı ve dengeli bir beslenmeyle birleştirirseniz kilo verirsiniz. Örneğin elma sirkesinden önce bol malzemeli bir cheeseburger ve yanında patates kızartması ve bir dilim pasta yerseniz bu hiçbir işe yaramayacaktır. Sizin de bildiğiniz gibi kilo vermek için çeşitli değişiklikler yapmanız gerekmekte ve yağ, kızarmış gıda, tatlı ve ambalajlı gıda tüketiminizi kısıtlamak yapacaklarınızın başında gelmelidir. Bunların yerine lif, vitamin ve mineral yönünden zengin gıdaları tercih edin. Elma sirkesi ile beraber, hazmınız kolaylaşacak, vücudunuz kendini daha kolay arındırabilecek ve siz de daha çok yağ yakacaksınız. Kesinlikle denemeye değer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...