Jump to content
wesat55

Esmaül Hüsna ile Gerçekleşen Dilekler

Recommended Posts

Arkadaşlar ben konuyu açarken benim size bahsettiğim esmalar üzerine görüşlerinizi yazın diye açtım ama bazı arkadaşlar konuyu bağımsızlaştırıp alakasız şeyler yazmışlar.Rica etsem sadece ilk kısımda bahsettiğim esmalar üzerine konuşsak...

niye sinirlandiriyorsun ki .. birak ne güzel bütün esmalarin mucizelerini konusalim ..

Guest jimjime

ebced değerine göre olan şu dua da faydalı. kavuşmak istediğin kişiye çabuk kavuşmak için

Ya Vedudül Kaviül Cami"(Vedud =20) + (Kavi = 116) + (Cami = 113) = 249 eder. Üç esma olduğu için üçle çarpılır, 747 olur.

Ya, 11 ve Ül, 31 değerindedirler. Ül iki kere geçtiği için 62 olur. 62 + 11 = 73

yani 820 kez Ya Vedudül Kaviül Cami" diyeceğiz. hatta buna kendi isminin ebced değerini ve kavuşmak istediğin kişinin isminin ebced değerini ekleyerek dua etmen daha güzel olur.

ya arkadaşlar sevgilimle yaklaşık 1 aydır bi uzaklaşma sezdim tabi ailevi sorunlar falanda var bu olaylar ilişkimize yansıdı ve ben yaklaşık 20 gündür YA VEDUD ismini çokça zikrederek onun bana olan sevgisinin artması aramızdaki soğukluğun gitmesi için okudum fakat bugün ayrıldık sizce bu nedir ben anlam veremedim sebebsiz yere bitti kendiside biliyor benden ayrı yaşayamayacağını ama bitirdik şimdi ben ne yapmalıyım :(

Guest rekyail__

selam arkadaşlar. bende çok tesirini gördüm ama benim sorunum devam edememem..okuyamıyorum sanki bişiy engel oluyo bi yenemedim bunu:(

Arkadaşlar ben konuyu açarken benim size bahsettiğim esmalar üzerine görüşlerinizi yazın diye açtım ama bazı arkadaşlar konuyu bağımsızlaştırıp alakasız şeyler yazmışlar.Rica etsem sadece ilk kısımda bahsettiğim esmalar üzerine konuşsak...

alakasız demişsin haklısın kusuruma bakma ama genede bu kadar katı bir uyarı beklemiyordum doğrusu...azcık üzüldüm ama 3 kişiyede yardımım dokunmuş sayende..Allah razı olsun...mutlu olmanı vede sıkıntılarından kurtulmanı dilerim

1sami3661-1.gif

Semi : İşitici

İster gizlensin ister açıkça söylensin, gizliyi, fısıltıyı bile işiten. O'nun işitmesi yaratıklarında olduğu gibi işitmek için bir organı, kulağı veya onun kısımlarından birini gerektirmez. Çünkü Allah bir cisim olmaktan münezehtir.

Bu sıfat İslam bilginlerince Allah'a sübûtu zaruri bulunmuş ve isbatı için akıldan delil getirmeye bile gerek görülmemiştir.

Bir kimse perşembe günü duha namazını kıldıktan sonra hiç kimse ile görüşmeden, konuşmadan "Yâ Semi" ismini 100 kere okuyup Allahü teala hazretlerine hacetini arzeylerse Hak teala onun ihtiyacını giderir. (1)

1mucib3116-1.gif

Mücib : Duaları kabul eden

İbadetlerimizin özü olan dualarımızın ne zaman nasıl kabul edileceğini biz bilemeyiz.

Şunu kesinlikle bilelim ki Allah dualarımızı kabul eder. İstediğimizi vermezde bizim için hayırlı olan başka bir şey verir.

Hemen verir veya yıllar sonra verir. Veya ahirette verir.

Biz istekte bulunuruz amma istediğimiz şeyin bize faydalımı, zararlımı olacağını bilemeyiz. Onun için her şeyin hayırlısını isteyeceğiz. Bütün isteklerimizi Rabbimizden isteyeceğiz.

El-Mücib'e iman eden mü'minler olarak bizlerden istekte bulunanların ihtiyacını karşılamaya çalışacağız.

İsteyeni azarlamayacağız, hafife almayacağız. Verecek bir şeyimiz olmasa bile tatlı dilimiz var.

İhlasla "Yâ Mücib" diye bir müslüman bu isme devam etse, insanlar tarafından sevilir, duası kabul olur.

Kaynaklar:

1) Miftahü'l Kulûb, Kalplerin Anahtarı, (Fethiye Evradı Bölümü) Mehmed Nuri Şemseddin Nakşıbendî, Bedir Yayınevi, 2001

Bu iki esma diğer esma ve duaların etkisini arttır ve hızlandırır diye bildigimden ekledim.

• Like 1

Guest ebruli25

ben ya kadiri yaklasik 1 aydir okuyorum ve kesinlikle tesiri oluyor mesela suan ayri oldugum esim daha sIk aramaya basladi daha yumsak konusmaya basladi sanki ben sinirlensemde o sinirlenmiyor ve önceleri sadece oglumuz icin arardi simdi ise aradiginda nasilsin iyimisin diyor,ve seni istemiyorum ayrilcam diyen adam sen benim 8 senelik karimsin o kadar kolay degil herseyi bitirmek demeye basladi .yani bence bu okudugumun etkisi.

ya vehhab ya fettah ya vedud bu üç esma birlikte okunabilirmi.hazır konu açılmışken bende sorayım bilen biri vardır umarım

Evet arkadaşlar bende bugün böyle bir başlık açmayı düşünüyordum,tabiki ALLAH'ın bütün isimleri apayrı güzeldir,ama sizleri en çok etkileyen,zor durumlarınızda yararlandığınız bir esma muhakkak vardır,haydi yazalım mı?