Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Göbek Eriten Süper 4’lü!..

Recommended Posts

Göbek eriten süper 4’lü!

 

iste-gobek-eriten-kur.jpg

 

1-KARALAHANA

 

Karalahana İnsan vücudundaki zararlı maddelerin atılmasında yardımcıdır. İştah açıcılığının yanında idrar söktürücü ve kabızlık önleyicidir. Bu sebze A, C ve K vitaminleri içermesinin yanı sıra aynı zamanda kalsiyum ve potasyum için de müthiş bir kaynak.

 

2- LİMON

 

Limon Karaciğere detoks uygulanması göbek eritme açısından çok önemlidir. çünkü yorgun bir karaciğer yağları etkili bir şekilde yakamaz ve bel çevresinde depolanmasına neden olur. Sabahları bir bardak limonlu su içerek güne başlamak bedeninizi toksinlerden arındırıp size sağlık ve enerji verir.

 

Limon2.jpg

 

3-MUZ

 

Muz, yüksek miktarda potasyum içerir. Potasyum, vücudun doğal mineral dengesinin düzeltilmesine ve fazla sıvının atılmasına yardım eder. Diyetinizde çok fazla sodyum alıp çok az potasyum aldığınızda bu iki mineralin dengesi bozulur ve su toplanması yaşanır. Fazla sodyum, vücudunuza aşırı sıvı birikmesi sonucunu getirir. Oysa özellikle muz yemeniz, günlük 4 bin 700 mg’lık potasyum ihtiyacınızı karşılamanızı sağlar.

 

4-ANANAS

 

Ananas diyetlerde her mevsim uygulanabilen ve lezzetli bir meyvedir. Ananasta bulunan lifler hem uzun süre tok tutar hem de mide ve bağırsakları çalıştırarak ekstra kalori harcanmasına olanak sağlar. Ananas, hem karnınızın düz kalmasına yardım eder hem de şeker ihtiyacınızı karşılar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muz fazla yenirse kilo yaptığı söyleniyor ama içindeki şeker oranı bir çok meyveye göre daha düşük. Örneğin elmadaki, portakaldaki şeker oranları %5-6 civarındayken bu, muzda sadece %3,5. Muzun en önemli özelliği sindirim sistemini düzene sokarak, metabolizmayı hızlandırmak. Bu nedenle günde bir adet muz kilo vermeye yardımcı olabilir. Ancak çok yenilirse kabızlık yaptığını söylüyor uzmanlar.

 

http://www.estanbul.com/muzun-10-sifali-ozelligi-474202.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...