Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Lucky

KPSS ile İlgili Sorularınızı Paylaşın

Recommended Posts

Guest blessed trinity
Merhaba arkadaşlar, 2010 zabıt katibi alımları (adliye sınavı ) alımları ne zaman ? yoksa kaçırdım mı ? Bilgi veren olursa çok sevinirim...

bildiğim kadarıyla sınav 20 Şubat'taydı.. Ne yazık ki kacırdınız sınavı :( ayrıca gardiyanlık ve adli personel alımları da gectıgımız aylardaydı...Arkadaşım basvurmustu oradan hatırlıyorum..

Guest Plato
bildiğim kadarıyla sınav 20 Şubat'taydı.. Ne yazık ki kacırdınız sınavı :( ayrıca gardiyanlık ve adli personel alımları da gectıgımız aylardaydı...Arkadaşım basvurmustu oradan hatırlıyorum..

blessed trinity cim haklısın ama başvurular haziranda yapılıyo.o yüzden bu aralar dikkatli olup başvuru zamanını kollaması gerek yani ..her yıl haziran ayında baş vurulup dediğin tarihlerde sınavı yapılır...

Guest cicis43
KPSS'de bitirdiğiniz lisenin türü önemli değil.. düz lise, anadolu lisesi fark etmiyor.. sadece sıstemlı bır şekılde çalışmaya ve de sorularla içli dışlı olmaya bakıor ne yazık ki... ilk atamanızda rahat bir şekılde gitmek istiyorsanız 90 üzeri puan almalısınız... cunku sınava gıren kısı sayısı her yıl artıor.. inanın 85 alıp da hatalı tercıhlerden dolayı atanamayan kısıler de bılıorum...

ya netten araştırdığım kadarıyla düz liselilerin şansı düşükmüş meslek liselilere daha çok talep varmış daha az puanla atnabiliyolarmış..ya çok istiyorum kazanmayı çalışıyorumda..aslında ortaöğretim kpss kolay oluyo inşallh olurda bende atanıp giderim yaaaa :confused:

Guest blessed trinity
blessed trinity cim haklısın ama başvurular haziranda yapılıyo.o yüzden bu aralar dikkatli olup başvuru zamanını kollaması gerek yani ..her yıl haziran ayında baş vurulup dediğin tarihlerde sınavı yapılır...

canım 2010'un basvuruları yapıldı, bitti diye biliorum ben.. hatta şimdi araştırdım nette.. şu linke bir de siz bakın, belki ben yanılıyorumdur..

http://www.karaklavye.com/adalet-bakanligi-zabit-katibi-alimi.html

bir daha alım var mı, yani Haziran'da alım olur mu bilmiyorum.. Adalet Bakanlığı'nın resmi sitesinden takip edilmeli...

Guest gralice

kpss A grubuyum ama sadece genel yetenek-genel kültür için giriyorum. 3 oturum ücreti ödemek yerine sadece gy-gk için ödeyip ona girsem olmuyor mu.

kpss A grubuyum ama sadece genel yetenek-genel kültür için giriyorum. 3 oturum ücreti ödemek yerine sadece gy-gk için ödeyip ona girsem olmuyor mu.

Anladığım kadarıyla anlatmak istediğin şu. Fakülte mezunusun. Eğer İİBF mezunuysan A grubunada girebilrisin. Gerekli bilgi ve birikimin varsa. Öğretmensen girmek zorundasın. Eğer öğleden sonraki oturuma girmezsen B grubu olarak atanırsın. Yani öğretmenlik yapamazsın. Umarım anlatabilmişimdir. Yani girebilirsin.

Guest gralice
Anladığım kadarıyla anlatmak istediğin şu. Fakülte mezunusun. Eğer İİBF mezunuysan A grubunada girebilrisin. Gerekli bilgi ve birikimin varsa. Öğretmensen girmek zorundasın. Eğer öğleden sonraki oturuma girmezsen B grubu olarak atanırsın. Yani öğretmenlik yapamazsın. Umarım anlatabilmişimdir. Yani girebilirsin.

yani boşu boşuna 75 ödemek istemiyorum 35 ödemek varken. sadece kpssp 3 ten giriş yapmak istiyorum. yani ne olursa olsun grubunu ödemek zorunluluğu var mı onu merak ediyorum

Açıkça anlatmaya çalıştım ama. İktisat, kamu yönetimi mezunusun diyelim veya öğretmensin. Eğer öğretmen veya müfettiş kaymakam olmak istiyorsan ve bilgin varsa genel yetenek ve genel kültür bilgine güveniyorsan diğer oturumlarada girersin. Yok diyorsan girmezsin. Tek oturumda işi bitirirsin. Bu iş amaç, istek ve bilgine bağlı.

Guest blessed trinity

lisans mezunu oldugunuzdan elbette sadece genel kultur - genel yetenek oturumuna gırebilirsiniz.KPSS P3 (düz memurluk) puanınız hesaplanır ve de umarım atanırsınız :)

Kpss şifresiyle ilgili bir sorum olacak. Şifreleri Üsküdardaki merkezi yöneticilik yeri hariç kpss formu verilen okullardan da alabilir miyiz? Bilgisi olan var mı? Avrupa yakasındayım ve bir şifre için Üsküdardaki merkeze gitmek hiç mantıklı değil.