Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Lucky

KPSS ile İlgili Sorularınızı Paylaşın

Recommended Posts

gralice sanırım iibf mezunusun. Aynen ben de iibf mezunuyum. Eskiden pek kimse memur olmak istemiyordu ama artık krizler sebebiyle millet memur olmak istiyor. Şöyle bir durum var atanabilirsin. Puanın gelirse ösymden başka yerlerede bak sözleşmeli vs. alan yerler var.

Guest gralice

teşekkür ederim. inşlh 10-11 temmuzda daha fazlalarını alırız.

Arkadaşlar,

Emin olmadığımız soruları boş bırakmak bize 0.25 puan kazandırıyormuş. 4 yanlıştan da bir doğru gidiyor. Boş bırakılan sorunun puan kazandırdığı doğru mu?

arkadaşlar ben şimdi iktisat mezunuyum alanda berbatım ama genel yetenek genel kültürde fena sayılmam şimdi lisans mezunu olarak kpss 3(memur atama) 70 civarı bir puan yapsam ama alanım çok kötü olsa bir yerlere atanma şansım olur mu? bir de diyelim ki atandım daha sonra tekrar sınava girip daha yüksek puan alınca meslek degiştirebilir miyim özellikle polis olmuşsam başka bir meslege geciş yapabilir miyim..şimdiden teşekkürler

--- Sonraki mesaj ---

mantıken dogru görünüyor yani yanlış yapıp net sayını düşürmekten daha iyidir sanırım boş bırakmak..zaten össye hazırlanırken bize hep bilmediginiz soruları boş bırakın yanlış yapmaktan daha iyidir derlerdi hatırlıyorum

sliuistu,

Alanında girmek gibi bir mecburiyetin yok bu sınavda. Ama bu yıl için. Zira kpss b 2 yılda bir olur. a grubu her yıl olur. Kpss 3 ten iktisat mezunuysan 70 puanla atanman çok zor. Diğer konuda elbette kpss puanınla meslek değiştirebilirsin. Yani polis oldun diyelim. Kpss ye girdin güzel bir puan aldın diyelim. İstifa edip atanabilirsin. Polislerin çalışma şartlar belli yalnız. Ders çalışmak için zaman, psikoloji açısından dedim.

pazar günü yapılan oturumda illa iktisat sorularını mı cevaplamam gerekiyor yani hukuk ve işletmedende cevap yapabilir miyim bir de 70le atanmak derken illa lisans düzeyinde demiyorum mesela lise veya önlisans mezunları bu p3te bu puanla atanabilir degil mi peki ben lisan mezunu olarak p3 puanıyla onların atanabilecegi bir yerlere atanamaz mıyım..

pazar günü yapılan oturumda illa iktisat sorularını mı cevaplamam gerekiyor yani hukuk ve işletmedende cevap yapabilir miyim bir de 70le atanmak derken illa lisans düzeyinde demiyorum mesela lise veya önlisans mezunları bu p3te bu puanla atanabilir degil mi peki ben lisan mezunu olarak p3 puanıyla onların atanabilecegi bir yerlere atanamaz mıyım..

Lisans mezunuysan lise önlisanstan giremezsin. Dolaysıyla o türden atanamzasın. Orutumların dersleri değişir. Neye göre harç yatırdın? Örneğin pazar sabah oturumunda gireceğin derler. Ama hazır değilim diyorsan girmen anlamsız.

Hukuk

İktisat

İşletme

Maliye

Muhasebe

Lisans mezunuysan lise önlisanstan giremezsin. Dolaysıyla o türden atanamzasın. Orutumların dersleri değişir. Neye göre harç yatırdın? Örneğin pazar sabah oturumunda gireceğin derler. Ama hazır değilim diyorsan girmen anlamsız.

Hukuk

İktisat

İşletme

Maliye

Muhasebe

iktisat mezunuyum ona göre yatırdım yani iktisat kötü olursa cumartesi günkü oturumda bir şey ifade etmez mi demek istiyorsun..ay bu kpss kafayı yedirtir insana

Anlatamadım. ben de ikitsat mezunuyum ama o derslerin hiçbirine girmeyeceğim. Sadece cumartesi oturumuna gireceğim. b grubu isteğim. Ama sen müfettiş, kaymakam olacağım diyorsan ona göre puan türün gelir. Ben kpss 3 puanıma göre atanmak istiyorum.

hayır müfettişlik vs gibi üst kurumlarda şimdilik gözüm yok bak bu sene mezun oldum ve hiç çalışmadım sınava sadece gy ve gk da iyiyim iktisatta berbatım..yani ben kpss a grubuna başvurdum..hem cumartesi oturumumna hem pazar oturumuna girecegim...ama pazar günkü oturumdan sag çıkamayacagım biliyorum..dolayısıyla sadece gk ve gy puanımla herhangi bir kuruma bşavurma yada şöyle izah edeyim..sadece gy ve gk puanı ile başvuru kabul eden kurumlar yok mu