Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Lucky

KPSS ile İlgili Sorularınızı Paylaşın

Recommended Posts

Siz mezun olduğunuz bölüm itibariyle Kpss B bölümüne girmelisiniz...

Tek yıllardaki sınav Kpss A dır..ona da öğretmenler, İİBF, SBF ve Hukuk fakültesi, mühendislik fakültesi mezunlarının (AB Genel Sekreterliği) kimileri Fen/Fen-Edebiyat Fakültesi mezunlarının (DİE) kimileri de Tabip, Diş Tabibi, Eczacı, Kimyager veya Kimya Mühendisilerinin (sağlık Bakanlığı) v.b bölümler girer diye biliyorum...

Siz 2012 de yapılacak Kpss B ye girmelisiniz..

Guest siriusx

öğretmenlik için kpss ye girecek olanlar sorularınız varsa cevaplamaya çalışabilirim.

imkanınız varsa mutlaka kpss kursuna, dershaneye gidin. zaten fiyatları diğer dershanelere göre daha ucuz. öss den daha ucuz yani. örneğin 1500 lira bile olsa eğer kadrolu atanırsanız bu parayı zaten 1 ayda kazanabileceksiniz. eğer sınavı kazanamaz ve atamanız olmazsa 12*1500 lira kaybınız olacak ayrıca 1 sene de zaman kaybedeceksiniz.

Guest ozguromur

Merhaba Benim Kafam çok karışık, Lütfen Yardım!!

Ben düz lise mezunuyum, 89 netim var ve puan hesaplamalarında 87 civarı puanım çıkıyo..

1-)Sizce bu net ve puanlarla herhangi bir yere yerleşme şansım varmı?

2-)Bide bu nete sahip olan adaylar 2006da 84puan, 2008de 87puan almış.. sizce yıllar arasındaki bu puan artışı 2010da da olurmu?

Cevabınızı bekliorum...

Guest blessed trinity
Merhaba Benim Kafam çok karışık, Lütfen Yardım!!

Ben düz lise mezunuyum, 89 netim var ve puan hesaplamalarında 87 civarı puanım çıkıyo..

1-)Sizce bu net ve puanlarla herhangi bir yere yerleşme şansım varmı?

2-)Bide bu nete sahip olan adaylar 2006da 84puan, 2008de 87puan almış.. sizce yıllar arasındaki bu puan artışı 2010da da olurmu?

Cevabınızı bekliorum...

bu durumda KPSS ortaöğretim düzeyinde sınava girmiş bulunuyorsunuz. Bildiğim kadarıyla bu sene yapılan düzenlemelerde sınav soru sayınızda bir azalma oldu. Cok kesin konusmak istemem ama lise mezunlarının girdikleri sınavlarda en az 100'ün üzerinde net yapmanız gerekiyor.. Tabi bu sene sınava gırenlerın soru yanıtlama agırlıklı ortalamalarının nerede kaldıgını da bılmek gerekiyor.. KPSS puan hesaplamalarına guvenmeyin bence.. Bu sene bu konuda oldukca afalladı zaten herkes.. Lisans düzeyi KPSS ve eğitim bilimleri sınavına girdim ben de.. Puan hesaplama motorlarına gore 80 küsüratlı olan puanım 73,527 olarak geldi.. 2 sene once kuzenım 84 kusuratlı bir puanla hıc bı yere atanamamıstı ve o da ortaogretım duzeyınde gırmıstı sınava :blink: Umarım hakkınızda hayırlısı olur..

Guest ozguromur
bu durumda KPSS ortaöğretim düzeyinde sınava girmiş bulunuyorsunuz. Bildiğim kadarıyla bu sene yapılan düzenlemelerde sınav soru sayınızda bir azalma oldu. Cok kesin konusmak istemem ama lise mezunlarının girdikleri sınavlarda en az 100'ün üzerinde net yapmanız gerekiyor.. Tabi bu sene sınava gırenlerın soru yanıtlama agırlıklı ortalamalarının nerede kaldıgını da bılmek gerekiyor.. KPSS puan hesaplamalarına guvenmeyin bence.. Bu sene bu konuda oldukca afalladı zaten herkes.. Lisans düzeyi KPSS ve eğitim bilimleri sınavına girdim ben de.. Puan hesaplama motorlarına gore 80 küsüratlı olan puanım 73,527 olarak geldi.. 2 sene once kuzenım 84 kusuratlı bir puanla hıc bı yere atanamamıstı ve o da ortaogretım duzeyınde gırmıstı sınava :blink: Umarım hakkınızda hayırlısı olur..

bilgiler için çok teşekkürler, umarım bi baltaya sap olabilirz ya :(

Guest blessed trinity
bilgiler için çok teşekkürler, umarım bi baltaya sap olabilirz ya :(

rica ederim.. bu zamanda her sey cok zor.. umarım bır gun bız de rahatlarız :):)

Guest yesmali

kpss sonuçları ne zaman açıklanıyor bilen varmı ypılan tercih sonuçları yani

kpss sonuçları ne zaman açıklanıyor bilen varmı ypılan tercih sonuçları yani

bugün memurlar.nette okudum ankarada tepede tanıdığın varsa öğreniyomuşsun..

Guest yesmali
bugün memurlar.nette okudum ankarada tepede tanıdığın varsa öğreniyomuşsun..

şakamı bu be

bilidiğim kadarıyla 2011 de kpss b grubu ataması olmayacakmıs.ben lisans mezunuyum ama b grubundan girecem.2011 de sadece gen kultur gen yetenek sınavına gırsem 2012 de mayıs atamalarında atanabılırmıyım