Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Kilo Vermek İçin Havuç, Portakal ve Maydanoz Suyu...

Recommended Posts

Kilo Vermek İçin Havuç, Portakal ve Maydanoz Suyu

 

portakal-suyu.jpg

 

Vitaminler açısından zengin olmasını bahane edip hiç bir zaman öğünleriniz yerine bu içeceği tüketmeyin. Bu diyetinize bir katkıdır, diyetinizin ana öğünü değil.

 

Doğal meyve suyu diyeti nasıl işler?

 

Havuç ve portakal vücudunuzda yağ birikimine sebep olan toksinlerin atılmasını sağlayan bolca antioksidan sağlar. Bu içeceğin diyetinize ne kadar yararlı olabileceğini anlamak için içeriğindeki malzemelerin özelliklerini bilmek yardımcı olacaktır.

 

Kilo vermek için havucun faydaları

 

havuc%CC%A7-1.jpg

 

Havuç kilo vermek için en önemli yiyeceklerden biridir, çünkü iyi sindirime ve vücudun iyi işlemesi için atıklardan kurtulmasına yardımcı olur. Buna ek olarak havuç çok tatmin edicidir ve öğünler arasında aşırı kalori içeren atıştırmalıklar tüketmenin önüne geçmeye yardımcı olur.

 

Detoksu destekler, sindirme enzimlerini aktive eder ve vücudun atıklardan arınmasını kolaylaştırır. Ayrıca harika bir idrar söktürücüdür, idrar aracılığı ile böbreklerin aşırı sıvılardan arınmasına yardımcı olur.

 

Vitamin ve mineraller açısından zengindir, düşük yağ ve kalori içerir, ayrıca da yüksek oranda su taşır. Havuç termojenik bir sebzedir, bu da vücudun daha çabuk kalori yakmasına ve kilo vermesine yardımcı olacağı anlamına gelir. Bu da yetmezmiş gibi, havuç içinde düşük glisemik endeks ve yüksek oranda beta-keratin, A vitamini ve potasyum içerir.

 

Kilo vermek için portakalın faydaları

 

portakal.jpg

 

Bu lezzetli meyve yıllardır bağışıklık sisteminizi geliştiren ve belli başlı hastalıklara karşı koruma sağlayan inanılmaz bir C vitamini kaynağı olarak sunulmaktadır. Ama portakal hakkındaki bir diğer enteresan gerçek ise içinde hücrelerin yenilenmesine, kardiyovasküler sağlığın gelişmesine ve cildin güzelleşmesine katkı sağlayan önemli antioksidanlar içeriyor oluşu.

 

Portakalların kilo vermenize nasıl yardımcı olacağını göstermek için, sindiriminizi geliştirmekte, toksinleri vücuttan atmakta ve karaciğerin düzenli işlemesine yardım etmekte ne kadar önemli olduğunu hatırlatmalıyız. Portakal asitler, antioksidanlar ve lifler içerir, bunlar ise metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur.

 

Kilo vermek için havuç ve portakal suyunu nasıl hazırlayacaksınız?

 

Artık bu meyvelerin diyetinize katabileceği yararları bildiğinize göre, bunlardan yararlanmak için sizlere sunduğumuz basit hazırlama adımlarını takip ederek içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

 

Malzemeler

 

2 portakal

2 havuç

1 bardak su (200 ml)

1 demet maydanoz

 

Hazırlanışı

1.jpg

 

1. adım: Maydanozun yapraklarını ayırın.

2. adım: Havuçları doğrayın.

3. adım: Portakalları ikiye kesin.

4. adım: Suyunu sıkın.

5.jpg

5. adım: Havucu ve maydanozu miksere ekleyin.

6. adım: Bir kap su ve portakalların suyunu ekleyin.

7. adım: İyice karıştırın.

8. adım: Buz ile taze olarak servis edin.

 

Unutmayın!

 

Bu içeceğin amacı diyetinizi desteklemektir ama bir gecede fazla kilolarınızı eritecek mucizevi bir içecek değildir. Bunu diyetinize eklemek metabolizmanızı hızlandıracak ve kalori yakmanıza yardımcı olacak. Tüm faydalarından iyice yararlanmak için ideal olan bu içeceği boş mideye tüketmenizdir.

 

Hiç bir durumda bu içeceği düzenli öğünleriniz yerine tüketmeyin. Bir kez daha hatırlatalım, bu içecek diyetinize bir destek olmalıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...